Реклама

molli

Жива ялинка чи штучна. Хто кого?

Ялинка – один із головних символів Нового року. Дерево, що допомагає створити атмосферу свята у домі. Однак останніми роками йде активне обговорення про збереження природи й, відповідно про те, яку все ж таки обирати ялинку: живу чи штучну. А може взагалі й без неї?

Пластмаса чи природна краса? Аби розібратися у цьому питанні ми поговорили із завідувачем кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ Олександром Спрягайлом та з’ясували, які переваги і недоліки у тих і тих видів ялинок.

– Під назвою «новорічна ялинка» використовують доступні види дерев, що ростуть у кожному конкретному регіоні. Зазвичай українці прикрашають до свят ялину європейську (смереку), сосну звичайну або ялицю білу. Проте іноді у нас можна побачити уквітчані сосни кедрову і кримську, ялину колючу (блакитну), ялицю одноколірну, ялівці і навіть тую, – пояснює еколог.

Отже, існує кілька варіантів вибору новорічної ялинки.

Традиційний: зрубане дерево.

Переваги: природна краса новорічного символу та аромат хвої в оселі.

Недоліки:  зрубана рослина вже не житиме, після використання її викидають, вона не завжди гарна й пухнаста, хвоя часто обсипається за кілька днів.

Цей варіант зазвичай вважають не дуже екологічним, хоча якщо ви купуєте дерево з відповідними документами – значить, рослину вирощували на плантаціях спеціально для продажу. З морально-етичної точки зору – це щось, схоже на купівлю букета живих квітів, який після використання все ж викидають.

Альтернативний 1: пластмасова ялинка.

Переваги: використання протягом багатьох років, усунення сумнівів щодо знищення живих дерев, вибір дизайну і розмірів на свій смак.

Недоліки: зазвичай виготовлені з пластмаси, що певною мірою затьмарює «екологічність». Проте якщо з часом ялинка вам набридне – пам’ятайте, що пластик можна і потрібно здавати на повторну переробку, а отже довкілля постраждає мінімально. Кому дуже не вистачає запаху хвої – рятує відповідний освіжувач повітря або кілька маленьких соснових гілочок.

Альтернативний 2: дерево в діжці.

Переваги: як у традиційному варіанті; ви не причетні до знищення дерев і навіть можете висадити рослину в парку або лісі.

Недоліки: часто рослини не вирощують у горщику, а пересаджують туди перед продажем, сильно обрубуючи кореневу систему. Крім цього, у теплому приміщенні рослина може почати розвиватися. У обох випадках дерева часто гинуть.

Обравши такий варіант, ви можете не купувати, а самі посадити ялинку (сосну, ялицю) у горщик і змалечку за нею доглядати. Потребує певних умінь, але радість власноруч вирощеної ялинки того варта.

Альтернативний 3: прикрашання кімнатної рослини.

Переваги: Вашою «ялинкою» буде будь-що, що росте у вас в квартирі чи офісі – фікус, пальма чи кактус. Це дешево, екологічно й оригінально.

Недоліки: дещо нетрадиційно, і звісно ж – без хвойного аромату.

Результат пошуку зображень за запитом "прикрашання фікус як ялинка"

Хороший вибір для тих, хто робить усе в останній момент. Таким чином ваша «ялинка» завжди під рукою.

– Який би варіант ви не обрали – позитив, добрі наміри і радість спілкування з дорогими людьми найкраще прикрасять ваше свято, – додає Олександр Спрягайло.

Марина Клімчук для видання “Інфоміст”

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама