Реклама

molli

Життя без ради: хіба це УДАР ?

Новий закон про вибори серйозно профільтрував списки політичних партії до міської ради. “ІнфоМІСТ” пише про тих, кого найближчим часом у ЗМІ будуть згадувати не так регулярно, як кілька місяців тому.

Через новизну та елементарну заплутаність і незрозумілість нового законодавства чимало політиків просто не змогли правильно підготуватися до “великих перегонів”. Хтось вибрав “неправильний” округ, хтось – не ту партію, а хтось просто поскупився на хороших піар-технологів (при цьому фактор пощастило\не пощастило теж ніхто не скасовував).

Всі перелічені вище причини плюс особливості закону у вигляді поєднання мажоритарної та пропорційної системи дали результат: міська рада суттєво оновила свій лик. Із 42 нових міських обранців у складі депкорпусу минулої каденцію було лише 17 осіб.

11800047_1474961319480807_5325539755933899985_n
Нікого з людей на фото у новій міськраді не буде (фото – “Фейсбук”\Inna Lukyanets)

Стараннями законотворців оновленню ради було принесене в жертву волевиявлення чималої кількості людей. Легким помахом бюлетеня закон залишив без представництва в раді відразу 8 округів. Водночас із деяких округів в орган пройшло по кілька представників, при чому не завжди переможців.

У перезавантаженні ради можна знайти позитив. Все ж, як слушно зазначив депутат-студент Артур Акопян, міф про те, що депутатом може бути лише “олігарх” (у черкаському контексті – підприємець), зруйновано. Як наслідок, вибори-2015 завели до складу представницького органу обласного центру і студентів, і освітян, і лікарів – просто нових людей.

Так, що об’єднує директора гіпермаркету, екс-голову фракції, що одягнув на себе камуфляж, власника пляжного комплексу, любителя боксу, колишніх комуніста та регіонала?

Правильно, всі вони опинилися за бортом пароплава під назвою “Міська рада”.

Отже, видання “ІнфоМІСТ” розповідає про тих, хто після виборів-2015 не відправляється в депутатське плавання.

Частина перша: Хіба це УДАР? (с)

На Черкащині колись потужна команда УДАРу стала заручником домовленостей на найвищому рівні. Після перемовин у столиці було офіційно анонсовано влиття команди Кличка в президентську партію. Обіцяної зміни назви і додавання абревіатури УДАР до вже існуючої “БПП Солідарність” так і не сталося, натомість головний результат все ж був досягнутий: команда Порошенка підтримала Кличка на виборах у столиці.

klichko_poroshenko

Відгомін від рукостискання в Києві долетів і до провінційних Черкас. Більшість із потужної фракції УДАРу налаштували ніс за вітром і органічно увійшли до виборчих списків БПП. Проте в складі “команди Президента” на них чекало серйозне розчарування: капітальний провал на виборах по місту.

Радісні обличччя Ігоря Кіти та Олександра Савенка  ми ще неодноразово побачимо на сесійних засіданнях ради нового скликання. А от іншим екс-членам фракції пощастило менше…

232332323232
Клікніть для збільшення

З БПП нам по дорозі, але не в раду

Араік Мкртчян був депутатом міської ради ще із 2006 року. Серед міських обранців Араік Рафікович завжди виокремлювався яскравими і гучними промовами. Схоже, його мужнього голосу і кавказького акценту депутатам 8-го скликання явно не вистачатиме.

573_a0d55aa54dc756e0b20d1a128218c1d0_4254

Мкртчян провів активну і насичену піар-кампанію, виграв свій 11-й округ, але… в раду не потрапив. Партія своїми слабкими результатами  потягнула екс-ударівця на дно. За умовами нового закону, Мкртчян зайняв у внутрішньопартійному рейтингу партії 8 місце, при прохідних лише 6-ти. Таким чином, Південно-Західний мікрорайон Черкас залишиться без свого представництва у міськраді.

– Закон просто ніякий. Скільки округів залишилося без депутатів? Цей закон однозначно не для людей. Але ще не вечір. Можливо, комусь ще дадуть посаду (порошенківцям, які розташувалися в списку вище в рейтингу за Мкртчяна – ред.). Мені самому тепер спокійніше, а от в раді тепер не буде кому і покричати, – коментує екс-депутат виданню “ІнфоМІСТ”.

Не побачимо ми в рядах новообраних депутатів і спортивної статури Сергія Кудактіна.

Кудактін очолював обласну партійну організацію УДАРу і фракцію партії в міській раді. Після вищезгаданих домовленостей Кличка з Президентом і, як наслідок, розпуску обласного крила Кудактін став співкерівником обласного виборчого штабу “Блоку Петра Порошенка” та увійшов до списку кандидатів від партії до міської ради.

kudaktin-710x434

У результаті виборів у рейтингу партії Кудактін розташувався на 13-му місці. Округ № 7, по якому йшов екс-УДАРівець, у раді представлятиме “батьківщинівець” Руслан Лола.

На думку Сергія Кудактіна, причина його невдачі криється насамперед в особливостях нового закону про вибори.

– Треба, звичайно, починати із себе, я десь недопрацював. Але варто сказати, що я не пройшов через новий закон. Якби люди голосували за прізвища, то пройшов би, а от з партіями – по-іншому. Через різні скандали партія набрала мало. Люди лають владу і вони не розуміють, хто іде від партії на місцях, важко переконати народ, що він голосує не за партію, а за конкретних людей. Загалом ці вибори показали, що люди голосують за бренд, а не за тих, хто щось робить. Це несправедливо, – каже Сергій Кудактін.

Екс-депутат додає: продовжить працювати на округу, але тепер вже в іншому форматі:

– Звичайно, тепер часу більше буде на роботу і на сім’ю. Людям із свого округу я буду допомагати і надалі, тепер займатимуся громадською діяльністю.

Зазначимо, що після виборів більше часу на особисте життя також отримають Артем Гришанов, Андрій Кондратенко, Дмитро Личко та Андрій Шабатура. На виборах 2015 року вони також вирішили зв’язати свою долю із БПП, але без особливого успіху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старі й нові люди: кого черкащани делегували керувати містом

Думки проти течії

Серед черкаських УДАРівців знайшлися особи, яким по різних причинах виявилося із БПП не по дорозі. Правда, як показали результати виборів, від цього мандатів у них не прибавилося.

AkopyanАрмен Акопян був депутатом 5 років, заходив на першу каденцію як “вільний демократ”. У передвиборчий період екс-УДАРівець доволі довго не заявляв про свою прихильність до якоїсь із політичних сил. Пізніше, в той час, як його колишні колеги по “команді Кличка” асимілювалися з “порошенківцями”, Акопян вибрав “Черкащан”. Вибір пояснив тим, що ідеологія “Черкащан” йому ближче.

У підсумку він фінішував у рейтингу партії 12-тим, пропустивши вперед “азотівську” внутрішньопартійну команду. Його 15-й округ делегував у раду “вільну демократку”  Альону Цегвінцеву.

– Я не пройшов, бо не мав достатньої підтримки людей. Можна всі причини пов’язувати із законом або рейтингами, але я вважаю, що вся справа у непідтримці, – говорить кореспонденту “ІнфоМІСТ” Армен Акопян.

Екс-депутат каже, що тепер у нього з’явиться більше вільного часу:

– Так, тепер є більше часу. Людям із свого округу я все одно буду допомагати, до мене звертаються жителі мікрорайону, і я не можу їм відмовить.

Колегою по невдачі і по партії для пана Армена є Нарек Казарян. Нарек є одним з багатьох вихідців з політичної колиски (або школи) Сергія Одарича. У 2010 році у міську раду він зайшов по списку ПВД 21-річним студентом, але вже у 2013 році склав повноваження. Дубль два – 2014 рік: Нарек знову став депутатом, але вже від УДАРу.

476068
Фото: Facebook/Narek Kazaryan

Вибори-2015 з “Черкащанами” в Нарека Казаряна не склалися: він посів 9-місце в рейтингу партії. Свій округ Казарян програв батьківщинівцю Тренкіну.

– Конкурент виявився сильнішим. Треба працювати над собою, проводити роботу над помилками. (…) Закон – цікавий, але його треба доопрацювати, – розповідає кореспонденту “ІнфоМІСТ” Нарек Казарян.

Із не потрапляння в раду екс-депутат трагедії не робить:

– Я не засмучений. Буду балотуватися і надалі.

Богдан Колядко – відомий в місті підприємець. На виборах весною 2014-го зайшов до міської ради від УДАРу. У раді очолював комісію з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, реклами та комунальної власності.

469eea9e94dc8efb1f8c8088e86506a1

Після розформування УДАРу Колядко не пішов по стопах колег по команді Кличка і в рядах БПП не опинився. Ім’я підприємця несподівано з’явилося у списку “Народного контролю”. Шанси новоствореної партії на виборах у Черкасах від самого початку були мізерними, тож непотрапляння Богдана Колядка в міську раду мало кого здивувало.

При цьому варто додати, що округ № 42, по якому ішов Колядко, не делегував у раду жодного депутата.

DSC06620-Copy
фото – “Вчасно”

Не буде прикрашати депутатський корпус своїм неповторним шармом екс-УДАРівка Інна Кукуленко-Лук’янець. Тут справа не тільки в законі. Педагог-психолог вирішила не балотуватися в міську раду, а спробувати свої сили під прапорами “Черкащан” на виборах до обласної.

Проте ця спроба виявилася не такою вдалою, як у колег по цеху Миколи Булатецького і Юрія Ботнара: до складу депутатів обласної ради 7-го скликання панна Інна не потрапила.

Кореспонденту “ІнфоМІСТ” пані Інна пояснила свій вибір на користь “Черкащан” деструктивними тенденціями в БПП.

– Мені “Солідарність” не дуже подобається, особливо зараз. Як психолог я вбачаю в цій партії певні деструктивні тенденції. Мені не подобається їхня діяльність, в них немає майбутнього. Я вибрала “Черкащан”, бо це новий проект, куди пішли багато грамотних людей. Крім того, в цієї партії не було скандального минулого, – каже Інна Кукуленко-Лук’янець.

11665557_754605557981566_1017326043525169492_n
Фото – Фейсбук\Inna Lukyanets

Жінка говорить, що від самого початку не розраховувала на проходження до обласної ради:

– Я розуміла, що не пройду. Не хотіла балотуватися, але мене попросили знайомі. Я вважаю, що 12 %, які я взяла – це досить непоганий результат. Я вважаю, що жіноча квота, передбачена новим законом, це завуалювання реальної ситуації. У таких умовах жінка фічично не може конкурувати з чоловіком. Щоб реально боротися на виборах, жінка не повинна мати ні дітей, ні сім’ї.

За словами Інни Кукуленко-Лук’янець, її життя без депутатства буде заповнене сім’єю, роботою в університеті та науковою діяльністю:

– Чи буду балотуватися в майбутньому, я не знаю. Я жила до депутатства добре, потім 1,5 роки була депутатом, і після виборів знову живу добре. Мені було накладно бути депутатом, бо в мене є робота, є наукова діяльність, є сім’я. Сподівалася, що після виборів буде більше часу, але зараз є багато роботи в університеті, так що нічого не змінилося (сміється).

Далі буде

Підготував Сергій Макаренко

1
Коментарі

avatar
1 Теми коментарів
0 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
0 Коментарі автора
Лана Нещодавні автори
Лана
Лана

Кудактін, бреше, причина не у законі а в ньому, людям на його окрузі набридли його обіцянки та постійне примазування до роботи, яка була зроблена іншими.

Реклама

Реклама