Реклама

molli

“Заробляй сам і допоможи стати на ноги іншому”: МХП спрямував кошти на реалізацію 10 сільських бізнес-проектів (фото)*

14233853_1867307503498112_71974641_o

За результатами конкурсу “Село: кроки до розвитку”, організованого ПАТ “Миронівський хлібопродукт”, відібрано 10 найкращих бізнес-проектів із Чигиринського, Черкаського та Канівського районів. Їх автори отримають на реалізацію своїх задумів міні-гранти у розмірі 40 тисяч гривень.

Імена та проекти переможців були озвучені вчора, 7 вересня, під час прес-конференції у Черкасах.

Як розповіла голова експертної ради конкурсу Альона Кузьменко, семінари, що відбувалися в кожному з районів, загалом відвідали близько 70 осіб. Серед основних вимог до конкурсних проектів – економічне обґрунтування (комерційна частина) та соціальна складова.

– Наше завдання – максимально дати можливість реалізуватися ініціативним і розумним людям, які проживають у селах. Для нас також важливим є те, щоб ці люди вели свій бізнес так само, як і наша компанія, відповідально і легально. Також важлива складова – це працевлаштування односельчан і, звичайно, сплата податків. Ідеологія цього проекту – це дати можливість, а філософія – зробити все правильно, як відповідальний громадянин України, – розповідає пані Альона.

14285466_1867307403498122_1155357974_o

У підсумку фінальний шорт-лист сформували 24 проекти, з числа яких, власне, вже і вибирали 10 переможців.

– Спочатку переможців мало бути 9, але проекти були дуже цікавими, деякі системними, а деякі – доволі неординарними, тому вирішили обрати 10. Результати конкурсу однозначно перевершили моє сподівання, – пояснює Альона Кузьменко. – Філософія кожного бізнесу така: заробляй сам і дай можливість стати на ноги іншому. Ми хочемо, щоб люди заробляли, але певну частину прибутку інвестували в соціальні речі. Нам би хотілося бачити, як ви ділитеся своїми знаннями, можливостями із односельцями або ж з тими, хто цього потребує, – пояснила Кузьменко.

14233300_1867307296831466_77307706_o

Керівник ресурсного центру АНГО Анатолій Рекун додає, що при виборі переможців особлива увага зверталася саме на соціальну складову.

– Проекти оцінювалися як по соціальній значимості, так і по спроможності цього проекту бути прибутковим. Бізнес-план передбачав, що частина прибутку від діяльності цього бізнесу буде спрямований на соціальній цілі.

Загалом проекти-переможці за своїм призначенням є доволі різноплановими. Деякі з них охоплюють історико-культурний напрям, інші орієнтовані на агробізнес, ще частина спрямована на загальне покращення ситуації в селах.

14248140_1867307313498131_1441040138_o

Один із переможців конкурсу, автор проекту “Зелений туризм. Агросадиба: хата майстрів” Наталя Кравець-Мельничук говорить, що обрана нею тема набуває все більше зацікавленості серед молоді:

– Село Мельники – це перлина Холодного Яру. Я хочу показати нашій громаді, що в нашого регіону є перспективи, що все набагато краще, ніж здається. Великий потенціал криється у дітях, їх треба зацікавлювати історією нашого краю. Треба показати, що за рахунок історії можна мати не лише патріотичні відчуття, а і, чесно кажучи, заробляти.

14233416_1867307350164794_342829171_o

Ще один переможець Олена Надточій говорить, що в її проекті «Агросадиба» створено всі можливості для комфортного відпочинку людей з особливими потребами.

– Люди, які можуть заплатити, отримають умови в прекрасній місцині: вода, ліс, риба. Ми розміщуємо в комфортних умовах. Також у нас є підшефна спілка для дітей з особливими потребами. Ці діти також хочуть відпочивати. Але їхні сім’ї не завжди собі можуть дозволити. У нас сплановано так, щоб там можна було проїхати на спеціальних доріжках, щоб людина відчувала себе комфортно. У середу-п’ятницю ця спілка може забронювати для себе місце, – говорить Олена.

14274402_1867307273498135_536563225_o

Усі переможці отримали з рук організації грошові сертифікати. Насамкінець Альона Кузьменко повідомила, що в МХП повністю задоволені цьогорічним пілотним проектом і вже будують плани на майбутнє. У наступному році «Миронівський хлібопродукт» очікує ще більше охочих відкривати і розвивати власну справу, а також більше амбітних і цікавих бізнес-проектів.

Отже, наводимо повний список переможців та назви їхніх проектів.

“Майстерня успіху”, автори – Антоніна Невин, Ірина Діброва (Червона Слобода, Черкаський район);

“Велотури Холодним Яром”, автори – Євгенія Помогайбо, Олександр Шнайдер і Тетяна Юрченко (Чигиринський район);

“Вирощення та реалізація ягід та саджанців малини”, автор – Микола Олійник (с. Межиріч, Канівський район);

“Виробництво та реалізація виробів із кераміки”, автор – Сергій Мельник (с. Боровиця, Чигиринський район);

“Зелений туризм. Агросадиба: хата майстрів”, автор – Наталя Кравець-Мельничук, (с. Мельники Чигиринський район);

“Впровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів” автор – Олександр Савенко (с. Руська Поляна, Черкаський район);

“Садиба сільського зеленого туризму “Свидівські зорі”, автор – Олена Надточій (с. Свидівок, Черкаський район);

“Виробництво та реалізація мяса бройлерів”, автор – Антоніна Черкан (с. Тіньки, Чигиринський район);

“Розведення і вирощення свиней та реалізація мясної продукції”, автор – Катерина Панова (с. Свидівок, Черкаського району);

“Хлібопекарня у Зерноленді”, автор – Назар Лавріненко (с. Івківці, Чигиринський район).

* реклама

3
Коментарі

avatar
3 Теми коментарів
0 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
3 Коментарі автора
ВоляагасьОрсен Нещодавні автори
Воля
Воля

Місцеві жителі добре стараються над розвитком регіону, браво!

агась
агась

насправді хороша кількість учасників. В Україні не дуже популярні подібні речі, але як бачимо їх популяризують і є плоди

Орсен
Орсен

Молодці організатори. Реалізували можливість людям рости над собою.

Реклама

Реклама