Реклама

molli

Замість районів – повіти: Черкащину хочуть поділити на кілька частин (фото)

На території Черкаської області хочуть замінити райони на повіти. Так, замість 20 планують зробити лише п’ять.

Про це сьогодні, 14 листопада, повідомили під час круглого столу на тему «Новий районний поділ Черкаської області».

За словами Ігоря Колушка, голови правління Центтру політико-правових реформ, наразі ця реформа не визначена до кінця у правовому полі. Тому виникає суперечка з приводу того, як називати нові райони: повітами чи округами.

– Я пропоную назвати повітом, оскільки це історично зумовлено. «Слуги народу» придумали назвати округ. Проте так називають територіальні частини: виборчий округ, прокурорський округ тощо. Якщо її назвуть так, то буде плутанина. Тому я не розумію, для чого це допускати, – зазначив Ігор Колушко.

Зараз є дві основні моделі. Одна з них передбачає створення п’яти повітів, інша – чотирьох, її запропонувало  Міністерство регіонального розвитку.

Так, згідно з першою на Черкащині буде створено Золотоніський повіт (з центром у місті Золотоноша), Черкаський повіт (з центром у місті Черкаси), Звенигородський повіт (з центром у місті Звенигородка), Смілянський повіт (з центром у Смілі), Уманський повіт (з центром у місті Умань). Відповідно до другого варіанту пропонують створити лише чотири повіти, не включаючи до цього списку Смілянський повіт (з центром у місті Сміла).

– Відповідно до концепції на повітому рівні швидше всього не буде органів самоврядування, немає потреби створювати повітові ради. Все те, що робилося для надання послуг громадянам на районному рівні зараз робиться так, щоб все перейшло на рівень громади, наблизитися до громадян, – зазначив Ігор Колушка.

За його словами, на новому повітовому рівні має реалізовуватися лише компетенція органів виконавчої влади. Вони будуть двох типів. По-перше, це має бути префект із префектурою, яка допомагатиме йому реалізовувати повноваження. Його завдання – представляти уряд та наглядати за законністю актів органів місцевого самоврядування. По-друге, територіальні підрозділи, такі як управління поліції, податкової служби тощо. Ігор Колушка також додав, що буде створено виконком обласних рад після внесення змін до Конституції.

За словами  голови правління громадської організації «Незалежний центр правових досліджень та ініціатив», регіонального консультанту з юридичних питань Асоціації міст України в Запорізькій області Маргарити Трипольської, такі повіти повинні мати 60 кілометрову доступність від центру, а також кількість жителів – не менше 150 тисяч, зручна транспортна структура.

Сьогодні на Черкащині вже утворено 57 ОТГ, коли планувалось тільки 17. Через це експерти наголосили на тому, що для області краще буде обрати варіант поділу, за його Черкащину поділять на п’ять регіонів, а не на чотири. Зокрема, регіональна консультантка із юридичних питань Асоціації міст України в Черкаській області Олена Кулик зазначила, що для такої кількості ОТГ поділ на чотири повіти буде замалим .

Подібні публікації

6
Коментарі

avatar
5 Теми коментарів
1 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
6 Коментарі автора
ЮрійПавлоВікторІринаМикола Нещодавні автори
Юрій
Юрій

А потім будуть пани і батраки.Но може бути й коліївщина.

Павло
Павло

А хіба неможна залишати райони/Черкаський,Уманський……./просто укрупнить райони та і все,навіщо всякі повіти та округи.

Ірина
Ірина

Повіти, згодом губернії, а там, дивись, і панщина повернеться

Микола
Микола

Хіба немає нагальніших справ????для чого все перекручувати з ніг на голову?

Віктор
Віктор

Так роби нагальніші справи, слуга зелена)

Віктор Трохимович
Віктор Трохимович

Це щоб було, як у приказці До бога высоко,до царя далеко…

Реклама

Реклама