Реклама

molli

Які ліки подешевшають з 1 січня?

Які ліки подешевшають з 1 січня?

Уряд ухвалив рішення про введення з 1 січня 2017 року державного регулювання цін на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми, що має забезпечити зниження цін.
На цей перелік ліків будуть встановлені граничні ціни (найвища межа цін) на рівні, не вищому, ніж у країнах-сусідах. Визначено п’ять країн-сусідів: Польща, Латвія, Словаччина, Угорщина, Чехія, – інформує “Черкаський край”.
За повідомленням інформаційного вісника Уряду, перелік лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою, що підлягають регулюванню, та граничні ціни на них буде затверджено МОЗ і оприлюднено на офіційному сайті.
— Ціни на ліки іноземного виробництва в Україні значно вищі, ніж в інших країнах, зокрема в сусідніх. Іноді у нас вони дорожчі в кілька разів, — спрогнозував траєкторію руху цін міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко. І запевнив: — Буде впроваджений серйозний контроль з боку держави, Державної служби з лікарських засобів за тим, щоб фармацевти та  аптечна мережа дотримувались встановлених вимог щодо цін на ліки та їх наявності в аптеках.
На ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астмими вводимо також відшкодування їхньої вартості за рахунок держави і заклали на це 500 мільйонів гривень у державному бюджеті на наступний рік, — додав він. — За нашими підрахунками, 80-90 відсотків пацієнтів, які мають ці захворювання, скористаються можливістю отримувати ліки безплатно.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама