Реклама

molli

Які книги черкащанам почитати в новорічний час

Фото з сайту www.1zoom.me

Якщо у вас досі немає різдвяно-новорічного настрою, то це можна виправити завдяки хорошій книжці. Черкаські письменники та літературознавці розповіли нашому виданню про свій ТОП книг для дорослих та дітей, які варто читати перед Новим роком та Різдвом.

Організаторка Черкаського книжкового фестивалю Людмила Фіть:

– Новорічно-різдвяні свята мають особливу атмосферу. З одного боку ти чекаєш чудо, з іншого ти сам його створюєш. Тому, мені здається, що в новорічно-різдвяному читанні повинні бути книги й для душі, й для мозку, й для кар’єри, й для розвитку. Бо ти й розслабляєшся, але й плануєш наступний рік. Закладаєш підвалини наступного свого успіху.

Тому я радила б такі книги:

1. «Чарівні істоти українського міфу Духи природи» Дари Корній. Це книга, в якій є чудо, магія, свято, традиції. З цієї книги ви пізнаєте багато нової інформації й, можливо, краще зрозумієте себе. Тому вона обов’язкова на свята.

2. «Черкаси: Пазли» Борис Юхно. По-перше, це завжди радісно, коли твій рідний, місцевий черкаський автор випускає нову книгу. По-друге, це книга про наше місто, про нас із вами, про наше майбутнє. У кожній сім’ї має бути його нова книжка.

3. «Якби ти знав» Елчін Сафарлі Для душі жіночої, бо я жінка. Я бачу, як шалено реагують на книги цього автора. Там прекрасне все, починаючи від обкладинки, назви, тексту й закінчуючи післясмаком. Це така різдвяна, містична, тепла історія. У нього всі книги гарні.

4. «Вигнанець і чорна вдова» та «Вигнанець і чорна відьма» (продовження) Андрія Кокотюхи. Я думаю, що багато хто любить детективи. Це саме та книжка, коли потрібно з одного боку розслабитися, а з іншого боку поринути в інший, цікавий світ. І також, можливо, напрягти свої мізки, щоб розплутати сюжет. Тут є класний герой, тут є кохання, пригоди, один із моїх найулюбленіших авторів.

5. «65 українських шедеврів. Визнані й неявні» Діани Клочко. Мені здається, що вона обов’язкова для прочитання. Ви її можете читати по сторінці вдень або запоєм. Ви зрозумієте, яка потужна Україна, надихнетеся від цієї книги, в якій розкриті й твори Катерини Білокур, і Тетяни Яблонської, Федора Кричевського, Михайла Врубеля тощо. Після читання мають з’являтися крила. Мені здається, що після читання цієї книги розкриваються крила й ти відчуваєш гордість за те, що ти в Україні. З’являється натхнення йти й працювати далі.

Фото з особистого архіву Людмили Фіть

Для дітей Людмила Фіть радить такі книги:

1. Нова радість стала. Улюблені українські народні колядки та щедрівки. Від видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га».

2. «Гість на Різдво» Аннетт Амргейн. Від видавництва «Vivat».

3. «Диво на Різдво». Від видавництва «Vivat».

4. «Різдвозавр та зимова відьма» Том Флетчер. Від видавництва «Старий лев».

5. «Батечко, Різдво і я» Гейг Метт. Від видавництва «Жорж».

Керівниця буккросинг-клубу “Freebook” в Черкасах Людмила Солодка:

ТОП книг для дорослих:           

1. «Най сніжить» Джон Грін, Морін Джонсон, Лорін Міракл. Саме ті романтичні історії на новорічні свята. У цій книзі є все, що треба для зимового читання: святкова магія, чари різдвяних свят, романтика, кохання, ніжні поцілунки.

2. «Напередодні Різдва» Розамунд Пілчер. Ліричний роман з м’яким гумором і несподіваними поворотами сюжету якраз для релаксу з чашечкою кави у теплому пледі біля ялинки.

3. «Я кохатиму тебе завжди» Сара Джіо. У цій теплій і водночас щемкій історії майстерно сплітаються події минулого й сьогодення. Головна героїня Кейлі Крейн не може повірити у власне щастя: вона успішна журналістка й наречена ідеального хлопця. Проте одна зустріч із безпритульним чоловіком — Кейдом Макаллістером, коханням цілого її життя, — несподівано змінює все.

4. «Ритуал» Марина та Сергій Дяченки. Одна з найпотужніших романтичних історій про кохання. Це історія про те, чому жінка вибирає не принца, а дракона. Того, хто подарував їй крила та показав світ з висоти пташиного польоту.

5. «Київ – New York» Ірина Тетера. У затишний різдвяний вечір ця книжка подарує тиху радість кожній жінці, яка будь-коли в своєму житті кохала, і кожній дівчині, яка з хвилюванням і наївною вірою в диво нетерпляче очікує головної Зустрічі… А втім, насправді в романі не все так просто, як у житті.

Фото з сайту funfrom.me

ТОП дитячих книг:

1. «Нова радість стала. Улюблені українські народні колядки та щедрівки» від видавництва «АБАБАГАЛАМАГА». З цією книжечкою з першої сторінки легко потрапляєш в Український Різдвяний Рай, де всі вдома, тепло й затишно, за вікном весело щебечуть колядники.

2. «Різдво приходить у Країну Мумі-тролів» Гаріді Алекс, Давідссон Сесілія, Янссон Туве. Оригінальна, хвилююча й напрочуд гарна нагода почитати затишну різдвяну історію про родину Мумі-тролів і нарешті познайомитися з цими кумедними істотами. А хто вже встиг їх полюбити з інших книг відомої фінської письменниці Туве Янссон, будуть насолоджуватися захоплюючою розповіддю, пронизаною тонким гумором.

3. «Баранчик Рассел і Різдвяне Диво» Роб Скоттон. Новий рік – це такий час, коли абсолютно всі чекають чудо. А ця чудесна історія дозволяє повірити в неймовірне. Та головне – навчить маленьких читачів вірити в свої сили і тоді будь-яке диво можна створити власними руками. Навіть полагодити чарівні сани Санти та врятувати Різдво, як це зробив баранчик Рассел.

4. «Казки під ялинку», упорядник Наталка Малетич. Історії сучасних українських авторів з цієї зимової книжечки подарують діткам зустрічі з домовиками, феями, єнотиком Бо та іншими казковим істотами.

5. «Різдвозавр» Том Флетчер. Якщо за діло береться письменник і музикант Том Флетчер, з’являється найфантастичніший казковий герой Різдвозавр. А все почалося з того, що хлопчик Вільям вирішив попросити в Санти на Різдво динозавра.

Черкаський письменник та журналіст Назарій Вівчарик:

ТОП книг для дорослих:

1. «Багряні ріки» Жан-Кристоф Гранже.

2. «Характерник» Василь Шкляр.

3. «Ловець невинних душ» Донато Каррізі.

4. «Жадання фронту» Марко Мельник.

5. «Сяючий шлях» Дмитро Корчинський.

– Склав такий список, бо думаю, це файні книги для роздумів і гарного проведення часу. «Багряні ріки» і «Ловець невинних душ» – це головоломки, детективи, де до кінця не знаєш, чим же все закінчиться, тож книги дуже інтригуючі. «Характерник» занурює вас сповна в атмосферу тих часів, хоча, водночас, у політичних суперечках і владних чварах вбачається і сьогоднішня Україна. «Жадання фронту» – це таке собі одкровення юного українця, який свідомо пішов на війну між Росією і Україною. Тут є смерті, але немає розпачу, тут змальовані труднощі, але немає ниття. Книга Марка просякнута ідеологією, духом боротьби, перемоги, але це не якийсь радикалізм, що межує з безумство. Це здоровий будівничий дух нації. Щодо останньої книги Корчинського. Його цитувати можна безкінечно. Краще самому взяти й прочитати його книгу, тут вам і роз’яснення щодо того, чому в нас у владі такі бики, й щодо нашого менталітету, нашої молоді та картини в країні в цілому. Одним словом бомбезна книга і для поціновувачів мистецтва. Зрозумієте чому, – зазначив Назарій Вівчарик.

Фото з сайту livejournal.com

ТОП книг для дітей:

1. «Хто росте в парку» Міхаліцина Катерина.

2. «Велике місто, маленький зайчик або мед для мами» Іван Малкович.

3. «Туконі» Оксана Була.

4. «Неслухи й вередулі» Лариса Ніцой.

5. «Лисичка кума».

Щодо дитячого списку, то тут дивлячись який вік. У мене росте доця і ми поки їй читаємо казки. Дитина лиш починає пізнавати світ. І тут казки мають бути добрими. Так, нам дуже сподобалися книги «Хто росте у парку», «Велике місто, маленький зайчик або мед для мами», серія з міфічних істот «Туконі», «Неслухи і вередулі» Лариси Ніцой, і, звісно, традиційні збірки український народних казок, де я б виділив казку «Лисичка кума». Дуже її доця любить. Десь знаходив інформацію, що це казка Івана Франка, але стверджувати не буду. Просто звертайте увагу, щоб у змісті була і ця чудова казка. Сам люблю мед, розумію лисичку, – розповідає Назарій Вівчарик.

Черкаський поет Олексій Юрін:

ТОП книг для дорослих:

1. «Дари волхвів» О. Генрі.

2. «Різдвяні історії» Чарльз Діккенс.

3. «Ніч перед Різдвом» Микола Гоголь.

4. «Різдво Еркюля Пуаро» Агата Крісті.

5. «Чайна на Малберрі-стріт» Шерон Оуенс.

Для дітей Олексій Юрін рекомендує такі книги:

1. «Арктична пасіка» Сашко Дерманський.

2. «Сніговірші для малят» Мар’яна Савка.

3. «Санта-Хрякус» Террі Пратчетт.

4. «Лускунчик і мишачий король» Ернст Гофман.

5. «Різдво біля ялинки» Ірина Мацко.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама