Реклама

molli

Як у Черкасах мешканцям будинку на Припортовій,8 не дають створити ОСББ

У 2016 році в Черкасах утворилося ОСББ «Наддніпрянське 4. 6. 8», об’єднання співвласників трьох будинків, що розміщені поруч і мають спільний двір.

Це могло б стати початком чудової історії про раціональне використання спільно кошту. Економія очевидна: одна штатна посада керівника, один двірник, один бухгалтер – замість трьох, місячне надходження коштів понад 50 тисяч гривень.

Можна було б робити першочергові капремонти та енерго-модернізацію будинків, залучати кошти міста та «теплі кредити» від держави. Це – за умови, що управління будинками здійснювалось би прозоро і відповідально, а найголовніше –відкрито та зрозуміло для всіх мешканців-співласників трьох будинків. Та не вийшло.

Співвласники будинку №8 захотіли самостійності, відділення їх в окреме ОСББ. Законом таке їхнє право передбачається. Відповідно до закону, щоб їм відділитись в окрему юридичну особу потрібно, щоб це питання було вирішене загальними зборами співвласників трьох будинків.

Але правління ОСББ «Наддніпрянське 4, 6, 8» їхнє бажання не визнає і не приймає. Таке питання просто не ставиться у порядок денний загальних зборів. І ось уже понад півтора року співвласники будинку Припортова, 8 не можуть реалізувати своє право визначене законодавством на управління своїм будинком (своїм власним майном).

Розуміючи, що правління ОСББ «Наддніпрянське 4.6.8» ігнорує їх права, співвласники будинку №8 зареєстрували у 2017 році ОСББ «Припортова, 8», але суд прийняв рішення скасувати цю реєстрацію (в одному будинку може бути зареєстроване тільки одне ОСББ).

За останні 2 роки вже двічі змінювалися керівники в ОСББ «Наддніпрянське 4, 6, 8», але питання щодо автономії будинку по вул. Припортова 8 ані другим, ані третім керівником так і не вирішується.

«Не пущать» – явно читається прихований лозунг діяльності правління та керівника ОСББ «Наддніпрянське 4. 6. 8».

«Зайвими нам двісті тисяч в рік не будуть» – логіка такого міркування зрозуміла. «Нехай вони нам платять, а ми їх будемо витрачати без їх згоди, бо в нас є більшість, ми завжди приймемо рішення на свою користь…Формально маємо на це право, от ми їх і не відпустимо».

На останніх загальних зборах ОСББ «Наддніпрянське 4.6.8» (які відбулись наприкінці листопада 2018 р) питання щодо прийняття рішення загальних зборів співвласників будинку № 8 про самоуправління (є протокол таких зборів) та відповідне внесення змін до статуту головуючий навіть не поставив у порядок денний зборів. Після довгих вмовлянь його співвласники будинку №8 числом понад 25 осіб змушені були покинути ці збори. Обіцянки, відмовки , викрутаси, хитрі «відповіді» без відповіді – таку позицію успішно реалізує правління та керівник ОСББ «Наддніпрянське 4.6.8» уже півтора роки.

Жару цій ситуації додає ще й те, що у будинках вже зупинені ліфти, які мають пройти капремонт.

Мешканці- співвласники будинку №8 по вулиці Припортовій у розпачі. Їхні права нема кому захистити ? Чи стане у них сил та згуртованості й надалі боротися та відстоювати свої законні права – покаже час.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама