Реклама

molli

 Як голосувати на виборах не за адресою в паспорті

Вибори на посаду Президента України відбудуться вже 31 березня 2019 року. Зараз виборчим законодавством передбачено процедуру тимчасової зміни місця голосування, тому внутрішньо-переміщені особи (ВПО), студенти або інші представники різних груп населення, які не живуть за адресою у паспорті, зможуть 31 березня виконати свій громадський обов’язок. Журналісти «Інфомосту» вирішили перевірити як працює система подачі заявок та умістити в один матеріал усю інформацію, яка допоможе виборцям змінити місце голосування.

Що потрібно робити?

Заява на тимчасову зміну місця голосування подається до відділу ведення Державного реєстру виборців.

Під час подавання заяви, громадяни мають мати при собі паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України). Відповідно, ВПО мають взяти із собою довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (якщо територія окупована, то довідка не потрібна), студенти – студентський квиток або довідку з місця навчання. Інші особи – довідку з місця роботи.

Приклад заяви, яку потрібно підписувати

Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування потрібно не пізніше ніж за п’ять днів до дати проведення виборів (до 25 березня). Якщо вибори проходитимуть у два тури, то заяву потрібно буде подати повторно.

Як знайти відділ ведення Державного реєстру виборців ?

У Черкасах відділи Придніпровського та Соснівського районів розташовані за адресою м. Черкаси, бульвар Шевченка 307.

Відділ ведення Державного реєстру виборців Придніпровського району –

каб. 204-205, тел. 71-00-41, 71-04-65, 35-24-19

Відділ ведення Державного реєстру виборців Соснівського району –

каб. 300-301, тел. 33-53-89, 33-53-88, 33-53-8

Графік роботи відділів:
Понеділок – четвер:  з 8 год.  до 17 год. 15 хв.
П’ятниця: з 8 год. до 16 год.
Обідня перерва: з 13 год. до 14 год.

Вихідні дні: субота та неділя

Жителі районів можуть знайти список адрес ТУТ.

Як обирати дільницю?

У відділі ведення Державного реєстру виборців вам допоможуть обрати найближчу дільницю до вашого фактичного місця проживання.

Як дізнатися деталі виборчого процесу?

Перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців, здійснити пошук виборчої дільниці за адресою або на мапі, побачити усі виборчі кампанії, у яких можете взяти участь, знайти набори даних у формі відкритих даних в структурованому форматі XML ви можете у Кабінеті Виборця.

Якщо у мене ID картка?

У відділі ведення Державного реєстру виборців запевняють, що із реєстрацією проблем не буде, оскільки у них є картрідери, які зможуть зчитати інформацію.

Що робити на дільниці?

Приклад посвідчення

Із цим посвідченням та документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, потрібно прийти на виборчу дільницю. У відділі ведення Державного реєстру виборців кажуть, що прізвища виборців, які тимчасово змінили місце голосування, у списках потрібно шукати вкінці.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама