Реклама

molli

Витяжка тиха та потужна: як вибрати кухонного помічника

Витяжка необхідна в багатьох випадках, і коли господиня планує встановити цю техніку, то виникає одразу багато питань. Розібратися у них та підготуватися до покупки кухонної витяжки допомогли спеціалісти Електролюкс.

Навіщо вам кухонна витяжка

Причин для встановлення додаткового обладнання на кухні може бути кілька:

  • ви багато готуєте і обожнюєте смажити;
  • у вас кухня-студія, і критично важливо, або аромати з неї не затягувало в усі куточки помешкання;
  • у вашій кухні дуже слабка тяга вентиляції або її геть нема.

Іноді буває збіг усіх названих обставин, і в таких випадках господині мріють якнайшвидше придбати техніку. Але насамперед варто дізнатися про важливі поради фахівців.

Потужність витяжки

Цей параметр вказують в інструкції до техніки, і завдяки ньому можна дізнатися, скільки кубометрів повітря витяжка пропускає за 1 годину. Зазвичай під час приготування 2-3 страв необхідно, аби повітря в кухні повністю оновилося в середньому 12 разів на годину, щоб забезпечити відчуття свіжого повітря.

Розрахунок потужності провадиться за такою формулою: площа приміщення * висота стелі * 12 = потужність витяжки

“Обов’язково слід врахувати вигини вентиляційного каналу, адже кожен з них знижує ефективність витяжки на 10%, тобто якщо ваш вентиляційний канал звивистий, то розрахуйте потужність додатково з урахуванням кожного вигину,” – радять фахівці.

Шумна або тиха

Шум – це ефект від швидкої та потужної роботи витяжки, і вважається, що чим більше вирує витяжка, то краще вона працює. Але це не зовсім так, адже сучасні витяжки вже мають певні технології, що значно зменшують шум від роботи приладу.

“Якщо для вас важлива тиша, пошукайте моделі, в яких заявлена шумність не перевищує 70 дБ. Але є й тихіші моделі, наприклад, купольні витяжки https://www.electrolux.ua/ua/taste/discover/cooker-hoods, що працюють із шумом у 40 дБ, це не перевищує рівню тихої розмови чи навіть шепотіння,” – радять спеціалісти.

Додаткові параметри, що знадобляться

Також варто звернути увагу на зовнішній вигляд витяжки. Існує кілька різновидів, або конфігурації цієї техніки:

  • плоскі витяжки мають дизайнерські панелі, гарно виглядають, але мають малу потужність;
  • купольні витяжки, або ковпаки, або камінні витяжки – різновид, що має великі можливості, залежно від технічної “начинки”, від оновлення повітря завдяки фільтрам до освітлення та дизайнерського вигляду.

Освітлення має велике значення, якщо плита знаходиться далеко від джерела денного світла та не має варіантів для встановлення кухонного бра. Також ви можете вибрати витяжку, що має сенсорне керування або дистанційний пульт, це залежить від вашого бажання.

Використовуйте ці поради фахівців під час вибору кухонної витяжки, і вам не доведеться помилитися з покупкою!

 

 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама