Власники незаконних тимчасових споруд перекрили дорогу в середмісті Черкас та заблокували техніку (фото, документи)

11.03.2019, 17:27

Вранці, 11 березня по вулиці Гоголя (біля входу до Центрального ринку) підприємці перекрили дорогу та заблокували техніку ПП «Надія» і заважали встановити паркан вздовж універмагу «Добробут». Про це повідомляє кореспондент «Інфоміст».

Сьогодні на території земельної ділянки ТОВ «Добробут» мали встановити паркан, адже там планується проведення реконструкції будівлі. Однак протестувальники не дали цього зробити, оскільки вважають, що тоді діяльність кіосків буде заблокована і забудовники діють незаконно.

Будівля універмагу «Добробут» є власністю ТОВ «Добробут». Ще у 2003 році Черкаська міська рада передала на підставі договору оренди ТОВ «Добробут» земельну ділянку, права на яку наразі заявляють торгівці з кіосків. При цьому,  метою її надання Черкаська міська рада, як розпорядник земельної ділянки,  визначила – для благоустрою з метою утримання земельної ділянки в належному санітарному стані.

Однак за цей час там виросло містечко із продажу різних товарів,  де підприємці самовільно здійснюють незаконну торгівельну діяльність.

З дати укладення договору оренди та на сьогодні єдиним користувачем, що на правових підставах може займати спірну земельну ділянку, є ТОВ «Добробут», яке сплачувало та продовжує сплачувати орендну плату до бюджету міста, але внаслідок незаконної протидії осіб – власників протиправно розташованих кіосків та їх прибічників не може використати цю земельну ділянку. Про це нашому виданню розповіла начальник юридичного відділу ПП «Надія» Борзяк Вікторія:

– Спірна ділянка була надана для благоустрою будівлі-універмагу ТОВ «Добробут». Торговельники вважають, що зданий в оренду тротуар. Проте ця земельна ділянка ніколи не була тротуаром. Ця територія для того, щоб привести у відповідність до вимог правил благоустрою міста Черкаси навколишній стан будівлі, щоб око раділо оновленому та сучасному вигляду однієї з центральних будов міста, а не цим кіоскам, через які центр міста виглядає як занедбаний «блошиний» ринок. Протестувальники кажуть, що вони сплачують кошти на користь профсоюзу. По-перше, яке відношення до земельної ділянки комунальної власності має профсоюз, особливо у питанні отримання орендної плати, а по-друге, можливо, вони комусь і сплачують гроші, але точно не на законних підставах і не у бюджет, а у кишені тих осіб, які «кришують» кіоски.

Також юрист розповідає, що об’єктам ані присвоювалася адреса, ані надавався дозвіл на здійснення торгівельної діяльності. Ще з 2010 року наявне рішення суду щодо припинення незаконної торгівлі на цій ділянці:

– ПП «Надія» є підрядником у виконанні робіт. Отриманий дозвільний документ на початок підготовчих робіт. Територія має бути огороджена. Ми це робимо виключно по межі своєї земельної ділянки. Навіть знаки були виготовлені відповідні. Із поліцією погоджений напрямок руху пішоходів. Однак протестувальники розбили знаки, які ми хотіли встановити. А також прокололи колесо нашої техніки, – повідомляє Вікторія.

1 коментарів

Залишити відповідь