Реклама

molli

Відпочинок у Єгипті, 13-а зарплата та участь у розіграші авто: що пропонують роботодавці у Черкаській області

Стабільність – ілюзія, через яку втрачаються можливості, – переконують шукачів успіху коучі із екранів та на івентах. Хтось вважає постійне місце роботи відбитком радянських часів та слабкістю людей, які не здатні до змін, інші – бачать гарантію “забезпеченого завтра”. Але наявність постійного робочого місця не єдине питання, яке хвилює українців. У “активному пошуку” роботи та цінних кадрів залишаються  і фахівці, і роботодавці.

У лютому на платформі “OLX Робота”, сервісу з пошуку та розміщення вакансій, налічувалось близько 40 тисяч актуальних пропозицій від роботодавців. Ще більше об’яв було від користувачів, які шукали роботу та пропонували свої кандидатури — майже 43 тисячі оголошень. Загалом, у січні 2019 року на платформі аналітики платформи зафіксували рекордну активність пошукачів — загальна кількість відгуків склала 275 тисяч, а кожна актуальна вакансія отримала в середньому 12 реакцій.

Прогресивні роботодавці, переважно великі підприємства, усвідомлюють, аби залучити та утримати кваліфікованого працівника, від якого залежить рух та розвиток всього бізнесового механізму, варто створити умови для зростання всередині, щоб не допустити відтоку назовні. Як утримують команди черкаські роботодавці та чого вимагають пошукачі – читайте далі у матеріалі.

Знайти та утримати

Згідно з результатами опитування на платформі “OLX Робота”, більша частина підприємств постійно шукають нових співробітників, і ще 20% роблять це раз на півроку. У фокусі – спеціалісти робітничого профілю, представники масових професій (продавці, кур’єри, водії), персонал з обслуговування. Людський капітал є важливою складовою успіху компанії.

Проте перспектива стати “блакитним комірцем” в Україні не так приваблює молоде та працездатне населення, як того бажають роботодавці. Крім цього, існує загроза масових звільнень та старіння кваліфікованих кадрів, яких зараз важко замінити. Саме тому на порядку денному для роботодавців – як залучити нові робочі кадри та утримувати найкращих фахівців.

Чого очікують здобувачі від роботи і що пропонують роботодавці – демонструють результати опитування OLX. 2 з 3 респондентів вважають свої умови праці негідними. І на це є низка причин. Найактуальнішою проблемою для 70% українців – невдоволення зарплатою. Майже стільки ж не задоволені тим, що їх робота недостатньо цікава і не розвиває. Питання відпочинку виявилося не менш важливим: 2 з 3 чоловік не мають оплачуваної відпустки та лікарняні. Водночас більшість населення стурбована тим, що вони не працевлаштовані офіційно і мають ненормований графік.

Крім високих зарплат, співробітники очікують від роботодавця додаткові бонуси – виплати премій, медичну страховку, оплачуване харчування, курси підвищення кваліфікації.

Очікування українських працівників виправдовуються далеко не у всіх випадках. І якщо бажану премію, на думку претендентів, видає кожна третя компанія, то медичну страховку і харчування забезпечує менше ніж 10% роботодавців. Стільки ж готові запропонувати співробітникам навчальні курси. Серед інших бонусів, які готові запропонувати роботодавці, це оплачуваний транспорт – 10%, знижки на путівки – 6% і надання житла – 4%. Найбільш рідкісним бонусом став абонемент в спортзал.

Для утримання фахівців роботодавці готові вживати заходів. Переважна більшість, 76% компаній, вважають, що найефективніша міра – виплата премій, в той час як 74% сказали, що вже їх видають.

 Як черкаські роботодавці “тримаються” за кадри

“У кожному працівникові  ми хочемо бачити експерта”, – говорять на черкаському підприємстві групи “Ukravit”. Аби місцеві фахівці здобували досвід, тут залучили до роботи трьох докторів наук з України та одного — зі Швейцарії. Головним фактором, який заохочує працівників, називають достойну та конкурентну заробітну плату. Переконані, фінансова мотивація – дієва.

— Усе залежить від того, які умови ти можеш запропонувати. Якщо ти платиш нормальну зарплатню, поважаєш своїх працівників, вони бачать розвиток підприємства, то не підуть із нього — розповідає засновник групи компаній UKRAVIT Віталій Ільченко.

За найскладнішу роботу – путівки до Єгипту. Так заохочують  працівників ТОВ «НВФ «Урожай», що входить до агроіндустріального холдингу МХП. На підприємстві діє ціла система мотивації та підтримки для працівників. За інформацією прес-служби «Урожаю», насамперед мотиваційні заходи стосуються робітничих професій, які передбачають фізичну працю, наприклад механізатори. Для тих, хто сумлінно ставиться до своїх обов`язків, зацікавлений у високих показниках, мотивований і адаптивний, підприємство щороку надає шанс взяти участь у розіграші автомобіля та цінних подарунків. Крім того, таким співробітникам підприємство оплачує відпочинок в одному з готелів Єгипту.

«Урожай» — одне з небагатьох підприємств аграрної галузі,  що практикує виплату своїм працівникам 13-ої  зарплати. Для укріплення командного духу підтримуються корпоративні мандрівки історичними місцями  України,  коли в поїздку вирушають цілими відділами на вихідних. Для тих працівників, хто працює в шкідливих, або важких умовах, підприємство надає путівку в санаторій. Витрати також покриваються коштом підприємства.  Заохочуючи своїх співробітників до активного способу життя, підприємство організовує щороку спартакіаду з призовим фондом для переможців. Для всіх охочих займатися в спортзалі, «Урожай» пропонує безкоштовний абонемент.  Послуги мобільного зв‘язку для працівників — також коштом підприємства.

 

У мережі супермаркетів “Делікат” переконані, що в першу чергу для збереження стабільного колективу, заробітна плата має бути обов’язково вчасно. Мовляв, “це їжа, одяг, комуналка”. Наступне правило “делікатівців” – преміювання та оприлюднення фото на так званих стендах пошани, які може побачити кожний покупець. Для отримання гарантованої премії достатньо сумлінно виконувати обов’язки.

Закордонний роботодавець – сильний конкурент

“Дефіцит робочих кадрів – світова проблема. Щороку на заробітки виїжджає близько 2 млн українців, а це великі втрати для українського бізнесу. За даними платформи OLX Робота у 2018 році кількість оголошень-резюме у категорії “Робота за кордоном” збільшилась у середньому на 70%, а за кількістю вакансій ця ж рубрика в трійці лідерів” – стверджує керівник напряму OLX Робота Марія Абдулліна.

За версією італійського рекрутингового сервісу “Easy Hunter” найзатребуванішими робочими кадрами в країні у 2019 році будуть фермери, сільськогосподарські робітники та фахівці у секторі громадського харчування. В  Німеччині також дефіцит на робочі кадри. За версією dw.com Німеччині потрібні фахівці з профосвітою, зі знаннями мехатроніки, автоматизованих систем управління або електронної техніки. Крім того, майже всі федеральні землі країни потребують спеціалістів з металообробки, фахівців з санітарної та опалювальної техніки, а також кліматичного устаткування.  У Канаді, за результатами дослідження рекрутингової компанії Randstad Canada, в рейтингу найзатребуваніших професій у 2018 на першому місці – різнороби (некваліфіковані або зі середньою кваліфікацією), а замикає ТОП-10 – оператор вантажопідіймача.

На вільнюській ткацькій фабриці «AUDEJAS», за словами генерального директора Йонаса Карчяускаса, не мають місяця, коли б не вітали із трудовим ювілеєм. Четверта частина робітників – молодь. Є в колективі й іноземці, які проживають в Литві. Кожного року на підприємстві підвищують заробітну плату, в 2018-му її збільшили на 12%. Запорукою успіху називають створення хороших умов праці та забезпечення гарантій.

“Вивчаючи досвід іноземних компаній та аналізуючи настрої й поведінку блакитних комірців, українському бізнесу під силу розв’язати проблему кадрового дефіциту” – додає Марія Абдулінна.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама