Реклама

molli

В Умані сплели найбільший герб України

24 серпня в Умані містяни разом із майстринями виготовили найбільший герб України «Героям Слава», сплетений атласними стрічками на сітці. Його площа – 48 м2 . Про це повідомляє «Громадське Умань».

Ідея створення найбільшого герба України виникла в організаторів ШіДі РіДі Fest. Для них встановлення рекордів уже стало гарною традицією.

– На минулому фестивалі ми сплели на ткацькому станку «Пояс єднання України» найбільший в країні, – розповідає майстриня Владислава Швець. – Цього року вирішили сплести герб.  Адже це символ єдності українців. Нашої сили.

До створення герба майстрині готувалися заздалегідь. За декілька днів до фестивалю вони підготували близько 1000 м атласних синіх та жовтих стрічок, сітку розміром 6 м х 8 м та розпочали перші етапи виготовлення.

Фінансовим партнером рекорду виступила фабрика «Світ меблів – Україна»

– Символічно, що саме в День Незалежності ми разом із уманцями встановили такий патріотичний рекорд. Ми, як найбільше підприємство міста і одна з найбільших фабрик в Україні, підтримуємо розвиток національної свідомості українців. Вважаємо, що саме підприємці повинні розвивати нашу країну, допомагати організовувати свята та допомагати молоді, – говорить директорка з маркетингу фабрики «Світ меблів – Україна» Лілія Нижник.

Подібні рекорди, коли плели державні символи на сітці, вже фіксувалися.  Проте саме герб України, вишитий атласними стрічками,  розміром 48 м2 було виготовлено вперше. Його віднесли до категорії мистецтва.

– Сьогодні по всій Україні відбувається встановлення рекордів. Лише в моїй категорії їх було встановлено 5, – ділиться з нами експерт Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова. – Приємно, що ми сьогодні зафіксували герб не просто як велику роботу, а як креативно-мистецьку.

Приєднатися до виготовлення герба могли всі бажаючі. Серед них були і дорослі, і діти.

– Із початком війни герб України для мене набрав особливого значення. Це тепер не просто символ, а наша ідентифікація. За ці жовто-блакитні кольори пролилася не одна крапля крові. Тому плету я зараз герб із особливими почуттями, – ділиться з нами Олександр Марченко.

– Я взагалі вишивати не люблю. Але сьогодні мені цей процес сподобався. Мабуть, тому що герб вийшов такий великий, – додає 11-річна Ангеліна Борова.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама