Реклама

molli

В ОДА розповіли, скільки грошей виділено та на якому етапі перебуває ремонт доріг на Черкащині

Загальна сума субвенцій з державного бюджету на проведення ремонтних робіт на дорогах загального користування місцевого  значення у 2019 році  становить 536 мільйонів гривень. 

Про це під час кординаційної наради повідомив директор департаменту інфраструктури Сергій Чубань, передає кореспондент “Інфомосту”.

Відповідно до затверджених переліків об’єктів капітального, поточного, середнього та поточного дрібного ремонту в 2019 році передбачено проведення ремонту практично на 511 об’єктів.

За словами Сергія Чубаня вже виконано ремонтні роботи  на понад 450 об’єктах. На 36 об’єктах зараз роботи продовжуються.

– Фактично ці роботи вже завершені. Але не здана ще документація, – повілдомив Сергій Чубань.

Він також додав, що на деяких об’єктах роботи взагалі не будуть виконані. Ідеться про дві комунальні вулиці в селі Леськи та в селі Чернявка, оскільки там заплановано поверхневе оброблення, тому технічно це вже неможливо виконати.

Кількість запланованих об’єктів з капітального ремонту становить 18. На 15 роботи вже завершені, а на трьох ще тривають.

– Фактично роботи зараз завершені практично на 95 відсотках об’єктів. На цей час кошти, які перераховані в  Службу місцевих доріг – це 423 мільйони. У принципі роботи зараз виконують. У цьому році в нас велика кількість об’єктів, що не дає чітко та гарно контролювати виконання робіт. У інших областях, наприклад, в Харківській – це 89, Полтавській – 32, Запоріжській – 22, – зазначив Сергій Чубань.

За його словами, на наступний рік уже розроблена стратегія, а саме зібрано інформацію з усіх районів, погоджено з місцевою владою, та виставлено на обговорення.

– До 10 числа будемо чекати, поки всі райони ухвалять рішення: або спростують, або підтвердять ті об’єкти, які вони надали зараз. Після цього буде створено технічну рада, яка своїм засіданням буде приймати ці об’єкти в районах, – говорить Чубань.

Він також додав, що в цьому році було проведено тендер на зимове утримання, ідеться про 50 мільйонів.

– Залишок – це 30 млн. На жаль, ми можемо використовувати ці гроші тільки на зимове утримання. Вони були розподілені між районами згідно з протяжністю доріг. Наступного року буде інший підхід. Згідно з рекомендацією Укравтордору від загальної субвенції ми можемо використовувати кошти на експлуатаційне утримання під дрібний ремонт у сумі від 30-33 відсотків від усієї субвенції, – зазначив Чубань.

За його словами, вже зараз служба місцевих  доріг формує та вже виставляє пропозиції по тендерних процедурах на експлуатаційне утримання. Ідеться про 200 млн, які будуть розподілені між районами відповідно до протяжності доріг.

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар зазначив, що 26 листопада відбудеться відкрита нарада з підрядниками, які працюють у цій сфері.

– Ми відкрито обговоримо взаємодію. Три вимоги: якість, термін та гарантія. Будуть обговорені штрафні санкції за неякісне виконнання роботи, – зазначив Боднар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Черкащині три школи досі без опалення.

 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама