Реклама

molli

В Черкаську обласну станцію переливання крові хочуть інвестувати 3 мільйони доларів

Новий ремонт, високотехнологічне обладнання, покращення якості та у рази вищі зарплати для працівників обіцяють представники компанії «Біофарма». Вони готові інвестувати у Черкаську обласну станцію переливання крові три мільйони доларів.

Про це під час зустрічі з колективом КЗ заявила директор ТОВ «Біофарма» Оксана Плотнікова.

Черкаським медикам вона презентувала особливості діяльності Сумського центру крові, у якому раніше провели реконструкцію та модернізацію інфраструктури та всіх технологічних процесів завдяки інвестиціям компанії.

Спочатку потенційний донор потрапляє у зал реєстрації. Вже на цьому етапі у нього беруть кров та завдяки японському гемоаналізатору тестують за 24 показниками, як це відбувається у всіх розвинених країнах світу. Вже за хвилину усі аналізи готові, людина йде на прийом до лікаря, який вирішує, чи може людина здавати кров. Потім донор п’є чай та йде до залу донації.

Там беруть кров у три пробірки – для біохімічного аналізу, імуноферментного (ІФА) та на циркулюючі імунні комплекси в плазмі (ЦІК). Після забору крові плазма йде на перший поверх, де працюють із компонентами.

– На станції робимо аналізи крові з усієї Сумщини. Ми маємо 31 контракт із усіма медзакладами області. Також функціонує єдина електронна база донорів. Видача компонентів крові відбувається  24 години на добу. Ми робимо доставку компонентів у заклади тричі на день власним транспортом. Окрім того маємо філіали у чотирьох райцентрах області, – говорить Оксана Плотнікова.

За її словами, із 240 тисяч населення Сум, 150 тисяч є донороздатними. З них 40 тисяч – є постійними донорами. На Черкащині ж минулоріч було лише 15 тисяч донорів. На ті кошти, які підприємство зекономило завдяки донорам-волонтерам, безкоштовно видають компоненти для дитячих закладів, на запити «Червоного хреста», госпіталям, в АТО тощо. Щороку ця сума коливається в межах одного мільйона. У Черкасах цифра може доходити до 1,5-2 мільйонів, вважає Оксана Плотнікова.

Окрім того підприємство сплачує податки у місцевий бюджет, бере на себе виплату заробітної плати працівникам та утримання приміщень. За словами представниці компанії, їхні фахівці отримують у два рази більшу зарплату.

– Для чого це нам? «Біофармі» потрібна плазма. Нині у нас працює фракціонатор, що дозволяє переробляти 300 тон плазми. Це унікальне підприємство. Такі технології є лише у Європі, Америці та Китаї. Щоб завантажити його потужності та експортувати продукт ми купуємо плазму у В’єтнаму, Польщі, Словаччини, Арменії. Україну ж забезпечуємо препаратами, які виготовлені із сумської плазми. Проте зростає попит на препарати, ми нарощуємо темпи, тому нам потрібно більше сировини, – говорить про переваги такої співпраці Плотнікова.

Натомість запевняє, що заклади охорони здоров’я отримуватимуть безкоштовно компоненти крові згідно із замовлення. Окрім того бюджетні кошти, значний відсоток яких раніше йшов у фонд зарплати працівникам станції, тепер зможуть використати на придбання компонентів та препаратів для медзакладів.

Таку співпрацю компанія запропонувала усім областям України. Нині Дніпро та Харків вже підписали угоди, на завершальному етапі домовленостей і Полтава. Цьогоріч мають шанс на проведення реконструкції та модернізації і Черкаси, адже у наступні роки фінансування на ці проекти припиниться.

– Ми будемо максимально зберігати колектив, даватимемо високі зарплати, але вимагатимемо віддачу та роботу. Адже ми плануємо вкласти в ці стіни 3 мільйони доларів, це не маленькі кошти. За рік це буде європейський центр, гарантуємо, – додає Оксана Плотнікова.

Під час презентації та обговорення були присутні і представники обласної влади: голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та голова облради Олександр Вельбівець. Начальник управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Михайло Лобас поінформував колектив, що область не має необхідних коштів для швидкої модернізації закладу. Тому ще рік тому, після відвідин Сумського центру, він почав розглядати такий варіант розвитку станції.

– Ми вже понад півроку ведемо перемовини із потенційним інвестором – компанією «Біофарма», яка сьогодні інвестує в галузь медицини. Нам такий партнер потрібен,  щоби рухатися вперед, – говорить голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Наше завдання зробити так, щоб галузь розвивалася, а пацієнти отримували якісний продукт.

Він наголосив, що зараз чекають згоду на дії в цьому напрямку від колективу. У разі їхньої згоди вже 20 квітня це питання винесуть на засідання сесії Черкаської обласної ради. У разі позитивного голосування з компанією підпишуть договір та розпочнуть роботи.

Детальніше про реформування служби крові в Україні читайте незабаром у публікації видання «ІнфоМІСТ».

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама