Реклама

molli

У районах Черкащини – катастрофічна ситуація із вакциною проти сказу (відео)

Вакцина проти сказу необхідна для щеплення людей, яких покусали хворі тварини. Залежно від характеру укусів, призначають від 4 до 12 уколів. Якщо цього не зробити вчасно, людина помре.

Про це інформує ЧСН.

У районних лікарнях вакцини немає, тому людей скеровують до Черкас. Та у міському травмпункті кількість препарату розрахована лише на жителів обласного центру. Лікарі не відмовляють хворим із інших міст, але з острахом чекаюють того дня, коли закінчиться остання доза ліків.

У місті протягом двох років – перебої iз закупівлею вакцини проти сказу. Цього року у липні для Черкас вдалося закупити 300 доз цього препарату, розповідає завідувач міського травматологічного відділення Віталій Григор’єв. Залишилася половина. Цього мало би вистачити для потреб міста.

У Черкаській області щорічно тварини кусають сотні людей. Сказом цього року заразилися десятки тварин. Раніше покусаним хворими кiшками та собаками людям надавали допомогу на місці, у районах. Але вакцина закінчилася, і людей скеровують до Черкас. На сьогодні до міського травмпункту звернулося майже три десятки покусаних людей із районів області.

Що робити далі не знають і в Департаменті охорони здоров’я ОДА. Кажуть: це питання під силу вирішити лише профільному міністерству.

Мешканцям сіл та районів області залишається ж лише сподіватися, що хворі тварини минатимуть їх стороною.

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама