Реклама

molli

Директор департаменту фінансів розповіла про новий обласний бюджет

thumb-big-420x305-e39eУ бюджет області на новий рік планують закласти 4,8 млрд гривень, із них 4,1 – субвенція з державного бюджету.

Про це в коментарі виданню «ІнфоМІСТ» повідомила директор департаменту фінансів Черкаської ОДА Наталія Кравченко.

– Бюджет буде становити 4,8 мільярда. Але з цих коштів надходження власних доходів трохи більше 12%. 540 мільйонів  – це власні надходження обласного бюджету, а решта – це кошти, що надходять у вигляді субвенції з державного бюджету і мають цільове призначення.

За словами пані Кравченко, пріоритетною при формуванні нового бюджету вибрана соціальна сфера.

– У нас соціально орієнтований бюджет.  За рахунок медичної субвенції будуть фінансуватися медичні заклади, також освітня субвенція нам надходить. Також кошти, за рахунок яких будуть утримуватися школи-інтернати обласного рівня.

Субвенція соціального характеру: пільги і субсидії. На жаль, у цьому році закон не передбачає субвенцію на пільгові перевезення. Ми зараз готуємо звернення до Кабінету міністрів, щоб був певний компенсатор.

Як говорить спеціаліст, особлива увага в бюджеті-2015 закцентована на проблемах воїнів-АТОвців та тимчасових переселенців.

– Ми продовжуємо фінансування програм розпочатих в минулому році, зокрема це фінансова підтримка сімей учасників АТО і самих учасників АТО. Кошти підуть на реабілітацію  для учасників бойових дій.

У минулому році також була прийнята програма пільгового кредитування для придбання житла учасникам АТО. Ми продовжуємо адресувати кошти на харчування дітей, які пересилилися із зони АТО і Криму.

За словами спеціаліста, з державного бюджету в обласний буде спрямовано близько 4,1 млрд субвенції.

– 3,4 млрд – це пільгові субвенції. Ці кошти ідуть транзитом. Приходять з державного бюджету, а потім розприділяються по бюджетах міст, районів і територіальних громад.

Нагадаємо, завтра на сесії обласної ради депутати спробують затвердити бюджет області на 2016 рік. Із проектом рішення, що буде завтра виноситися на голосування, можна ознайомитися ТУТ.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама