Реклама

molli

У музеї Тараса Шевченка в Каневі з’явився «Заповіт» шрифтом Брайля (відео)

У Каневі поручні на сходах до музею Шевченка оснастили табличками з віршами поета. Вони написані шрифтом Брайля. Тепер люди з вадами зору зможуть прочитати твори письменника руками, пише “telegraf.design“.

У музеї також дозволили людям з вадами зору «оглядати» деякі експонати руками, щоб побачити їх. А на стіні музею поруч із 133 версіями «Заповіту» різними мовами світу з’явилася 134-та — шрифтом Брайля.

Створив проєкт Дмитро Ліховий в рамках випускного проєкта на курсі Visual Communications Professium у школі Projector. Він спроєктував таблички, які описують всі музейні експонати та дають можливість прочитати вірші Кобзаря на дотик.

«Проблема людей, що не бачать, сама по собі невидима. Після консультацій з Українським товариством сліпих я зрозумів, що сліпі люди стали невидимими для українців, бо не виходять з домівок, адже світ назовні не пристосований до їхніх потреб. Мені хотілося привернути увагу до проблеми та запропонувати креативне рішення», — каже автор проєкту.

Таблички створені з використанням жовтого кольору, бо це всесвітній код для людей з вадами зору. Ті, хто має 5-10% зору, розуміють, що ця яскрава пляма — це комунікація з ними і до них.

Автор проєкту сподівається, що цю акцію підтримають й інші установи.

 

 

 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама