Реклама

molli

У Черкасах розпочався “Тарифний майдан”

Фото: suspilne.media

Безстрокова акція “Тарифний майдан” розпочалася на площі біля міської ради у Черкасах. Влаштувала її громадська організація “Захист прав обманутих споживачів”. Про це повідомляє “Суспільне“.

Зі слів представника організації Олександра Радуцького, учасники заходу не погоджуються із завищеними, на їхню думку, тарифами на утримання будинків у Черкасах.

На площі біля Черкаської міської ради – намет. У ньому представники громадської організації “Захист прав обманутих споживачів” збирають підписи за скасування завищених тарифів на утримання будинків, розповідає представниця організації Зінаїда Пономарьова: “Люди небайдужі є. За годинку ми зібрали 20 підписів і всі до одного! Біля під’їзду, де я проходжу – не задоволені “Новою якістю”, поборами за негабаритний груз”.

Зі слів представника громадської організації та депутата міської ради Олександра Радуцького, безстроковою акцію учасники “Тарифного майдану” вимагають скасувати тарифи на вивезення негабаритного сміття та мати можливість самостійно обрати управителя будинків, окрім кампанії “Нова якість”: “Мені не зрозуміло позиція міського голови. Цього всього могло не бути! Могло не бути ні судів, ні цього майдана, який розпочинає свою роботу. Достатньо міському голові скликати виконавчий комітет черкаської міської ради і прийняти відповідні пропозиції згідно яких ці тарифи просто зникнуть”.

Черкасець Ігор Погасій поставив свій підпис під вимогами черкаського тарифного майдану: “Я так мислю, що повинен допомогти, тому що без майдану не можна – якщо люди не будуть збиратися, то воно нічого не буде. Мені прийшла також квитанція на 163 гривні. За що я маю платити? Нічого не вивозиться! Я ні разу не викидав сміття тяжке, а за що я повинен оддавать?”.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко – акцію називає політичною: “Це чисто банальна політика. Що стосується управителя – я скажу так: люди вправі вибрати управителя якого вони хочуть і ми будемо допомагати. І два будинки по вулиці Смірнова я особисто їм підписав. З приводу вивезення негабаритного сміття – департаментом соц.політики підготовлений проект-рішення, де всі пільгові категорії: пенсіонери, діти, які навчаються в школах будуть повністю звільнені від тарифу на вивезення негабаритного сміття, це близько 75 тисяч осіб”.

Ситуацію коментує керівник управлінської компанії “Нова якість” Андрій Бортник: “Мешканці повинні зрозуміти, що ці дії не мають жодного юридичного сенсу, не черкаська міська рада встановлювала ці тарифи, це у зв’язку з внесенням змін до Закону “Про відходи” повинен бути проведений цей конкурс і нарахування на кожного мешканця, як кажуть на дітей на інвалідів це передбачено саме Законом України і внести зміни може тільки Верховна Рада”.

Нагадаємо, виконком Черкаської міськради затвердив переможця конкурсу з управління багатоквартирних житлових будинків 15 травня цогорік. Ним стало товариство “Сантехбудконструкція”, яке згодом перетворилося у “Нову якість”. Управителя обирали з-поміж п’яти компаній. Територію міста розділили на чотири лоти, які виграло підприємство “Сантехбудконструкція”. Документи інших учасників відхилили через невідповідність умовам конкурсу.

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама