Реклама

molli

Черкаські священнослужителі розповіли, чому доцільно святкувати Різдво 25 грудня

Сьогодні на пресконференції митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан та протоієрей Андрій Шиманович розповіли чому варто святкувати Різдво Христове саме 25 грудня, а не 7 січня.

Про це розповів кореспондент Інфоміст.

Багато православних церков святкують Різдво за новим стилем, тобто 25 грудня. Винятком є російська, грузинська, сербська та єрусалимська церкви. Саме 25 грудня зазначений у церковних правилах і богослужбових книгах як день Різдва.

– Наша церква, святкуючи Різдво 7 січня, відзначає його і 25 грудня, але за старим стилем. І це породжує увесь час запитання і невідповідності. Чому ми не робимо це за новим стилем? У минулому столітті російська православна церква робила спробу переходу святкування на новий стиль. Навіть була постанова. 25 грудня почали на парафіях служити Різдво Христове, але люди не пішли у церкви того дня, а прийшли 7 січня. Головною причиною цього було неусвідомлення вірян, чому саме це свято «переносять» на 25 грудня, – говорить митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

Він зазначив, що зараз стоїть питання готовності віруючих людей прийняти ці зміни. Він говорить, що в цьому році не буде служити за новим стилем, оскільки рішення про це має ухвалювати Вищий церковний орган. Самостійно та окремо ніхто не може це ухвалити.

Протоієрей Андрій Шиманович розповів, чому доцільно святкувати Різдво за новим стилем:

–  Я озвучу кілька аргументів, які часто наводять ті, хто вважає за правильне святкувати 25 грудня:

– Зараз є певна непослідовність. Ми святкуємо Різдво після Нового року. Але як ми рахуємо роки? Спочатку народжується Христос і від цього розпочинається відрахування року нового. Відповідно, коли ми вже святкуємо початок нового року, а Христос ще тиждень не народився – це зворотній порядок і відсутність логіки.

– Автоматично знімається проблема, яка турбує багатьох наших практикуючих парафіян – це проблема святкування нового року, який зараз випадає на піст.

– Григоріанський календар є більш точний з наукового математичного погляду. Науковці порахували, якщо ми лишаємося у межах святкування з Юліанським календарем, то у 2100 році Різдво буде 8 січня. А якщо Христос не повернеться і людство доживе до 5000 року, то Різдво святкуватимуть 29 січня. Все дуже зміщується.

Священнослужбовці зазначили, що починають процес статистичного збору інформації по всіх парафіях церкви на Черкащині щодо готовності людей до святкування за новим стилем.

Додамо, що через перенесення святкування Різдва, інші церковні свята, окрім Пасхальних, змістяться на два тижні.

Подібні публікації

1
Коментарі

avatar
1 Теми коментарів
0 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
1 Коментарі автора
Петро Нещодавні автори
Петро
Петро

Попи взялися керувати Богом прикриваючись… громадською думкою!
Та ще й з подачі католиків та протестантів!
Наші прадіди вмирали за віру, а ми бавимось в “європейскість”… Чи скоро плакати будемо?

Реклама

Реклама