Реклама

molli

У Черкасах повернулися до “наболілої” теми зимового утримання вулиць. Ціна питання – 13,5 млн грн за місяць

Комунальне підприємство ЧЕЛУАШ оголосило тендер на зимове утримання вулиць міста протягом грудня. Орієнтовна вартість послуги 13,5 мільйонів гривень.

До цього два роки поспіль аналогічні послуги по суті не вдавалося втілити в життя в Черкасах. Торік зимове утримання вулиць намагалися об’єднати із прибиранням зелених зон, а опісля тендеру із послуги було зняте фінансування. Роком раніше тендер був заблокований АМКУ, а “альтернативні” торги не встигли провести до приходу весни.

Згідно із техзавданням, що оприлюднене на порталі Dozorro, підрядник очищуватиме дороги та тротуари від снігу, вивозитиме сніг та оброблятиме шляхи реагентами. Також в числі послуг – прибирання зупинок громадського транспорту та внутрішньоквартальних проїздів, що не передбачалося ТД в минулому році.

Наразі триває прекваліфікація. Документи на аукціон, що має відбутися 22 листопада, подало два учасники – ТОВ «Свій лад» та ФОП Олена Лисенко. Обидва чудово відомі людям, які слідкують за тенденціями в прибиранні вулиць міста, оскільки раніше вже надавали такі послуги.

Директором і бенефіціаром фірми «Свій лад» значиться Олександр Цибульський.  Ця фірма та приватна особа підприємець Лисенко раніше вже зустрічалися на відкритих торгах 5 разів. Один для одного вони є найпопулярнішими суперниками на аукціонах. Окрім участі в черкаських тендерах, ці учасники також разом «ходили» на відкриті торги на зимове утримання  вулиць в Рівному. Ці торги, до речі, були в підсумку відмінені.

Обоє учасників неофіційно входять в обойму місцевого бізнесмена Андрія Бортника. Сам Андрій представляється юристом ТОВ «Свій лад». Щодо пані Лисенко, то свої відносини з нею він характеризує, як “співпрацю”Також зазначимо, що торік в документах, що подавалися на торги, обидва учасники вказували, що орендують техніку у ТОВ «Сантехбудконструкція», директором якого є Юрій Бортник – батько Андрія Бортника.

Зазначимо, що кошти на зимове утримання доріг були закладені на скандальній сесії в Каневі і на сьогодні є заблокованими рішенням суду.

***

З наближенням зими директор КП ЧЕЛУАШ Олексій Мельник, як і торік, вкотре заявив, що підприємство-утримувач міських доріг не має техніки для прибирання міста взимку.

На таємній «Канівській сесії» міська рада «почула» Мельника і надала дозвіл ЧЕЛУАШу на придбання в лізинг 11 одиниць техніки на загальну суму 28,5 млн грн. під 18,5% річних. «За» голосував і сам Мельник, який є депутатом міської ради та однопартійцем міського голови по «Батьківщині». Проте, як відомо, Черкаський окружний адміністративний суд зупинив деякі рішення тієї сесії, у тому числі й ті, що стосувалися придбання техніки в кредит.

Востаннє техніку для ЧЕЛУАШа купляли в 2017 році. Тодівоно  отримало із бюджету розвитку 11 мільйонів гривень. За ці кошти, зокрема, були придбані 9 тракторів із навісним обладнанням, 5 кузовів-піскорозкидачів та екскаватор бульдозер.

Третій рік поспіль проблему з нестачею техніки комунальники намагаються вирішити шляхом оренди КамАЗів, які потім оснащуються обладнанням, що наявне в ЧЕЛУАШа. Два роки поспіль ця закупівля виглядала, як доволі проста схема. Про неї ми детально писали ТУТ. Цьогоріч розклад змінився. На тендер до комунальників прийшли той же “Свій лад” і приватний підприємець Борис Кестер. Останній і виграв аукціон із найдешевшою пропозицією.

Кестер також неофіційно входить до орбіти все того ж таки Андрія Бортника. Зокрема, він також орендує техніку в підприємства його батька – Юрія.

***

Зазначимо, що в минулому році з аналогічним тендером в місті розгорнулася справжня епопея із політичним забарвленням.

Ще влітку 2017 року міська рада у особі замовника – департаменту ЖКК – вдалася до безпрецендентного, як для себе, кроку і спробувала заготувати санки заздалегідь. Проте АМКУ скасував 26-мільйонний тендер на прибирання за скаргою якраз ФОП Лисенко та ТОВ «Свій лад».

Андрій Бортник – в центрі, Цибульський – другий ліворуч, Лисенко – друга праворуч

На дубль два комунальники пішли у кінці листопада. Департамент ЖКК оголосив відразу 4 тендери на прибирання вулиць та прибирання так званих зелених зон. Зокрема, послуга на грудень коштувала 3,62 млн грн. Згодом два тендери на грудень 2017 року були відмінені замовником, а дві закупівлі на 2018 рік об’єднали в одну вартістю в 60,74 млн грн.

До торгів не було допущено КП ЧЕЛУАШ. Комунальники навіть подали скаргу до АМКУ, але миттєво її відкликали, заявивши, що вона подана помилково. До аукціону були допущені все ті ж ФОП Лисенко та ТОВ «Свій лад», які й розіграли послугу.18 січня замовник уклав договір із переможцем ТОВ «Свій лад» на 56 мільйонів гривень.

Проте фінансування на цю послугу на 2018 рік було знято.

Вся ця чехарда дала яскравий результат 18 січня. Тоді в місто нагрянула негода, і, попри прогнози синоптиків, всі відповідні міські служби виявилися до неї абсолютно неготовими. Детально про ті дні «Інфоміст» писав у матеріалі “Апокаліпсис сьогодні”: як Черкаси переживали зимову негоду.

Зимове утримання вулиць в останні роки було чи не найбільш заполітизованою статтею видатків. Зрозуміло, що тем для спекуляцій тут більш ніж достатньо. З початку здавалось, що місцева влада справді має волю системно вирішити це питання. Створювались робочі групи, зустрічались, говорили, а потім мали знову і знову повторення однієї ж і тієї картини. Умови одні – переможці інші, політичні баталії і неприбрані вулиці.

Судячи з того, що останні тендери пройшли мало помітно, можна припустити два варіанти: або “домовилися” або ж просто змирились із власною неспроможністю щось організувати принципово інше, ніж те, що мали до 2015 року, – коментує активіст, учасник Dozorro-спільноти Артур Чемирис.

***

Щодо попередніх років, то тут варто відзначити, що закупівля цих послуг не проходила легко.

У січні 2017 року аналогічний тендер було заблоковано після скарги все того ж таки товариства «Свій лад» до АМКУ. Поки міська рада намагалася провести альтернативні торги, сніг на вулицях міста поборола плюсова температура.

У 2016 та 2015 роках такі послуги місту надавали все ті ж ТОВ «Свій лад» (27,33 млн грн) та ФОП Олена Лисенко (26,9 млн грн) відповідно.

 

Сергій Макаренко

1
Коментарі

avatar
1 Теми коментарів
0 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
1 Коментарі автора
Игорь Нещодавні автори
Игорь
Игорь

Судя по фото ни Цибульський, ни Бортник, ни Лісенко “совсем не знакомы” и “не повязанные между собой”

Реклама

Реклама