У Черкасах підвищений рівень забруднення атмосферного повітря

07.12.2018, 15:01

За даними лабораторії обласного гідрометеоцентру, у Дніпровському районі Черкас  спостерігається найбільша концентраця формальдегіду, а у центрі міста – найвищі концентрації діоксиду азоту. Про це інформують у прес-службі Черкаського Обласного Гідрометцентру.

Лабораторія обласного гідрометеоцентру відбирає проби атмосферного повітря в різних районах м. Черкаси, а саме: в районі п’ятої поліклініки; по вул. Святотроїцькій, 68 (центр міста) та по вул. Гетьмана Сагайдачного,146 (Дніпровський мікрорайон).

Аміак, діоксид азоту та формальдегід – хімічні сполуки, які постійно забруднюють атмосферу у Черкасах вище гранично допустимих концентрацій (ГДК).

За результатами аналізу проб у листопаді, найвищі концентрації діоксиду азоту спостерігались у центрі міста. У Дніпровському мікрорайоні середня за листопад концентрація формальдегіду перевищує ГДК у 2,0 рази. Вміст аміаку по всім контрольованим районам знаходиться у межах допустимих норм.

У місті, як показує індекс забруднення атмосфери (ІЗА), рівень забруднення атмосферного повітря є підвищеним. Проте, за рахунок зменшення у листопаді середньомісячних концентрацій формальдегіду та аміаку у 1,3 рази,  знизився і рівень забруднення (ІЗА) у місті загалом.

Розсіюванню домішок у повітрі сприяли погодні умови. У листопаді відбулося зниження температури повітря, встановився сніговий покрив, відмічалося посилення вітру до 10-12 м/с. Саме такі погодні умови і сприяли деякому покрашенню якості повітря у нашому місті.

0 коментарів

Залишити відповідь