Реклама

molli

У Черкасах хочуть змінити вартість та якість шкільного харчування

Сергій Воронов, директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР, виступив з ініціативою змінити шкільне харчування.

Він зазначив, що система харчування,  яка існує зараз, потребує реформування та вдосконалення. Її хотіли змінити ще в минулому році, однак через пізнє ухвалення бюджету, не вийшло затвердити нову систему.

Яка ситуація зараз?

Зараз у Черкасах організацію харчування реалізують у 35 школах. Середня вартість одноразового харчування становить:

– для учнів 1-4 класів – 9,72 грн;

– для учнів 5-11 класів – 11 грн.

 

– Думаю, всі ми погоджуємося, що це не та ціна, якою можна нагодувати дітей. Це не так сума, з якої ми можемо дати дітям якісь поживні речовини, корисні вітаміни. Обсяг фінансових затрат на харчування у 2020 році за програмою, що зараз діє, становить 20 мільйонів, – повідомив Воронов.

Зазначимо, що за кошти міського  бюджету нині харчуються 12846 учнів, що складає майже 50% від усіх дітей, що навчаються у Черкасах.

Детальніше на фото:

 

Що хочуть упровадити?

Із 2020 року департамент освіти та гуманітарної політики пропонує встановити вартість денного продуктового набору для харчування:

– для учнів 1-4 класів – 22,17 грн;

– для учнів 5-11 класів – 27,25 грн.

Тобто збільшити майже у два рази вартість харчування для кожної дитини.

Воронов додав, що обсяг фінансових затрат на харчування учнів у 2020 році за новою програмою становитиме 26 мільйонів 546 тисяч гривень.

Аби це реалізувати, директор департаменту пропонує таку систему:

– Учні 1-11 класів, яких зараховують до пільгових категорій, харчуються за рахунок коштів міського бюджету.

– Учнів 1-4 класів, яких не зараховують до пільгових категорій харчуються на умовах спів фінансування. 60% – батьківська плата, а 40% – міський бюджет.

 Загалом це коштуватиме в місяць близько 200 гривень.

Таким чином діти отримають збалансоване харчування.

Також у межах цього реформування буде впроваджена програма «Страва на вибір»:

– У нас є школи, де готують капусняк. Ми потім змушені це виливати, бо його не їдять. Відповідно це виливаються бюджетні кошти. А за цією програмою діти самі зможуть обирати собі страву, яку хочуть їсти.

 

 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама