Реклама

molli

У Черкасах допомагають «всиновлювати» безпритульних котів

 

Вже майже рік у Черкасах існує благодійний фонд «ДоброКіт». Головна місія фонду – це зробити так, щоб на території міста і за його межами було якомога менше безпритульних котів. За час свого існування, організація допомогла близько ста тваринам. Як благодійний фонд впроваджує свої ідеї в життя, «Інфомосту» розповіла засновниця «ДоброКіт» Яна Тябут.

Фото зі сторінки “ДоброКіт” у “Фейсбук”

 

 

Не притулок, а центр адопції

«Якщо до людей можна застосувати слово «всиновлення», то слово «адопція» вживають до котиків», пояснює Яна Тябут. 24 лютого буде річниця створення фонду. За цей час благодійники «влаштували» у родину вже 74 кота. У них виробилася система, яка допомагає адаптувати тваринку та зробити її соціально-налаштованою, аби для майбутньої родини кіт був максимально безпечним.

Як відбувається процес. Представники фонду «поселяють» вуличного кота на 14 днів на карантині у ветеринарному центрі. За цей період у нього проявляються усі хвороби, які можуть бути приховані. Там його також лікують, вакцинують і стерилізують.

– Тварина, яка пройшла всі обробки: лікування, вакцинацію, стерилізацію, кастрацію тощо, «їде» до людини, яка погоджується взяти кота на домашню перетримку до моменту, поки ми знайдемо йому постійну родину. У нас немає власного приміщення. Зараз у нас 27 котів, яким шукаємо домівку. 18 із них живуть у двох клініках, а всі інші на домашніх перетримкам у волонтерів, – розповідає засновниця фонду.

Також Яна пояснює, що волонтерами може стати будь-хто. Наприклад, людина любить тварин, але не може завести їх собі по різним причинам: активний спосіб життя, постійні відрядження тощо. Але якщо у такої людини є можливість взяти тваринку на 3-4 тижні, то благодійний фонд підписує із нею двосторонній договір, забезпечує кота їжею, наповнювачем, за потребою, ліками.

Наступний крок – пошук остаточної сім`ї.

– Коли ми знаходимо людину, яка готова забрати котика у родину остаточно, то ми проводимо із нею інтерв’ю, підписуємо договір і котик може щасливо їхати додому. Було таке, що ми віддавали на всиновлення тварин, а потім забирали назад. Люди переоцінили свої можливості. Не думали, що тварина – це аж така відповідальність. При тому всьому, що вони підписують договір, читають, і наче все розуміють, – пояснює Яна.

Фото зі сторінки “ДоброКіт” у “Фейсбук”

Для пошуку людей фонд використовує різні ресурси. Це сторінки у «Facebook» «Instagram», оголошення на «OLX». Також беруть участь у різних проектах та  зустрічаються зі школярами на позакласних годинах. У їх команді чотири особи, але Яна розповідає, що центр намагається співпрацювати із багатьма людьми: підприємцями, фотографами, ведучими, робітникам ветклінік тощо. Яна наголошує, що фонду «ДоброКіт» важливо  не тільки знайти домівку безпритульним котам, а й донести людям ідею гуманності.

Засновниця благодійного фонду каже, що багато хто її розповідає, що у Європі питання з безпритульними тваринами вирішено:  «Вирішено. Але якою ціною? Тут питання гуманності. Якщо там тварина попадає в притулок, їй дається термін від місяця до трьох (залежить від країни). Якщо за цей період її не всиновлюють, то тварину усипляють. А ми даємо стовідсотковий шанс котам. У нас вони живуть і по 6, і по 7 місяців, поки чекають свою родину. Я вірю, що кожного кота шукає його людина. Незалежно від того, чи маленький він, чи хворий,  чи кволий, чи у нього ниркова недостатність».

Фото зі сторінки “ДоброКіт” у “Фейсбук”

«Доброкіт» за своє існування вже навіть відправив тваринку в США. Кіт був з інвалідністю. Він не ходив задніми лапами. Однак знайшлася людина, яка захотіла забрати і перевезти його у штати. Яна розповідає, що цей кіт зараз щасливий живе у Каліфорнії. А тут, в родині, якій він народився, його хотіли усипити.

Зараз коти «живуть» на кошти, які люди пересилають на рахунок благодійного фонду. Яна каже, що інколи буває – опускаються руки: «Коли у тебе 30 тварин і кілька тижнів ніхто не їде на всиновлення – це складно.  Рахунки тільки ростуть, бо корм ти купуєш щодня, наповнювач купуєш щодня. У якогось котика по плану вакцинація, у когось стерилізація. Ми  не можемо робити паузу, бо це круговий процес. А на все це треба кошти».

Щоб відкрити притулок, каже Яна, потрібна допомога держави. Адже це важко у фінансовому плані: «Нам дуже складно назбирати кошти на лікування та утримування 28 котиків, а коли це буде притулок, то там буде не одна сотня тварин.  А їм же потрібне приміщення таке, як вдома. Щоб тепло було, світло, чисто. У мріях у мене це є, але я поки що інструмент реалізації для цього не знайшла».

 

Фото зі сторінки “ДоброКіт” у “Фейсбук”
Фото зі сторінки “ДоброКіт” у “Фейсбук”
Фото зі сторінки “ДоброКіт” у “Фейсбук”
Фото зі сторінки “ДоброКіт” у “Фейсбук”

 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама