Реклама

molli

ЦВК оголосила результати виборів Президента України 2019

Президентом України оголосили Володимира Зеленського. Про це повідомила сьогодні на засіданні Центральна виборча комісія.

У другому турі він отримав 13,5 млн голосів виборців, або 73,22%.

Петро Порошенко отримав 24,45% голосів.

Володимир Зеленський переміг майже в усіх регіонах України, окрім Львівської області.  Там Петро Порошенко отримав 62,79%.

Нагадаємо, на Черкащині у другому турі явка виборців  склала приблизно 63-65%. На усіх округах переміг Володимир Зеленський.

Як пише “Прямий“, згідно із законом “Про вибори президента України”, відлік до інавгурації президента (30 днів) починається після офіційної публікації результатів виборів. Вже завтра і до 2 травня, результати виборів мають з’явитися друком на шпальтах газет: “Урядовий кур’єр” та “Голос України”. Після цього починається відлік до інавгурації президента.

​Складання присяги президента народові має відбутися у стінах Верховної Ради, як того вимагає Основний закон країни.

Коли інавгурація та присяга

День проведення інавгурації визначить Верховна Рада України (щонайменше 226 голосами) за поданням голови парламенту. Тобто, інавгурація нового президента має відбутися 1 або 2 червня. Як вирішить Рада, коли зібратися? Згідно з порядком денним, вона може вирішити це питання на пленарному тижні – 14-17 травня.

Засідання, на якому складає присягу новообраний президент України проводиться у сесійній залі парламенту на підставі офіційно оголошених Центральною виборчою комісією України результатів виборів Президента України у день, визначений рішенням Верховної Ради України за поданням Голови Верховної Ради України.

Новообраний президент України, поклавши праву руку на Конституцію України і, за бажанням, на Пересопницьке Євангеліє проголошує присягу українському народові, підписує її та передає підписаний текст Голові Конституційного суду України.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама