Реклама

molli

“Це не є моє офіційне розпорядження”, – Вельбівець прокоментував придбання “Інфініті”

Сьогодні під час засідання голова Черкаської обласної ради Олександ Вельбівець прокоментував процес придбання комунальним підприємством “АТП Черкаської обласної ради” недешевої автівки. У цій ситуації він вбачає політичний момент.

Попередньо комунальне підприємство «АТП Черкаської обласної ради» призначило на 3 липня торги на придбання легкового автомобіля очікуваною вартістю 1,40 млн грн.

– По-перше, обласна рада не може купувати автомобіль, на балансі облради немає немає жодного автомобіля. Поповнити автопарк мало комунальне підприємство “АТП Черкаської обласної ради”. Я нагадаю, що не я особисто виділяв кошти на авто, всі ви, – звернувся до депутатів Вельбівець, – виділили в межах програми фінансової підтримки комунальних підприємств  на 2017-2017 роки в сумі 1 млн грн на оновлення рухомого складу підприємства для забезпечення безперебійного транспортного обслуговування посадових осіб і структурних підрозділів обласної ради та ОДА. Проект рішення на підставі цього документу щодо змін до бюджету, який проходив бюджетну комісію, президію, це не є моє офіційне розпорядження щодо придбання цього автомобіля, – заявив Вельбівець.

Підприємство отримало прибуток 250 тис. грн та ухвалило рішення придбати автомобіль і виставили свої технічні пропозиції. За його словами, мова про автомобіль “Інфініті” не йшла.

– Ніхто на нього не орієнтувався, бо він є проблемним у експлуатації, технічні характеристики гірші, ніж у “Тойоти Кемрі”, які є зараз на підприємстві. Пропозиції сертифікованих компаній, що реалізують автомобілі цього класу, виставили першим “Інфініті”. Це підхопили журналісти, політики й інші. Шановні, з метою припинення спекуляцій, я звернувся до керівництва комунального підприємства з листом щодо прохання відмовитися від залучення бюджетного ресурсу в рамках програми підтримки обласної комунальної власності, відмінити заявку на придбання автомобіля в системі держзакупівель “Прозоро” та придбати автомобіль за рахунок власних надходжень. Процес акумулювання коштів займе не один рік, однак це дозволить убезпечити підприємство від подібних звинувачень та продемонструєте власну фінансову спроможність, – зачитав Вельбівець.

Він зауважив, що ця пропозиція носила рекомендаційний характер, однак керівник комунального підприємства “АТП” її підтримав.

Окрім цього голова облради дав доручення виконавчому апарату підготувати листа щодо підготовки змін до рішення облради від 23.12.2016 року №11-27 стосовно зменшення бюджетних призначень КП “АТП”, передбачених на оновлення рухомого складу.

Директор КП «АТП Черкаської обласної ради» Володимир Канівець пояснив причину придбання нового автомобіля так:

– Наступним нашим кроком у питанні раціонального розподілу прибутків і забезпечення подальших надходжень стала необхідність зміцнення матеріально-технічної бази та оновлення рухомого складу майна, як основного джерела доходів. Адже найновіше авто на підприємстві – ще 2008 року випуску. «Пробіг» більшості транспортних засобів сягає півмільйона кілометрів! Все частіше ми змушені витрачати сотні тисяч гривень на ремонт і обслуговування, заміну окремих агрегатів автомобілів. І це об’єктивна оцінка рухомого складу. Ці автомобілі вичерпують свій ресурс.

Саме тому й постало питання придбання нового сучасного автомобіля, який би став рівноцінною заміною застарілим наявним моделям Toyota Camry, що експлуатуються вже понад 10 років. Стосовно вибору марки і комплектації авто слід сказати, що нас цікавило знайти аналог в цьому класів автомобілів, вже апробованого та надійного японського виробника. Аналізуючи наявні пропозиції на ринку України зупинились на моделі седана Infiniti Q70. Виробник сертифікований в Україні, а модель повністю відповідає основним технічним характеристикам автомобілів, що вже є на підприємстві.

На разі цільового прикріплення автомобіля до установи чи до окремої особи не має. Ми будем ним розпоряджатись керуючись принципом отримання максимального прибутку для підприємства.

Також директор АТП зауважив, що їхнє підприємство надає послуги оренди авто з водієм не тільки органам влади (як основному споживачу), але й укладають договори з іншими користувачами. До низ звертаються офіційні установи, громадські організації, приватні особи із проханням організувати зустріч й супровід офіційних та неофіційних делегацій (в тому числі іноземних інвесторів, урядових і неурядових організацій), проведення урочистих виїздів (весілля, ювілеї), здійснення групових перевезень тощо.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама