Реклама

molli

Треба довіряти Президенту і західним партнерам, – Майборода виправдовує особливий статус Донбасу

11944911_1701275586775052_1659112851_n

Завтра, 28 серпня, на сесії обласної ради група “Гідність” звертатиметься до депутатів з проханням підтримати президентський законопроект про внесення змін до Конституції України стосовно децентралізації.

Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомила голова депутатської групи Любов Майборода.

Пані Майборода розповіла, що не вважає зрадою державних інтересів закріплення в Конституції положення про особливий статус окремих районів Донбасу. Любов Володимирівна переконує, що необхідно підтримувати політику команди Президента.

Читайте також: Префекти, повіти, громади і старости – що може отримати Черкащина внаслідок децентралізації?

“Наший бюджет залежить на 60% від грошей, які нам дає Міжнародний Валютний Фонд. Ми не можемо не рахуватися з їхніми вимогами. А їхня вимога – це виконувати Мінські домовленості. Там сказано, що особливості місцевого самоврядування на Донеччині будуть визначені спеціальним законом. Давайте реально дивитися на речі, там не можна вирішувати питання так, як ми вирішуємо тут. Тут треба довіряти і нашим західним партнерам”.

Також Любов Майборода впевнена, що передачу повноважень від центральних органів влади на місця треба здійснювати обов’язково, навіть незалежно від бажання людей.

“Я двічі проходила стажування по місцевому самоврядуванню і по децентралізації в США, Угорщині, Польщі. Ми багато в чому копіюємо зараз саме Польщу. Там теж спочатку хотіли це все добровільно зробити, а потім зробили це примусово. Я дивлюся на Варшаву і бачу, якою була Польща 20 років тому, і якою вона є після примусового об’єднання. Громада стала відповідати за дороги і школи. Тепер це абсолютно інша держава.”

Розповідаючи про необхідність децентралізації, пані Майборода засудила популізм, яким, за її словами займаються Олег Ляшко та Юлія Тимошенко.

“Я впевнена, що передача повноважень на місця розпочнеться, а це найголовніше. На кожній сесії депутати у нас звинувачують Київ, а вони такі білі і пухнасті. (…) Я з недовірою ставлюсь до всяких місцевих блоків, що вони відстоюють? З недовірою до популістів, таких, як Ляшко і Юля Тимошенко, які тільки обіцяють. Зараз децентралізація – це питання життя і смерті, відповідальність влади за свою роботу.”

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама