Реклама

molli

Транспортні махінації: скільки заробляють “вмілі” черкащани на рейсах до Києва? (документи)

DSC07993

Складно знайти черкащанина, який хоча б раз не їздив до Києва від автостанції, що на вулиці Остафія Дашковича. Чому б і ні: маршрутки їздять чи не кожні 20 хвилин, відправка з центру міста, тож до Києва можна доїхати всього за 2,5 години. Проте мало хто знає, що де-юре цієї автостанції не існує. Вона може проіснувати ще 49 років, саме на такий термін у 2013 році міська рада під головуванням Віктора Білоусова виділила шмат землі в центрі міста.

12030922_1708098656092745_777553427_n
Візитка автостанції

На візитці зазначений графік автобусів, проте відправляються вони не із автостанції, як того вимагає Ст. 32 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а від “проміжної” зупинки, що на перехресті вулиць Гоголя-Дашковича.

– Та вони ж не від нас відправляються, а від статуправлінння, ми їх тільки відмічаємо, – говорить диспетчер автостанції №3.

Саме тому громадяни не отримують квитка. І саме тому гарантія безпеки і комфорту на сумлінні водія. Якщо трапиться прикрий форс­мажор, довести, що їхали саме цим транспортним засобом, ви не зможете.

Ретроспекція. Ще у 2011 році підприємцю Анатолію Жигаловському – засновнику ТОВ “Сервіс-Авто-2005” виділили в оренду на 2 роки 397 кв.м. під існуючу тимчасову зупинку. Уже в 2013 цю ж ділянку передали в оренду на 49 років ТОВ “Гарантгруп”, засновники якого Жигаловський, але вже син Вадим, Олег Арсенюк, Вікторія Квінт та Тетяна Будяк. Цільове призначення – землі транспорту, зв’язку.

Про те, що автостанція без відповідних дозвільних документів, підтвердили і в листі ДАІ Черкаської області.

Scanitto_1_3 (1)

Немає квитків – немає податків

Відтак, декларант ТОВ “Сервіс-Авто-2005” зазначає, що за 2014 рік отримав 7 мільйонів 690 тисяч гривень. Витрати ж становлять 7 мільйонів 678 тисяч. Тобто підприємство отримало всього 11 тисяч чистого прибутку. А бюджет міста поповнився на мізерні 2 тисячі гривень.

12053348_1726901794205351_1560239687_n

12048855_1726901797538684_2138445084_n

А тепер порахуємо на скільки поважчали кишені підприємця. 

Кожного дня здійснється 85 оборотних рейсів (до Києва, Умані, Білої Церкви, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Кам’янки, Лящівки і т.д.), як всім відомо, ціна проїзду лише до Києва 120 грн. Не кожного рейсу їде 30 людей, проте, якщо обрахувати навіть за мінімальним показником, 15 осіб, цифра в декларації має бути значно більшою. У реальності підприємець заробляє близько 50 мільйонів, а не 7, як зазначає. Тож і до міського бюджету сума мала б надійти інша.

Якщо вірити обліковим даним ДАІ та Укртрансінспекції на підприємстві зареєстровано 99 транспортних засобів. Проте водіїв – 86, – зазначається у подтковій звітності 1-ДФ. Тож є два варіанти: або водії шикують та міняють щоразу автобуси, або підприємець вкотре вирішив “зекономити”.

Зауважимо, що водіїв, згідно чинного законодавства, має бути, як мінімум, вдвічі більше. А обслуговуючого персоналу на таку кількість автобусів – не менше 30-40 осіб.

Повернемося до транспортних засобів

Із 99 зареєстрованих автобусів лише 19 у власності підприємства, інші ж 80 – у співвласності. Ця схема дає право брати участь у конкурсах, але не сплачувати за ці транспортні засоби податки. Договорів оренди із власниками автобусів “Сервіс-Авто-2005” також не має. Як наслідок, у декларації про це нічого не зазначається. Але повірити, що 80-ма одиницями транспорту користуються безкоштовно, – складно.

У свою чергу власники транспортних засобів, які надають їх в оренду, вносити доходи до декларації також не поспішають.

Що говорять чиновники?

За роз’ясненнями звернулися до міського голови Сергія Одарича, на що він відповів, що це не компетенція міста.

Контролювати закон у цій ситуації в першу чергу має Управління Укртрансінспекції в Черкаській області, начальник якого Євген Кімлик. Утім у приймальні інспекції на телефонні дзвінки журналістів не відповідають, як і мобільний самого начальника.

Директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міськради Артур Савін говорить, що цільве призначення землі, яку дали в оренду підприємцю, передбачає в тому числі і розміщення автостанції.

– Зараз підприємство звертається стосовно реконструкції зупинки в міні-автостанцію. Щодо використання землі, то контроль покладений на державну інспекцію земконтролю, яка в стадії реорганізації. Тому її функції не виконуються. Департамент відповідних функцій контролю не має .

Тобто, проіснувавши роки без дозволів, підприємство таки вирішило оформити автостанцію.

DSC07949

Днями на засіданні виконавчого комітету Черкаської міськради розглянули надання містобудівних умов та обмежень  ТОВ «АС Дашковича» для забудови ділянки по вулиці Остафія Дашковича, 39/2.

Як зазначено в проекті рішення, на проміжну зупинку чекає реконструкція під автостанцію.

– То автобуси їздили, а тепер будуть там і стоять, – говорить один із засновників підприємства «Гарантгруп» Олексій Арсенюк.

– Вони і так там стоять, – зауважив міський голова Сергій Одарич.

– То вже інша справа, за документацією там проміжна зупинка.

Член виконавчого комітету Олексій Романов зауважив, що в центрі міста робити автомобільну станцію абсолютно недоречно. Мовляв, на цьому перехресті і так мало місця для руху і транспортних засобів, і пішоходів.

Окрім того, нагадав членам виконкому, що поряд будується багатоповерхівка «Резиденція», жителям якої явно не сподобається, що під вікнами буде вокзал.

– Є таке поняття, як містобудівна доцільність, ви вважаєте, що це доцільно? – звернувся Романов до головного архітектора міста Віталія Чернухи.

У результаті тривалих обговорень Олексій Арсенюк попросив відтермінувати розгляд питання на тиждень. Мовляв, пакет необхідних документів ще не готовий. Це пов’язано із кримінальним провадженням: «Гарантгруп» у 2013 році віддало цю ділянку в суборенду АС «Дашковича», не отримавши дозволу міської ради.

Якщо виконком вирішить таки надати містобудівні умови та обмеження, Черкасам загрожує монополізація транспортного бізнесу. Адже згідно проекту нового «Закону про транспорт»  конкурси не відбуватимуться, договір із перевізниками продовжуватиметься автоматично. Тож у разі погодження, автостанція в центрі міста може проіснувати ще 49 років.

 

 

 

 

 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама