Реклама

molli

Священик з Івано-Франківщини вже 7 років будує єдиний у Смілі храм УАПЦ (ФОТО)

IMG_59151

При в’їзді в Смілу вже помітно вимальовується споруда майбутнього православного храму Різдва Святого Іоанна Хрестителя. Ініціатором його будівництва є відома у Смілі особистість – протоієрей отець Михайло Шевчук, який розповів сайту “Юрова Гора” багато цікавого про майбутню святиню.

IMG_5972_1

П’ятнадцять років тому після закінчення семінарії потрапив з Івано-Франківщини за розпреділенням у Смілу. Переїхали сюди разом з дружиною та дітьми. Спочатку богослужіння проводив на загреблі. А з 2008 року займаюсь будівництвом храму по вулиці Невського за Луцьким проектом, – розповідає отець Михайло. – Недалеко від місця, де зараз будується храм, був великий собор, який в 1928 році був закритий, а потім знищений радянською владою.Покищо богослужіння проводимо в капличці, в якій вже й тіснувато, бо прихожан стає все більше.


IMG_5943

За словами отця Михайла, храм побудовано на одинадцятиметрових сваях, будова матиме п’ять куполів, висота разом з хрестом сягатиме 24 метри. Нещодавно відбулася важлива подія – встановлено склепіння центрального куполу. Зробити це було досить не просто. Для цього настоятель домовлявся про спеціальний кран з Черкаського «Азоту». Але, попри складності, роботи на будівництві не зупиняються ні на один день. Найскладніше вже позаду. Найтяжче було зварити центральні металеві конструкції, на яких триматиметься верхня частина церкви.

– Спочатку думав, от якби вже фундамент зробити, потім, от якби вже стіни хоч трохи виднілись, тепер на черзі внутрішні роботи, ділиться своїми переживаннями настоятель.


11249478_1023203667704541_2872440339787996058_n

Храм зсередини отець Михайло давно вже намалював у своїй уяві:

– Ось тут буде іконостас

IMG_5925

 – Зараз головне зробити покриття, щоб захистити будівлю від опадів, –продовжує настоятель, потім потрібно встановити вікна, зробити громовідвід, освітлення, далі внутрішні роботи, підлога. Після завершення будівництва споруди потрібно зробити благоустрій навколишньої території, ліквідувати аварійні насадження, посадити низькорослі вічнозелені дерева.

Тож планів ще дуже багато. Ззовні храм матиме три ікони: Святому Миколаю, Пресвятій Богородиці та Іоанну Хрестителю, які будуть викладені мозаїкою. В’їжджаючи в Смілу з Черкас вірян зустрічатиме святий лик Богодиці, а з вулиці Невського – Миколи Чудотворця.

IMG_5964

На території будівництва розмістилась охайна альтанка та дзвони, які настоятель привіз з Володимир-Волинського.

IMG_5947

Мета є а це саме головне. Якщо є бажання працювати, то Господь завжди допоможе. Звичайно хочеться вже швидше закінчити, адже лишилось вже значно менше ніж зроблено – з величезним оптимізмом в очах підсумовує святий отець.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама