Реклама

molli

“Стратегія одних дверей”: у Золотоноші відкрили компактний центр здоров’я жінки (фото)

Сьогодні у Золотоноші урочисто відкрили скринінговий центр “Здоров’я жінки”. Центр розпочав свою роботу у червні цього року. Зараз тут компактно функціонують три кабінети: кабінет УЗД, кабінет кольпоскопії та кабінет мамографії. Це п’ятий подібний заклад, що працює на території Черкаської області.

З моменту початку своєї роботи заклад уже прийняв 639 жінок у мамографії, близько 400 – оглянули завдяки УЗД та в кабінеті колькоскопії.

– Жінки записуються попередньо. Огляд проходять без направлення. Все в одному приміщенні. Не треба бігати по поліклініці: в одному місці вона може прийти і обстежити всю жіночу сферу. Комфортно, зручно й економить час. За півтори-дві години повністю проводиться обстеження, – розповідають в центрі.

Як пояснив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, об’єкт створено на умовах співфінансування коштами ДФРР та місцевих бюджетів.

– Це останній п’ятий скринінговий центр здоров’я жінки і області. Загалом на всі центри пішло 19 мільйонів гривень. Половина – це місцевий бюджет, половина – кошти ДФРР. На скринінговий центр в Золотоноші витратили близько 4,9 мільйона, – говорить Ткаченко. – Наступні етапи реформування – це екстренна медична допомога, сільські амбулаторії. Заклади мають бути забезпеченими всім необхідним обладнанням, особливо тим, що дозволить надавати якісну допомогу на відстані. Відзначу, що Золотоніський район підготовленій до реформи.

Головний лікар обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов – ініціатор утворення такого закладу. Він пояснює в чому важливість функціонування сучасного центру:

– Кожна витрачена на центр гривня повернеться нам сторицею, – каже лікар. – На отаких профілактичних центрах, на таких технологіях працює зараз вся Європа. Тут діє стратегія одних дверей: жінка їх відкрила і отримує все, що їй потрібно. Тут можна все зробити і проконсультуватися дистанційно. Обладнання виявляє проблеми на початкових стадіях, що сприяє ефективному лікуванню, – каже він.

Парамонов додав, що, наприклад, новий мамограф, яким обладнано центр, бачить в організмі новоутворення розміром від одного міліметра, а старі не бачили навіть півсантиметрові.

Це п’ятий подібний центр, що функціонує в області: уже відкриті і працюють центри у Черкасах, Смілі, Звенигородці та Умані.

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама