Реклама

molli

Старі й нові люди: кого черкащани делегували керувати містом

EFM_1886
Фото Ігоря Єфімова

Виборча епопея в Черкасах нарешті добігає кінця. Днями Центральна виборча комісія офіційно оприлюднила результати виборів до Черкаської міськради.

Згідно з новим законом «Про місцеві вибори», у новій міськраді замість 60-ти депутатів працюватимуть лише 42. Вісім політсил, яким вдалося подолати 5%-ий бар’єр, матимуть майже однакове представництво в міській раді. Найбільше депутатів – вісім осіб – «завів» від Партії вільних демократів Сергій Одарич. По шестеро депутатів матимуть «Батьківщина» та Блок Петра Порошенка «Солідарність». По п’ять депутатів матимуть «Свобода», «Самопоміч» і ВО «Черкащани». Чотирьох представників матиме «УКРОП» і ще трьох – Радикальна партія Олега Ляшка.

Якщо порівнювати з минулим роком, то розклад сил суттєво змінився. Відтепер у міськраді не буде фракції «УДАРу», оскільки після об’єднання з пропрезидентською партію «УДАРівці» «влились» у Блок Петра Порошенка. Натомість депутати з партії «Рідне місто», яке на минулих виборах просувала ставлениця олігарха Дмитра Фірташа Валентина Жуковська, переметнулись кандидатами у партію «Черкащани». Не подолала цього разу необхідного бар’єру і Партія ветеранів Афганістану. Крім того, через новий закон у міськраді будуть відсутні позафракційні депутати, оскільки балотуватись цього разу можна було лише від партії. Більшість депутатів, які у чинній каденції мали статус «позафракційні» на виборах балотувались від БПП «Солідарність».

«ІнфоМІСТ» зібрав невелике досьє на новообраних депутатів. Крім того, ми зібрали сторінки обранців у соціальних мережах, щоб наші читачі могли до них звернутися.

“Партія вільних демократів”

пустов

Сергій Одарич – 48 років, проживає в с. Мошни Черкаського району. З 2006 року міський голова Черкас. Співзасновник баскетбольного клубу «Черкаські Мавпи». Почесний голова Партії вільних демократів.

У період 2003–2005 років обіймав посаду генерального директора ТОВ «Черкаський деревообробний комбінат». З 2004 року — за сумісництвом президент підприємства «Венето». З травня 2005 року ця посада стала його основним місцем роботи, а за сумісництвом працював консультантом з економічних питань на ТОВ «Черкаський ДОК». Одарич має спільний бізнес із Михайлом Бродським – екс-головою Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва. Бродського «люстрували»минулоріч.

Нині також балотується на посаду міського голови. У разі перемоги його місце у депкорпусі займе наступний по рейтингу кандидат від Партії вільних демократів.

Олександр Згіблов – 52 роки, проживає в м. Черкаси. Чинний депутат міської ради. Минулоріч виграв вибори на мажоритарному окрузі № 14. Керівник групи компаній «Венето», які в Черкасах об’єднують два підприємства: ПАТ «Темп» та ТОВ «Марелі».

Тетяна Чорнобіль – 45 років, проживає в м. Черкаси. Секретар комітету самоорганізації населення мікрорайону “Благовісний”. Минулоріч вона балотувалась на окрузі № 5, однак вибори тоді не виграла.

Максим Шадловський – 26 років, проживає в Черкасах. Працює менеджером із продажу магазину професійної косметики для догляду за волоссям “Колорист”. У прес-службі ПВД його характеризуються як активіста Майдану, який постачав продукти і шини на блок-пост на черкаську дамбу.

Володимир Гриценко – 44 роки, проживає в м. Черкаси. Чинний депутат міської ради. Минулого року виграв по мажоритарному окрузі № 4. Голова міської організації Партії вільних демократів. Директор баскетбольного клубу «Черкаські Мавпи». Під час виборів члени розпущеної ТВК звинувачували Гриценка в погрозах. Сам кандидат запевняв журналістів, що «просто згадував Божі закони».

Альона Цегвінцева – 32 роки, проживає в м. Черкаси. Завідувач садочку № 73. До цього була вихователем-методистом у дитячому садку № 83. З дитинства займається грою на бандурі. Разом із капелою бандуристів неодноразово виступала на різноманітних фестивалях, конкурсах, представляла Черкаси у різних містах.

Інна Михайлюк – 43 роки, проживає в м. Черкаси. Учитель біології у школі № 10. Член міського екологічного клубу «AQUVA». Її син – Святослав Михайлюк – вихованець «Черкаських Мавп». Нині він грає в США, в Канзасі. Є членом збірної України з баскетболу.

Тарас Коломієць – 34 роки, м. Черкаси. Підприємець. Помічник народного депутата України від Блоку Петра Порошенка Олега Петренка. Займається комерційним розвитком клубу «Черкаські Мавпи». Члени розпущеної ТВК звинувачували кандидата в погрозах. Сам він назвав такі закиди «смішними».

Блок Петра Порошенка «Солідарність»

1441689847-821

Олександр Радуцький – 44 роки, проживає в м. Черкаси. Рік тому став із п’ятої спроби секретарем міської ради. У 2014 році до міськради був обраний у мажоритарному окрузі №16 як самовисуванець. У 2010 році також обирався депутатом – від «Соціалістичної партії України» (з 2007 очолював міський комітет партії). У міськраді спочатку був сортником чинного мера Сергія Одарича і членом депутатської фракції «Вільних демократів», пізніше увійшов до складу групи «Черкащани».

До обрання секретарем міськради був очільником комунального підприємства «Дирекція парків».

Радуцький має кримінальне минуле – судимий за статтею «Хуліганство». Чинний секретар міськради навіть публічно розповідав про цей випадок. Зокрема, заявив, що справа має 20-річну давнину та є погашеною. Один із епізодів стосується конфлікту з молодими людьми, а інший – із правоохоронцями. Торік ЗМІ писали, що й судимості Радуцький має дві, щоправда сам кандидат говорить лише про одну й «умовну».

Олександра Радуцького пов’язують із відомим у місті кримінальним авторитетом і бізнесменом Андрієм Бородаєм.

Микола Мирза – 57 років, живе в м. Черкаси. Чинний депутат міськради, який уже тривалий час обирається по округу в «Дахнівці». Минулоріч обирався від Партії промисловців та підприємців. Набрав на цих виборах найбільшу кількість голосів серед усіх колег. Колишній соратник мера Черкас Сергія Одарича. Директор ТОВ «Лесор». Одарич звинувачував Мирзу у намаганнях приватизувати дитячий табір «Орлятко».

Цікаво, що навесні Мирза намагався «підім’яти» під себе новий осередок «Самопомочі». Проте згодом від діяльності в партії Садового відійшов.

Ігор Кіта – 52 роки, проживає в м. Черкаси. Чинний депутат міської ради. На минулих виборах обрався по мажоритарному округу № 7 під брендом партії «УДАР». У 2010 також обирався по цьому ж округу. Щоправда тоді – від Партії вільних демократів. Є заступником начальника управління інспектування департаменту архітектури, містобудування на інспектування Черкаської міської ради.

Костянтин Чернецький – 30 років, живе в м. Черкаси. Чинний депутат міської ради. Минулого року обирався від Партії промисловців і підприємців по округу № 11. Пізніше «влився» у фракцію Блоку Петра Порошенка. Є директором мережі кінотеатрів «Мультиплекс» у Черкасах.

Олександр Савенко – 29 років, проживає в м. Черкаси. Чинний депутат, обраний по округу №5 (самовисування). Увійшов до фракції УДАР Віталія Кличка. До ради попереднього скликання був обраний по одномандатному мажоритарному округу №5 від “Батьківщини”. Після обрання вийшов з лав «батьківщинівці» і увійшов до фракції ПВД. Є заступником директора комунального підприємства «Черкаська служба чистоти».

Володимир Бурячинський – 40 років, проживає в м. Черкаси. Чинний депутат міської ради, обраний по округу №3 від Партії підприємців і промисловців. В липні 2015 року увійшов до депутатської групи “Блок Петра Порошенка”. Заступник директора ТОВ «Компанія «ТЕКС». За інформацією «Наших грошей», він є також співвласником цієї фірми.

«Батьківщина»

Diskant-R

Роман Діскант – 45 років, проживає в м. Черкаси. Чинний депутат міської ради, який потрапив у міську раду по списку «Батьківщини» (був номером 7 у списку політсили). Обирався від біло сердечної партії і у 2010 році. Є власником низки ресторанів у центрі міста: “Oskar”, “Yoshi”, Faro del Porto, “Авеню”, піцерії “Престо”, клубу “111”.

У 2013 році міський голова Сергій Одарич звинуватив у ефірі телеканалу «ВІККА» Дісканта у продажі алкоголю в нічний час. Такі дії депутата суперечать рішенню міськради. Сам «батьківщинівець» потім заявив у коментарі журналістам, що підприємницькою діяльністю займається його дружина, а не він сам. Також рішення міськради він назвав «незаконним».

Юрій Тренкін – 34 роки, проживає в м. Черкаси. Депутат працює генеральним директором ТОВ «Реал Ассетс». На минулих виборах він балотувався у міську раду від Партії промисловців і підприємців. Однак тоді у владу йому потрапити не вдалося. Під час минулої кампанії відзначився поширенням листівок, де нібито Петро Порошенко закликав містян голосувати за Тренкіна.

Олексій Мельник – 31 рік, проживає в м. Черкаси. Є головою дитячої громадської організації «Індіго». Минулоріч Мельник також балотувався до міської ради по одному з мажоритарних округів. Щоправда тоді у складі іншої партії – від «УДАРу».

Валерій Міняйло – 44 роки, проживає в м. Черкаси. Є чинним депутатом міської ради. Мінулоріч обирався по округу № 27. Має власний «кіосковий» бізнес.

Руслан Петрик – 37 років, проживає в м. Черкаси. Є чинним депутатом міськради, обраним по округу № 10. Петрика пов’язують із мережею супермаркетів «Делікат».

Руслан Лола – 27 років, проживає в м. Черкаси. Є членом групи «Патріот», що опікується визволенням українців із полону. За свою роботу отримав почесну відзнаку «200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка» від голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка.

ВО «Свобода»

Фото з "Фейсбуку" Черкаської "Свободи"
Фото з “Фейсбуку” Черкаської “Свободи”

Андрій Куча – 25 років, проживає у селі Студенець, Канівський район. Депутат Черкаської міської ради попереднього скликання. Голова обласної партійної організації ВО «Свобода». Наразі тимчасово не працює.

Іван Косенко – 23 роки, проживає в Черкасах. Був бійцем добровольчого батальйону «Січ», зараз працює лікарем-інтерном в обласній стоматологічній поліклініці.

Анастасія Брус – 22 роки, проживає в Черкасах. Зараз ніде не працює.

Ростислав Некрасенко – 25 років, проживає в селі Галаганівка, Чигиринський район. Зараз ніде не працює.

Ярослав Нишик – 29 років, проживає в Смілі. Депутат Черкаської міської ради попереднього скликання. Нищик – чинний голова фракції партії у міській раді, член президії, голова лічильної комісії.

З травня 2014 року очолює міську партійну організацію.

Ярослав Нищик є приватним підприємцем, основний вид підприємницької діяльності – роздрібна торгівля з лотків та на ринках.

Перед депутатством працював в редакції місцевого Інтернет-видання «Кропива».

ВО «Черкащани»

azot

Павло Карась – 38 років, проживає в селі Геронимівка. У цьому році претендував на посаду міського голови, але в результаті голосування зайняв 5 місце. Є секретарем ради партії.

Свого часу він був заступником міського голови Сергія Одарича з питань ЖКГ, очолював КП “Черкаситеплокомуненерго”,  був директором департаменту економічної політики та розвитку, головою Єдиного тендерного комітету мерії.

Карась відкрито виступав проти політики “Партії регіонів”, був активістом черкаського Євромайдану. Взимку 2014 року був оголошений у розшук тодішньою владою за нібито підбурювання до штурму Черкаської ОДА, 17 лютого того ж року – знятий з розшуку.

Входив до складу партій “Реформи і порядок” та “Пора”.

З легкої руки голови міського виборчого штабу «Черкащан» Віктора Беззубенка Карась отримав відразу два звучні прізвиська “черкаський Саакашвілі” та “камікадзе”.

Іван Сухарьков – 42 роки, проживає в Черкасах. Сухарьков є чинним депутатом міської ради. Навесні 2014 балотувався по списку партії «Рідне місто».

Власне, саму вищезгадану політсилу у Черкасах просувала Валентина Жуковська разом із бізнес-структурою олігарха Дмитра Фірташа ПАТ «Азот». У 2014-му після програних парламентських виборів Жуковська поїхала з Черкас, а восени цього року люди наближені до «Азоту» органічно влилися до складу «Черкащан».

Влітку 2014 року на черкаській ТВК Іван Сухарьков вступив у кулачний двобій з преставником «Народної Самооборони» Олександром Халамидником.

Максим Скорик – 34 роки, проживає у Черкасах. Так само, як і Сухарьков є чинним депутатом міської ради від партії «Рідне місто».

Скорик та Сухарьков працюють на високих посадах в ПАТ «Азот»: відповідно начальник цеху та директор одного з департаментів.

Окрім чинних депутатів, до складу нової міської ради від «Черкащан» втрапили ще 2 «азотівця».

Ігор Кривошеєв – 51 рік, проживає в Черкасах, головний електрик на ПАТ «Азот».

Григорій Кузьменко – 54 роки, проживає в Черкасах, начальник відділу на ПАТ «Азот».

«Об’єднання «Самопоміч»

12193786_406657762877744_5676859352504831816_n

Роман Шевченко – 47 років, проживає в Черкасах. Є директором «Черкаського Авторемонтного заводу». Перед місцевими виборами був досить несподівано поставлений першим номером партії до міської ради.

Також був висунутий партією кандидатом на посаду міського голови, але прогнозовано не зміг пройти в другий тур.

Олена Шевченко – 31 рік, проживає в Черкасах. Пані Олена – начальник відділу плануванн і аналізу бюджету бюджетного управління Департаменту фінансової політики Черкаської міської ради.

На сайті партії зазначається, що Олена Шевченко є активістом ініціативної групи «Самопомочі».

Олексій Романов – 32 роки, проживає в Черкасах. Є членом Черкаського міського виконавчого комітету, куди делегований як представник громадськості.

Романов – комерційний директор ТОВ «Зелена скеля». Основний вид діяльності підприємства – оптова торгівля товарами господарського призначення. Вказаний в ЄДР статутний капітал підприємства – 280 тисяч гривень.

У передвиборчий період Олексій Романов довго не міг визначитися, від якої сили балотуватися. Була інформація, що Романов піде на вибори від «Народного Контролю». Але в кінці кінців Олексій зробив свій вибір на користь «Самопомочі».

Олександр Дишлюк – 32 роки, проживає в Черкасах. Є директором іноземної страхової компанії «АХА Страхування».

На сайті значиться, як активіст ініціативної групи, але так само, як і Олена Шевченка не був помічений в активності у міжвиборчий період.

Микола Фомич – 31 рік, проживає в Черкасах.

Микола Фомич – доцент кафедри психології та педагогіки Черкаського інституту пожежної безпеки.

Входив до складу однієї з двох ініціативних груп партії в Черкаській області. Наразі є заступником керівника ініціативної групи Олександра Гаврилова, який, до речі, до міської ради не потрапив.

У міжвиборчий період Фомич став більш активним уже після розпуску ініціативної групи Мирзи-Лукирича.

УКРОП

12107844_881605135251241_6964878417031533122_n

Руслан Зоря – 37 років, проживає у Черкасах. Діючий депутат Черкаської міської ради.

Колішній автомайданівець у міській раді 2014-2015 років скликання входив до складу фракції «Партії Вільних демократів». Влітку Руслан очолив обласний партосередок УКРОПу, чим лише підтвердив чутки про наближеність цієї сили до міського голови Сергія Одарича.

Руслан Зоря є відомим борцем з так званими “розливайками”. Як показала практика, в ході протистояння з нелегальним продажем алкоголю Руслан готовий вдаватися до будь-яких методів.

Михайло Бінусов – 36 років, проживає у Черкасах. Є начальником інспекції з питань захисту прав споживачів. Свого часу був депутатом Соснівської районної у місті раді, заступником начальника управління Держзему в області, також працював у столиці.

Артур Акопян – 21 рік, проживає у Черкасах. Є наймолодшим з обраних депутатів, єдиниим, хто зараз навчається: Артур нині студент 4-го курсу ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Сергій Очеретній – 59 років, проживає в Черкасах. Працює головним спеціалістом в департаменті муніципальної інспекції міської ради.

“Радикальна Партія Олега Ляшка”

10945160_1406710629625079_1849887987_n

Сергій Тищенко – 31 рік, проживає в Монастирищі. Діючий депутат Черкаської міської ради.

Тищенко донедавна очолював обласну партійну організацію “радикалів”, але на минулому тижні написав заяву про складення із себе повноважень. Подібне рішення пов’язують і перерозподілом сил всередині партії на Черкащині.

Сергій Тищенко був делегований від “радикалів” кандидатом на вибори мера, але не зміг пробитися в другий тур.

Свою політичну діяльність Тищенко поєднує із головуванням в обласній федерації боксу та підприємницькою діяльністю (як основний вид діяльності ФОП значиться роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах).

Батько Сергія – Олександр Тищенко – міський голова Монастирища.

Станіслав Лукирич – 44 роки, проживає в Черкасах.

Лукирич – колишній регіонал, а нині громадський активіст зі Сміли. Лукирич – один із соратників Миколи Мирзи. Свого часу вони разом входили до складу “Партії промисловців і підприємців”, а потім були в одній з ініціативних груп “Самопомочі”. Навесні 2015 Лукирич і ко покинули “Самопоміч”.

Віталій Косяк – 32 роки, проживає в Черкасах. Певний період часу був бійцем добровольчого полку “Азов”.

Єлєна Щепак, Сергій Макаренко

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама