Соляна кімната і тренажерний зал, – у Черкасах відкрили Центр активного довголіття (фоторепортаж)

08.07.2016, 9:00

Учора в Черкасах відкрили Центр активного довголіття для людей похилого віку, де для них обладнали соляну кімнату і сучасний тренажерний зал. Він функціонуватиме у приміщенні Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району Черкас. Вартість проекту – 280 тис грн.

DSC05218

DSC05224

 

Реалізувати проект вдалося за три місяці. Вхід буде вільним для людей похилого віку Черкас та ближніх сіл.

до
Фото до ремонту
до1
Фото до ремонту

– Цей проект призначений для людей похилого віку. Ідея створити соляну кімнату і тренажерний зал належить громаді Територіального центру. Наш Благодійний фонд «Урожай-громаді» виступивгрантоотримувачем та куратором об’єкту. Ми спільно писали проект, реалізовували його та звітували про виконання. Для нашого фонду це новий напрямок, бо раніше ми використовували кошти наших засновників, а саме ТОВ «НВФ «Урожай», а заразідемо далі й орієнтуємось на  проекти, які пропонують інші фінансові донори,  зокрема і міжнародні, – розповідає директор Благодійного фонду «Урожай-громаді» Тетяна Волочай.

DSC05274

За її словами, ідея реалізувати подібний  проект виникла  через те, що  Черкаси сьогодні не можуть похвалитися чистим повітрям навіть тоді, коли більшість промислових об’єктів не працює. Через це у багатьох людей, особливо похилого віку,виникають проблеми із дихальними шляхами. Тому соляна кімната і тренажерний зал, каже,  – це екологічний спосіб безкоштовно поліпшити здоров’я.

DSC05261

Як прокоментував  президент Міжнародної благодійної організації  Фонд Східна Європа Віктор Лях, в Україні  вже відкрито 32 такі Центри, які згуртували навколо себе людей поважного віку.

– Основна ідея такого Центру – це створити затишне середовище для спілкування, для отримання послуг в сфері охорони здоров’я. Найголовніше, це те, що після відкриття клубу, ми передаємо його на баланс місцевої влади. У нас із ними домовленості, що вони беруть на себе підтримку діяльності цього закладу, – говорить Віктор Лях.

DSC05231

За його словами, під час реалізації таких проектів на початковому етапі   в громадських організацій часто виникають труднощі, зокрема в організації менеджменту, веденні  фінансової звітності. Тому для Східної Європи було важливо обрати відповідальну громадську організацію і довірити їй цей проект.

– У процесі виконання ми не є меценатами, не є спонсорами, а є партнерами. Ми підтримуємо наші партнерські організації, навчаємо їх, як написати проект, як викласти правильно проектну ідею, як вести менеджмент проекту, фінансове звітування, представити результати проекту, – каже Віктор Лях. –  І найголовніше – ми намагаємося навчити наших партнерів, як залучати інші ресурси.

DSC05320

Щодня зал можуть відвідувати близько 100 осіб. Його апробовували ще з середини червня, повідомляє заступник директора Територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району Володимир Коцюруба.

DSC05305

– Усі тренажери  в залі розраховані на людей похилого віку, вони комп’ютеризовані та допомагають використовувати дозоване навантаження. Контролюватимуть процес реабілітації людей похилого віку лікар ЛФК та невропатолог. Вони, знаючи статус та діагноз людини, задаватимутьїй відповідне навантаження. За 8 комплексних занять пацієнти зможуть відчути полегшення, – говорить Володимир Коцюруба.

DSC05358

Учора до Територіального центру вже надійшло18 направлень на реабілітацію. Покращити роботу дихального апарату в соляній кімнаті людина зможе після 5-6 сеансів.

DSC05345

Після офіційного відкриття відвідувачі Територіального центру продемонстрували роботу нових тренажерів. Надія Сухомлин сьогодні вперше працювала з комп’ютеризованою технікою.

DSC05347

– Я займаюся у тренажерному залі близько року. Але досі були старі тренажери. Недавно для нас  закупили нові, сучасні. Приходжу три, а то й більше разів на тиждень. З новими тренажерами – набагато краще, – зізнається жінка. –Все це безкоштовно.

DSC05337

Проект реалізували Благодійним фондом «Урожай громаді» в межах програми Фонду Східна Європа «Створення центрів соціальної активності для літніх людей», яка фінансується Фондом «Монсанто». Центр створено для покращення стану здоров’я одиноких непрацездатних громадян похилого віку за допомогою сеансів галотерапії ( лікування в соляній кімнаті) та кінезотерапії (лікування за допомогою реабілітаційних тренажерів).

DSC05222

1 коментарів

Залишити відповідь