Реклама

molli

Smart-зупинка, велопарковки і сучасний хаб: що черкащани хочуть купити за «громадські» кошти

Минув перший тиждень голосування за ініціативи містян в межах громадського бюджету. Цьогоріч таких аж 110. На сайті міської ради вже можна побачити, хто за кількістю голосів виривається у лідери, та які проекти, попри ексклюзивність, лишаються на позиціях аутсайдерів.

ІнфоМІСТ проаналізував, які громадські ініціативи прийшлися до смаку містянам, склав рейтинг найцікавіших та поцікавився, кому відмовили у допуску до голосування.

9 млн на “великі” та один – на “малі” проекти, – цьогорічні зміни громбюджету

На Громадський бюджет у 2017 році подали 141 проект. Однак на голосування, яке стартувало 1 листопада, потрапили лише 110. Проголосувати одна особа зможе лише за 4 проекти.

Свій голос черкащани можуть віддати за вподобані проекти онлайн – на сайті міськради або ж заповнивши анкету на одному із шести пунктів для голосування. Традиційно, один із них діє в приміщенні міської ради (вул. Байди Вишневецького, 36), інші п’ять – у міських бібліотеках (за адресами: вул. Хрещатик, 200, вул. Чорновола, 142/а, вул. Пацаєва, 20, Шевченка, 390 та Сумгаїтська, 24/1.

Цьогоріч частково змінилися умови конкурсу. Так, проекти традиційно поділили на «малі» та «великі». Перші – передбачають фінансування від 30 до 300 тисяч гривень на реалізацію. Таких містяни подали лише 36. Решта 74 – від 300 тисяч до 2 мільйонів гривень (минулоріч максимально можна було просити 1 мільйон).

Зросла і сума, яку спрямують на реалізацію громадських ініціатив. Із 10 мільйонів лише 10 % ( в минулому році 25) віддадуть малим проектам. Решта – на реалізацію «великих».

До слова, у 2015 році проектів переможців було усього 6, минулоріч – аж 26. Цьогоріч складно спрогнозувати, адже максимальна сума бюджетів зросла удвічі, а на “великі” проекти планують віддати аж 9 мільйонів.

 

Найкреативніші

№66 “Динамічний павільйон”

Автори називають цей проект знаковим для міста у напрямку параметричної архітектури. Мультифункціональний павільйон, що слугуватиме зоною відпочинку, оглядовим майданчиком, фотозоною, місцем для проведення публічних заходів (лекторій, презентацій, фестивалів та ін.) коштує 2 мільйони гривень. Поки за проект віддали свої голоси 168 черкащан.

№62 Багатофункціональний майданчик на Дніпрі “Вітрила”

У півтора мільйона гривень оцінили майданчик “Вітрила” розміром 10х10 метрів. Автори пропонують спорудити його в “Долині троянд”. Згідно з проектом, частина майданчика буде розміщена на береговій зоні, інша – над водою. Слугуватиме оглядовим майданчиком, сценою для виступів танцювальних та музичних колективів тощо. За проект віддали свої голоси вже 111 осіб.

№69 “Музей лавочок”

Автори проекту пропонують у парку Соснівський встановити різноманітні моделі лавочок з усього світу, зелений лекторій, спортивний майданчик, міні-канатну дорогу, гойдалку між деревами. Усе це- за 1 мільйон 370 тисяч гривень. За проект вже проголосувало 88 черкащан.

Інноваційні

№56 “Розумне” місце відпочинку – smart rest

Автори проекту пропонують облаштувати територію “розумного” місця відпочинку у вигляді ансамблю малих архітектурних форм: модульна лава, ліхтар з урною для сміття, паркувальне місце для велосипеду. На реалізацію проекту необхідно  1 мільйон 104 тисячі 879 гривень. Проект підтримало лише 86 осіб.

№78 smart-зупинка громадського транспорту univer s i t y

Такий комплекс передбачає закриту конструкцію будівлі, встановлення сонячної батареї, системи OLED освітлення, обладнання місць для очікування, інвалідних візочків, дитячих колясок, велосипедів, встановлення автоматів для видачі квитків, інформаційного табло, Wi-fi, USB-портів, вертикального фонтану, урн. І все це лише за 723 тисяч 872 гривень. За проект свій голос віддали 166 осіб.

Комфорт

№13 Громадські туалети з пеленальними столиками

Проект передбачає відновлення громадських туалетів у дитячому парку та дитячому містечку “Казка”. За 410 тисяч гривень планують зробити ремонт приміщень туалетів та встановити нову сантехніку (унітази, умивальники, крани). У цих туалетах та у вже наявних вбиральнях у парку Сосновий бір, Долині тоянд, сквері ім. Б.Хмельницького встановити розкладні пеленальні столики. 139 осіб вже проголосували за таку ініціативу.

№16 Спеціалізований майданчик для вигулу собак

Автори проекту пропонують обгородити ділянку в парку “Хіміків” та встановити на ній спеціальні конструкції для вигулу собак, “собачі вбиральні”, інформаційні вказівники. Заявлений бюджет – 70 тисяч гривень. Таку ініціативу підтримало 86 черкащан.

№6: ” c h e. b i k e” m o v e m e n t


Якщо у вас немає власного авто, ви точно мали цю проблему, коли треба дістатись якоїсь адреси, і ви розумієте, що ця відстань замала для того, щоб викликати таксі, але завелика щоби йти пішки. Вихід є, це – велосипед. Проект Che.bike передбачає створення у місті Черкаси системи спільного користування велосипедами, а також безпечні парковки для особистих велосипедів. Всі охочі зможуть взяти велосипед в одному місці та повернути в іншому. Надалі планується покрити все місто парковочними станціями.

За 1 мільйон 989 тисяч гривень передбачено встановлення п’яти велостанцій протягом 2018 року у скверах “Юність”, за приміщенням Черкаської обласної ради, в парку “Перемога”, Долині троянд та набережній.

За проект проголосувало 222 особи.

Мистецькі

№ 48 Танцювальний майданчик

Автори пропонують облаштувати у сквері Богдана Хмельницького гладкою плиткою Грес Pimento 0601 ділянку біля фонтанів (70 кв. м), міні-сцену (30 кв. м), встановити кілька лавочок для глядачів (5-7 шт.), дошку з розкладом подій. Вартість такого проекту – 140 тисяч гривень. Підтримали ініціативу поки лише 25 осіб.

№106 Черкаський книжковий фестиваль

Автор проекту просить спрямувати 300 тисяч гривень на проведення триденного другого Черкаського книжкового фестивалю. Орієнтовна дата – 30-31 березня та 01 квітня 2018 року. У межах заходу проходитимуть виставка-продаж книг, письменницькі презентації, лекції від громадських діячів та цікавих особистостей, майстер-класи тощо. Проект підтримали 189 осіб.

ЧИТАЙТЕ: Орнаментальні арт-буки та світові бестселлери, – у Черкасах прогримів книжковий фестиваль (відео)

№ 103 Черкаський міський молодіжний центр

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Серед креативних ідей – створення міського молодіжного центру в районі площі 700-річчя у форматі відкритого спільного простору-хабу з навчальними аудиторіями, хостелом, дизайн-студією, веб-студією, поліграфією, майстернею, прес-центром, бібліотекою. На думку авторів, такий комплекс необхідний для громадянської і правової освіти молоді, розвитку волонтерства і мобільності, неформальної освіти, соціальних ініціатив, творчості та молодіжного підприємництва, національно-патріотичного виховання. На його реалізацію просять два мільйони гривень. За проект вже проголосувало 236 черкащан.

№47 Реконструкція Старособорного узвозу

Автор проекту пропонує відновити узвіз, що є історичною та культурною пам’яткою Черкас. За 480 тисяч гривень планують доповнити та перекласти бруківку, встановити відпорні стіни в певних місцях, встановити позначки історичної пам’ятки (2 шт) на початку та в кінці узвозу. Нині за проект проголосувало лише 32 особи.

Найдивніший

№80 Трон короля семи королівств з серіалу “Гра Престолів”

За 190 тисяч гривень автор проекту планує виготовити трон із серіалу “Гра престолів”. Це й об’єкт, на його думку, може стати візитівкою міста. Однак поки підтримки ця ініціатива не знайшла, за неї віддали свої голоси лише 27 черкащан.

ЧИТАЙТЕ: “Треба накувати мечів на цілу армію”, – на Соборній площі Черкасадів комунальних  може з’явитися трон із “Гри престолів”

Соціальні

Традиційно лідирують за кількістю саме соціальні проекти. За кошти громбюджету пропонують будувати спортивні майданчики, футбольні поля, робити капітальні ремонти фасадів комунальних закладів, облаштування скверів, проводити реконструкцію та благоустрій вулиць тощо.

Однак ми виокремили кілька цікавих ініціатив.

№3: Соціальна крамничка “Добро множить добро”

За 105 тисяч гривень пропонують закупити сім баків для одягу, вартістю по 15 тисяч кожен.  Автори проекту пропонують розташувати ємності в усіх мікрорайонах міста. Туди містяни зможуть віддавати речі, які їм уже не потрібні. Зберігати речі зібране пропонують у приміщенні БО “Від серця до серця”. За проект віддали голоси поки лише 59 осіб.

Схожий проект зареєстрували і під №26 “Банк одягу. Допомога тим, хто її потребує”. За 150 тисяч пропонують встановити 10 баків. Одяг та взуття збиратимуть для жінок, що постраждали від домашнього насильства та їхніх дітей, вихованок дитячих будинків, мешканок Жіночого кризового центру. За нього віддали голоси вже 248 осіб.

№73. Придбання тролейбуса

За 2 мільйони пропонують навіть придбати тролейбус, що був в експлуатації або після капітального ремонту. До речі, така ініціатива вже набрала 225 голосів.

Відхилені

Цьогоріч не пройшов на етап голосування 31 проект. За словами заступника директора департаменту бюджетного управління Черкаської міської ради Тетяни Харенко, авторам 11 проектів координаційна рада відмовила через невідповідність умовам програми, 24 проекти отримали негативний висновок від профільних департаментів на етапі їхнього аналізу.

– Як правило, серед причин відмов – неналежна земельна ділянка, невідповідність критерію загальнодоступності або ж термін реалізації проекту розрахований на проміжок часу, що перевищує один рік, – пояснила чиновниця. – Утім цього року автори проектів мали змогу подавати апеляцію, врешті, чотири з ініціатив після проходження цієї процедури ми взяли до голосування.

Розголосу в мережі та ЗМІ набуло зняття з “Громадського бюджету” через невідповідність проекту, який  передбачав реконструкцію блоку інтенсивної хіміотерапії лікувально-діагностичного гематологічного центру обласного онкодиспансеру.

Черкащанка Анна Дума пішла іншим шляхом: зареєструвала петицію на сайті Черкаської міськради з проханням про реконструкцію. На це просить депутатів спрямувати 1 млн 275 тис. грн субвенції обласному окнодиспансеру для проведення якісного ремонту приміщень.

Лідери голосування

Станом на 11 годину 7 листопада участь в голосуванні взяло майже 12 тисяч черкащан. Понад 350 голосів набрали лише 5 проектів.

№9. Спортивно-розвивальний комплекс на території ДНЗ №70

За проект черкащани віддали вже 500 голосів.

За 981 370 грн на території ДНЗ планують розташувати сучасний спортивно-розвивальний комплекс із 4-х зон: спортивний майдан, гімнастичний комплекс, розвивально-ігровий майданчик та містечко вивчення правил вуличного руху.

№102. Місцевий соціальний підтримувальний громадський проект “Від гри – до спорту”

За проект проголосували 455 осіб.

Бюджет проекту – 800 тисяч гривень. За ці кошти планують створити розвивально-розважальний та спортивний осередок на території ДНЗ № 74, що стимулюватиме розкриття особистісного потенціалу як вихованців закладу, так і дітей, що проживають в мікрорайоні.

28. “Крок до зірок”

За проект проголосувало 381 черкащанин.

Бюджет – 1 410 280 грн. За ці кошти планується встановлення амфітеатру: сцена, накриття, лави для глядачів, реконструція огорожі для виступу дітей під час святкових заходів у місті Черкаси від 2 до 12 років.

№39. Мобільна ренгенологічна система ІМАХ 102 для КЗ “Черкаська міська дитяча лікарня ЧМР”

Підтримали проект вже 377 осіб

За 245 600 гривень пропонують придбати мобільний ренгенапарат IMAX 102, що дасть змогу проводити діагностику важкохворих дітей в будь-якому відділенні медичного закладу.

№34. “Здорова, щаслива дитина – успішна країна!”

Проект підтримали 369 осіб.  

За 947 тисяч в мікрорайоні Привокзальний планують встановити дитяче ігрове та спортивне обладнання для забезпечення дошкільників сучасним спортивно-ігровим простором, місцем для розваг та занять спортом, що сприятиме підвищенню рівня фізичної та загальної культури дітей.

Від 200 до 350 голосів набрали лише 12 проектів. 100-200 – мають 24 ініціативи. Не знайшли поки що мінімальної для виграшу підтримки 69 проектів. У них менше 100 голосів.

Однак попереду ще тиждень голосування, і проекти ще мають час, щоб здобути підтримку черкащан.

Варто зазначити, що нині на сайті міської ради зявилася петиція, автори якої просять заборонити бюджетним установам брати участь в Громадському бюджеті. Адже аналізуючи цьогорічні проекти, можна зробити висновок, що більшість із них стосуються покращення інфраструктури та благоустрою саме садочків, шкіл та мікрорайонів.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама