Реклама

molli

Що? Де? Коли? Як в Черкасах ремонтують бульвар Шевченка (фото)

Епопея під назвою «Чому нічого не роблять із зруйнованим бульваром?» поступово пішла на спад. 29 березня на центральну вулицю завітало свято: рух транспорту було перекрито, а на дорожнє покриття нарешті виїхала техніка для старту довгоочікуваного ремонту.

Проте й після початку реконструкції кількість скептичних коментарів щодо багатостраждального бульвару не зменшилася. Активісти, які взялися контролювати хід виконання робіт, дорікали підряднику в невідповідальному підході до справи.

«Інфоміст» вирішив відкинути емоції в сторону і з ключовими, на наш погляд, питаннями щодо бульвару Шевченка звернувся безпосередньо до замовника робіт – департаменту архітектури і містобудування. Ми більше тижня  терпляче чекали на відповідь і нарешті отримали її 28 квітня.

Отже, майбутнє улаштування примикань та укладання ще одного асфальтного шару, часові рамки проведення робіт на центральній вулиці міста та їхнє фінансування, – все це у нашому матеріалі.

Зазначаємо, що у відповіді надані нашому виданню управлінням капітального будівництва департаменту архітектури та містобудування ЧМР ми внесли лише деякі «косметичні» правки, щоб полегшити читачу сприйняття матеріалу.

Дорожне покриття 28 квітня

Роботи на відрізку бульвару Шевченка від вул. Лазарєва до Небесної Сотні, що вже виконані

На вказаній ділянці бульвару Шевченка підрядник виконав робіт на загальну суму в 4,17 млн. грн, а саме:

– частково здійснено фрезерування верхнього шару покриття;

– частково укладено нижній шар асфальтобетону на основній проїзній частині;

– частково перевлаштовані оглядові колодязі інженерних мереж та дощоприймачі;

– завершується улаштування покриття пішохідної частини бульвару.

Роботи 9 квітня

Роботи, які ще будуть виконуватися

Вартість незавершених робіт на відрізку наразі складає близько 11,6 млн. грн. На фрагменті бульвару від вул. Лазарєва до Небесної Сотні планується виконати наступне:

– улаштування заїзних кишень на деяких зупинках громадського транспорту;

– завершення фрезерування верхнього шару покриття;

– завершення укладення нижнього шару асфальтобетону;

– перевлаштування оглядових колодязів інженерних мереж та дощоприймачів;

– перевлаштування деяких опор контактної мережі (освітлення);

– улаштування примикань до основної проїзної частини бульвару Шевченка;

– улаштування тротуарів на примиканнях;

– укладення верхнього шару із щебенево-мастичного асфальтобетону на проїзній частині;

– встановлення огорожі;

– нанесення дорожньої розмітки;

– земляні роботи, пов’язані із відновленням зелених зон тощо.

28 квітня

Протягом якого часу роботи на вказаному відрізку будуть завершені?

Згідно з договором, укладеним 24 жовтня минулого року з підприємством «Укрєвробуд 2013», підрядник зобов’язаний завершити виконання робіт до 31 грудня 2017.

Коли розпочнуться роботи на відрізку від вул. Небесної сотні до Героїв Сталінграда?

На ділянці бульвару Шевченка від вул. Небесної сотні до вул. Героїв Сталінграда, згідно з договором, підрядник зобов’язаний завершити виконання робіт до 29 червня 2018 року. Фінансування 2018 року – 5,076 млн. грн.

Коли розпочнуться роботи на відрізку від вул. Героїв Сталінграда до Різдвяної?

На ділянці від вул. Героїв Сталінграда до вул. Різдвяної  найближчим часом планує розпочати виконання робіт підрядник ТОВ «Автомагістраль-Центр». Наразі фірмі перераховано аванс у 3,87 млн. грн.

Згідно з договором, укладеним з товариством 3 січня цього року, підрядник зобов’язаний завершити виконання робіт до 30.12.2018. Фінансування 2018 року – 11,97 млн. грн.

28 квітня

Яку частину авансу уже освоїв підрядник?

3 листопада минулого року на виконання умов договору підряднику перераховано аванс у 5 180 849,77 грн. При цьому до кінця року “Укрєвробуд-2013” виконав роботи та надав акт виконаних робіт лише на суму 1 260 698,81 грн. До погашення перерахованого у минулому році авансу у повному обсязі підстави для перерахування підряднику коштів по зазначеному договору відсутні.

На сьогодні перерахований у минулому році аванс частково погашено – підрядник виконав роботи та надав акт на суму 2 907 459,64 грн. Найближчим часом фірма планує погасити залишкову суму перерахованого авансу – ще 1 012 391,32 грн.

10 квітня

Чи бути додатковим роботам?

Наразі планується внесення змін до проектних рішень:

– улаштування додаткових місць для паркування по непарній стороні бульвару між магазином «Рубін» та вул. Остафія  Дашковича (продовження існуючої парковки);

– улаштування додаткового вирівнюючого шару асфальтобетону перед укладенням конструктивних шарів дорожнього одягу у зв’язку із виявленою після фрезерування верхнього шару покриття неоднорідністю основи (бруківка, бетонна плита, шлак тощо);

– улаштування тротуарів вздовж бульвару за рахунок вивільнених обсягів робіт із улаштування дорожнього покриття на бульварній частині;

– корчування пнів на існуючих тротуарах з наступним закладанням цих місць тротуарною плиткою тощо.

Як писав “Інфоміст” раніше, у міськради є “претензія” до підрядника, який понівечив бульвар.

У тому, що центральна вулиці міста півроку пролежала в руїнах, чиновники і підрядник звинувачували погоду.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама