Реклама

molli

Ринок будівельно-господарських матеріалів оговтався від війни, – експерт

АКОПЯН 3

Чи вплинула війна на Сході на асортимент та ціни будівельних матеріалів у Черкасах, чи відчуває покупець дефіцит тієї продукції, яку виготовляли на Донбасі? Із такими питаннями «ІнфоМІСТ» звернувся до директора найбільшого у Черкасах будівельного гіпермаркету Армена Акопяна.

Кажуть, деякі види будівельних матеріалів нині недоступні черкасцям, грубо кажучи, – у дефіциті, адже виготовляли їх переважно на окупованих нині територіях. Як війна на Сході вплинула ( і чи вплинула) на асортимент матеріалів?

На Донеччині та Луганщині справді працювали десятки потужних підприємств, що спеціалізувались на виготовленні таких товарів як цегла, ламіновані панелі, підвіконня, двері, керамічна плитка, садові меблі. У перші місяці ми справді відчували певний дефіцит цих груп товарів. Втім, український ринок довів, що цілком гнучкий, адже швидко «реабілітувався». Вже за кілька місяців в інших регіонах України почало стрімко розвиватися виробництво згаданих матеріалів. Нішу заповнили. І нині покупець не відчуває жодного дискомфорту. Люди купують ті ж необхідні їм матеріали, але вже, скажімо, київського, вінницького чи кіровоградського виробництва. Залишилися на ринку й донецько-луганські товари, адже частина виробників встигла виїхати з окупованих територій.

АКОПЯН 2

Тобто, ви продовжуєте співпрацю і з ними?

Так, на сьогоднішній день ми успішно продовжуємо працювати з виробниками, які перенесли свої виробництва із окупованих територій. З тими виробниками, які залишились там, ми припинили співпрацю та знайшли їм альтернативу серед інших вітчизняних.

Нетривала затримка виробництва і його перенесення на інші території якось вплинули на ціну товарів?

Завдяки нашому швидкому та оперативному реагуванню, впливу на зміну цін не було. Вартість товарів дещо зросла, але не лише на ту групу товарів, яку ми закуповували на Сході. Ціни змінилися майже на все, але, наголошу, переважно через коливання курсу долара та, відповідно, знецінення національної валюти.

АКОПЯН 1

Чи можете ви дати “цінові” прогнози стосовно будматеріалів на осінь-зиму? Можливо, є певна група товарів, яку вигідніше придбати саме зараз?

Скажу так: ціни у будь-якому випадку не завмруть на нинішніх позначках. Втім, що і коли здорожчає – прогнозувати не берусь. Прогнози – то взагалі річ невдячна. Одне можу сказати напевно: український ринок пережив чи не найтяжчі часи, коли окупація Сходу тільки розпочалася. Можна навіть сказати – черпнув дна. Але поступово починає оговтуватися. Це дає підстави говорити про те, що все буде добре. Сподіваймося на краще.

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама