Реклама

molli

Робота заблокована, – Черкаському приладобудівному заводу арештували рахунок

Одному з найпотужніших підприємств області Черкаському приладобудівному заводу арештували рахунок. Наступні на черзі – обладнання та устаткування. А все через багатомільйонну заборгованість перед Управлінням пенсійного фонду та Податковою інспекцією. 

17124027-710x434

Арешт рахунку здійснив державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління ДВС в Черкаській області, однак дирекція заводу із такими діями не погоджується, опираючись на постанову Черкаського окружного адмінсуду від 28 січня 2016 року про відмову у позові Управлінню пенсійного фонду у Черкасах накласти арешти на рахунки ЧПЗ.

“ПАТ «Черкаський приладобудівний завод» виконує мобілізаційне завдання, яке частково фінансується із державного бюджету України на рівні 5-10% від потреби, недофінансування виконується за рахунок власних коштів. Тож накладення арешту на рахунки унеможливить своєчасне та в повному обсязі виконування завдання, яке поставлене Міністерством оборони України, знищить мобілізаційні потужності на підприємстві, що як наслідок вплине на обороноздатність країни в цілому”, – йдеться у постанові.

Прикметно, що вважає вчиненими без врахування вимог вищезазначеного рішення суду дії підлеглих, тобто відділу примусового виконання рішень, і начальник Державної виконавчої служби в Черкаській області Ярослав  Фатенко, зважаючи на загальнодержавне значення підприємства.

– Вважаю за необхідне звільнити з-під арешту розрахункові рахунки заводу, я перевірив вказане провадження і зобов’язав скасувати арешти рахунків, оскільки не враховано те, що вказане підприємство виконує мобілізаційні завдання. У свою чергу підлеглі не поспішають виконувати це рішення. Ситуація непроста. Але я пішов на такий крок, оскільки вважаю обороноздатність нашої країни в пріоритеті навіть перед своєю посадою, – коментує Фатенко.

Нещодавно призначений керівник заводу Андрій Колесник переконаний, що активні дії окремого відділу виконавчої служби пов’язані саме із зміною директора та стрімким відновленням роботи. Говорить: підприємство налагодило співпрацю із замовниками та вже почало отримувати аванси за виконання замовлень.

– За 2 місяці ми вийшли на піврічний обсяг минулорічних замовлень, вперше залучили всіх працівників на повну ставку, є попит на продукцію, яку активно реалізуємо. Почали приводити до ладу обладнання. Я розумію, що борги треба погашати, але і виконавча служба має діяти у правовому полі, є низка законів, які нас захищають. Але тепер, коли арештували рахунок та вилучили важливі для нас 200 тис грн., попередня плата за продукцію, робота заблокована. Також ми зареєстровані у системі «Прозоро», тож беремо участь у торгах та виграємо тендери. Але тепер ми не можемо приймати кошти, – розповів  Андрій Колесник.

img_20161115_150115
Працівники заводу прийшли до приміщення ДВС

Основна заборгованість підприємства – перед податковою інспекцією, близько 18 млн грн, є заборгованість і перед постачальниками, – переповідає Колесник.

Однак, говорить, як державне підприємство завод розраховує на реструктуризацію та певне відтермінування погашень.  Мовляв, це єдиний шлях відновити роботу підприємства, аби мати можливість сплачувати борги та наповнювати держбюджет.

– Відділ примусового виконання рішень вже придивляється до мобілізаційних потужностей підприємства, це так звана швидка копійка. Але в такому разі завод ніколи не відновиться, його просто розтягнуть на шматки, – коментує Андрій Колесник.

Керівництво заводу вже працює з юристами та подало позов до суду і звернулось у прокуратуру.

– Порушені права як юридичної особи та як державного підприємства. Окрім цього, підприємство знаходиться під дією чинного мораторію, що забороняє продавати майно, це ще один плюс і підстава у спорі з виконавцями, – додає Колесник.

У свою чергу відділ примусового виконання рішень управління ДВС в Черкаській області посилається на ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження» та знову відсилає підприємство до суду знімати арешти з тих самих рахунків, по яких вже приймалось рішення судом.

img_20161115_173529

Тож якщо не вдасться знайти конструктивного діалогу між ДВС та боржником – справу вирішуватимуть у судовому порядку, завод на час тривалого судового процесу залишатиметься бездіяльним, замовники – без замовлень, працівники – без зарплати.

 

 

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама