Реклама

molli

Природний відбір та корпоративна етика: виконком “заохочує” підприємців-депутатів? (документи)

Виконавчий комітет Черкаської міськради за 2016 рік із більш як півсотні заявок надав дозвіл на розміщення лише кількох тимчасових споруд. За випадковим збігом обставин, більшість дозволів отримали ТОВ “Хлібний дім-Україна”, ТОВ “АВГ-ТОРГ-ГРУП” та ФОП Міняйло В.В. Тоді як чимало підприємців отримали відмови.

“ІнфоМІСТ” вирішив поцікавитись, де ж розташуються майбутні кіоски.

Так, один із МАФів зведуть на перехресті вулиць Горького та Толстого. Хоча на цьому місці вже є п’ять МАФів та магазин. Продукцію ТОВ “Хлібний дім-Україна” пов’язують із депутатом Черкаської міської ради від ВО “Батьківщина” Юрієм Тренкіним. Загалом виконком погодив чотири МАФи цього виробника із початку 2016 року.

Там же має з’явитися і тимчасова споруда ТОВ “АВГ ТОРГ-ГРУП”, кінцевий бенефіціарний власник якого – мати екс-депутата від партії “УДАР” Артема Гришанова пані Тетяна Гришанова. 

Безымянный

горького1

Види діяльності ТОВ “АВГ ТОВ-ГРУП”: торгівля товарами широкого асортименту; оптова торгівля іншими товарами господарського призначення; роздрібна торгівля газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний).

Як розповів у коментарі нашому виданню Юрій Тренкін, нічого поганого у розміщенні своїх тимчасових споруд він не бачить. Мовляв, там продаватиметься не алкоголь чи тютюн, а м’ясна продукція регіонального виробника.

– На розміщення нових тимчасових споруд цього року мені видали 4 дозволи, не 10, і не 35, як дехто говорить. Я не вбачаю чогось поганого у тому, що там продаватиметься не алкоголь, не тютюн… Це об’єкт, де реалізовуватимуть продукцію регіонального виробника, який вирощує м’ясо птиці, свинини, переробляє і продає. За рік ми надали 120 робочих місць, зараз запускаємо цехи, де буде ще 300 робочих місць. Ми сплатимо більш як 5 млн податку до міського бюджету. Усі гроші залишаються в Черкаській області, – прокоментував Тренкін.

Щодо обрання місця розташування у Юрія Тренкіна теж знайшлась відповідь. За його словами, усі дії погоджені із громадою. Мовляв, жителі будинків, що поряд, взяли обіцянку з депутата, що той облаштує благоустрій території, біля будинку зробить парканчики та тротуар. Народний обранець обіцяє, що виконає всі вимоги, а вже потім поставить ТС, ескіз якого також схвалюють мешканці.

На перехресті вулиць Пастерівської та Капітана Пилипенка розташуються ще 2 зупиночних комплекси із кіоском вже вищезгаданих товариств.

12966845_1802069573355239_154520167_n

Вочевидь, у виконкомі вирішили, що не зайвими будуть і ще два зупиночних комплекси із кіосками на зупинці громадського транспорту “Черемушки”, де вже є один комплекс та нова зупинка. Те ж саме на перехресті вулиць Тараскова і Гайдара.

12957355_1802069413355255_647297510_n

12966591_1802069403355256_591483215_n

12969424_1802069563355240_1426890216_n

гайдара

Журналісти поцікавились, як можуть розміститися зупиночні комплекси на вже існуючих зупинках.

– Коли ми отримували дозвіл, зупиночного комплексу там ще не було. Спочатку обговорили і  погодили все із архітектурою, представили проект громаді. Вирішимо: або ми приберем комплекси, або поставимо окремий магазин. На мою думку, зупинка, яка є, для цього житлового масиву замала, я хотів би зробити більш місткий комплекс. Архітектура погодила, але без громади ми ставити не будем, – говорить Юрій Тренкін.

13009734_1106486609415186_358886193_o

Нещодавно по вул. Онопрієнка, 2, всупереч рішенню виконкому про відмову у встановленні, з’явилась тимчасова споруда торгової марки “М’ясна хата”.

Тренкін запевняє, що всі його дії законні. Каже: МАФ розташований на території ринку КП “Черкаські ринки”.

– Ми провели слухання з місцевим КСН, хотіли поставити його з іншого боку, але сказали, що там зелена зона. Нас попросили прибрати чагарники і покласти тротуарну плитку, що і буде зроблено. Переговорили із директором КП “Черкаські ринки” і розмістили кіоск на цій території. У будь-який день можна його прибирати, це ж не капітальне будівництво. Всі необхідні кошти ми платимо, згідно договору щоденно.

Підтвердив інформацію і директор КП “Черкаські ринки” Дмитро Лукашеко. Однак, варто зазначити, що у районі “Луначарського” немає жодного законного ринку, окрім місця ярмаркової торгівлі площею лише 30 кв. м.

Також депутат розповів про те, чому підприємство направлене саме на роздрібну торгівлю:

– Щоб розмістити один вид ковбаси, наприклад, в мережі АТБ, треба сплатити від 10 тис. до 700 тис. грн. Протягом двох місяців слідкують за обігом продукту, якщо не влаштовує, вони викидають. Як молодому регіональному виробництву з цим жити? Ми плануємо розвиток, вихід на мережі магазинів по Україні, але пізніше. Щодо розміщення магазинів на перших поверхах будинків… Приміщення коштує від 40 до 60 тис. доларів.

Зв’язались ми і з екс-депутатом Артемом Гришановим. За його словами, дозвіл ТОВ “АВГ ТОРГ-ГРУП” на тимчасові споруди виконком виділив на загальних підставах.

– Написали заяву, пройшли всі відповідні інстанції, отримали всі погодження, подали на виконком, виконком – проголосував, – прокоментував колишній народний обранець.

Бондаренко та Овчаренко

Надали дозволи на розміщення МАФів ще одному депутату міськради від ВО “Батьківщина” Валерію Міняйлу. За порядність підприємця на засіданні виконкому заступився сам перший заступник міського голови, теж “батьківщинівець” Станіслав Овчаренко.

– Я особисто можу вас запевнити, що це порядний підприємць, який обо’язково здійснить облагородження території, – переконує Овчаренко.

Відтак 1 квітня Міняйлу дали дозвіл розмістити 2 тимчасові споруди на розі вулиць Тараскова і Руставі тавулиці Кобзарській (Вербовецького), що поблизу будинку №403.

Як раніше писав ІнфоМІСТ, нещодавно обурені підприємці Черкас заявили, що представники і попередньої, і нинішньої міської влади Черкас розглядали і розглядають підприємців винятково як джерело особистого збагачення. У бізнесменів вимагають хабарі, про що, за їхніми словами, написано не одну заяву до прокуратури та поліції.

В тих, хто не зміг “вирішити питання” з міською владою, забирають місця під кіосками, причому є випадки, коли ці ж місця віддають іншим підприємцям, пов’язаним із керівництвом міста. В тиску на бізнес беруть участь і підприємства-монополісти, особливо активно – “Обленерго”.

Як тільки припиняється термін дії дозволу на використання кіоску (малої архітектурної форми – МАФ), обленерго погрожує вимкнути електропостачання, попри регулярну оплату.

Розлючені підприємці зверталися до правоохоронних органів та обласної влади.

1
Коментарі

avatar
1 Теми коментарів
0 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
0 Коментарі автора
111 Нещодавні автори
111
111

Сходите и посмотрите какое благоустройство сделали около мясного ларька по ул.Гагарина,21-23. Сначала поставили ларёк на месте пешеходной зоны (покрытие было из оскола – теперь только песок), та ещё на месте прокладывания канализации провалился асфальт, хотя прошлым летом там провели межквартальный ремонт а/б покрытия. Вот так наши депутаты и строятся…

Реклама

Реклама