Реклама

molli

Протягом 3 місяців в Черкасах з’явиться Національна поліція

fc6d42c-clj3e5rvaaed-ld_628x420

Протягом трьох місяців в Черкасах буде створено Національну поліцію. Планується, що шанс проявити себе в нових правоохоронних органах отримають і міліціонери.

Про це в у коментарі “Вечірнім Черкасам” повідомив начальник УМВС України в Черкаській області Владислав Пустовар

– Із моменту опублікування цього Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів, – зазначив Владислав Пустовар. – Протягом трьох місяців буде створена нова національна поліція.

Щодо штатної чисельності УМВС області і її змін Владислав Пустовар поки що не готовий сказати.

– Міліція ліквідовується. У національну поліцію будуть набрані нові працівники. Усі працівники міліції, які забажають працювати в новій поліції, можуть подати документи і після відповідної перевірки, а по деяких посадах – після проходження конкурсу – переходять працювати в національну поліцію. Будь-хто з вулиці може подати документи на ті посади, на які буде оголошено конкурс,   і якщо по тих чи інших параметрах пройде, переходить працювати в національну поліцію. Цей закон – частина реформи всієї правоохоронної системи. В законі багато реформаторських моментів і він чітко визначає все, що раніше було і в законних, і підзаконних актах.

4 серпня Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про Національну поліцію».

Згідно з документом, Національна поліція буде складатися з кримінальної та патрульної поліції, поліції охорони, спеціальної поліції та поліції особливого призначення Корпус Оперативно Раптової Дії. Керувати новим відомством буде аполітичний начальник нацполіції, функції якого відмежують від цивільного міністра внутрішніх справ.

Щоб мінімізувати ризики корупції і моніторингу якості роботи новий закон передбачає участь громадськості і в дисциплінарних комісіях. Також впроваджується підзвітність поліції не тільки уряду, а й громадськості. Місцеві ради зможуть висловлювати недовіру місцевим керівникам поліції.

У новому законі прописаний чіткий механізм та порядок застосування поліцейськими спецзасобів, – пише “Громадське“.

З 4 липня цього року Національна поліція вже працює в Києві.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама