Простір без бар’єрів. У Черкасах встановили дві міні-копії відомих будівель зі шрифтом Брайля (фото, відео)

10.04.2017, 12:26

 У Черкасах відкрили дві міні-моделі архітектурних пам’яток міста. Першими виготовленими пам’ятками стали Палац одружень та Будинок братів Цибульських.

– Робота зроблена для туристичного розвитку міста. Ми враховували, що людям з вадами зору не так легко побачити щось, доторкнутися до чогось. Не ми перші, хто виконав такі речі зі шрифтом Брайля. Хоча могли б бути, – говорить скульптор Владислав Димйон.

За його словами, така ідея виникла у 2013 році у колишньої влади. Але реалізувати не вдалося. Працював він над скульптурами близько півроку.

– Спочатку було незвично працювати, адже до цього я мав роботу переважно з металом. Ці пам’ятки я ліпив як скульптуру, щоб вона була жива, – говорить автор.

Також він звернувся до “вандалів” та закликав не чіпати речі громади.

-Господа-вандали, я вас дуже прошу, не чіпайте речі громади. Коли я їх створюю, то вкладаю не тільки душу, а й ще дещо, – наголосив митець.

Виготовлення та встановлення однієї скульптури коштує близько 96 тисяч. Окрім цих двох скульптур цьогоріч планують виготовлення та встановлення міні-копії будівлі Укрсоцбанку.

За словами міського голови Анатолія Бондаренка, скульптури встановлені у межах програми “Простір без бар’єрів”.

– Ми довго працювали над цим питанням і ви бачите, які плоди нашої співпраці з архітектором Владом Демйоном. У межах програми ми плануємо і далі  на вулиці Хрещатик та в інших визначних місцях нашого міста встановлювати такі скульптури.Трьома мовами виконано шрифт Брайля. У рамках програми ми хочемо зробити доступним простір  для людей з обмеженими можливостями, не тільки щоб вони могли вільно пересуватися містом. Я вже дав доручення, щоб зробили насічки спеціальні на пішохідних переходах та тротуарах, – наголосив міський голова Анатолій Бондаренко.

Після відкриття випробувати читабельність та нарешті “побачити” будинок РАЦСу спробувала незряча черкащанка Тетяна.

Опісля на перехресті Хрещатика та Байди Вишневецького відкрили міні-копію будинку братів Цибульських.

0 коментарів

Залишити відповідь