Прокуратура Черкаської області прозвітувала про свою роботу за 2018-й рік

11.01.2019, 14:15

За минулий рік до прокуратури Черкаської області надійшло понад 9 тисяч звернень. Третина скарг стосувалася питань, вирішення яких не відноситься до повноважень прокуратури. Про це інформує прес-служба прокуратури Черкаської області.

Упродовж 2018 року до органів прокуратури надійшло 9 204 звернення, з них 6 347 – вирішено по суті, в тому числі 484 – від народних депутатів України, з числа вирішених 90 звернень задоволено.

З числа вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування  – 4 471, з яких скарги на дії та рішення слідчих органів поліції – 2 785, з питань виконання функцій представництва інтересів громадян і держави в суді – 131, участі у кримінальному провадженні в суді – 171 тощо.

Незважаючи на проведені заходи по оприлюдненню законодавчих змін щодо обмеження повноважень органів прокуратури, значна кількість жителів Черкащини продовжує звертатися до приймальні громадян з питаннями, вирішення яких вже не відноситься до повноважень прокуратури.

Упродовж минулого року майже третина скарг (2 764) стосувалися питань, що відносяться до компетенції органів влади та контролю, тож їх відповідно до чинного законодавства надіслано для вирішення за належністю.

Законом України “Про внесення змін до Закону України „Про звернення громадян” щодо електронного звернення та електронної петиції від 02.07.2015 за № 577-VIII  внесено зміни та  доповнення до ст. 5 Закону України “Про звернення громадян”, якими розширено шляхи надходження звернень до відповідних органів за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку.

На телефон “гарячої лінії” прокуратури Черкаської області упродовж 12 місяців 2018 року надійшло 109 звернень громадян.

Завдяки упровадженню вказаної форми доступу до органів прокуратури, окрім функції прийняття та оформлення звернень, громадяни у телефонному режимі отримують юридичні консультації за конкретними фактами порушення їх прав, визначення органу, який уповноважений їх розглядати та фахову правову

0 коментарів

Залишити відповідь