Реклама

molli

Про сімейних лікарів: чи варто поспішати?

Чи варто поспішати? Сьогоднішнім вранішнім постом із такою назвою хотів би поділитись. Мова йтиме про те, що уже 115 тисяч містян уклали декларації із своїм лікарем чи педіатром.

Пост потрібний, тому що на вихідних розгорілась певна дискусія у ФБ , чи буде прихід до сімейного лікаря платним на початку 2019 року. Спробую пояснити.

На початку 2018 року на первинній ланці було 180 посад сімейних лікарів та педіатрів. Реальних фізичних осіб було плюс-мінус 140 осіб. Дефіцит лікарів первинки нікуди не дівся.

Зважаючи на той факт, що в середині липня вже було шість лікарів, які набрали максимальну кількість пацієнтів (нагадаю, 1800 – для сімейного та 900 – для педіатра), та близько тьох десятків лікарів, які впритул наблизились до нормативної межі, варто над цим задуматись.

Чому потрібно поспішити підписати декларацію з сімейним лікарем? Бо лікарів може на всіх не вистачити. І при всьому вашому бажанні у 2019 році вільних лікарів у місті може не залишитись, тож вам доведеться шукати безоплатного сімейного лікаря в Червоній Слободі або Чигирині. А може просто йти до приватного лікаря.

Зразу скажу: я за вільну конкурентну ринкову ситуацію. Як, до речі, й МОЗ – у другу хвилю укладання угод уже зайшло більше 50 приватних структур і лікарів-ФОПів для отримання грошей від НСЗУ в інтересах пацієнтів.

Але сутність укладання декларації залишається незмінною – декларація гарантує за гроші держави абсолютно безкоштовний супровід, консультації, нагляд, щеплення у вашого сімейного лікаря чи педіатра.

Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міськради

 Джерело: Фейсбук

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама