Реклама

molli

Право добровільного об’єднання ніхто не відміняв, – заступник голови ОДА про заяви мітингарів

Представникам громад Золотоніського району, які приїхали на сесію обласної ради, надали слово. 

Голова Новодмитрівської сільської ради Михайло Назаренко із трибуни розповів, що навколишні села не мають бажання об’єднуватися із центром в місті Золотоноша. Натомість центром громади хочуть зробити село Новодмитрівка.

Зауважимо, що питання перспективного плану утворення громад в Черкаській області, не внесене в порядок денний. Тож звернення взяли до уваги при розробленні перспективного плану.

На засідання приїхав і народний депутат України Власдислав Голуб. Він підтримав виступаючих та висловився проти об’єднання навколо районного центру.

– Процес об’єднання добровільний. Коли надаються пропозиції об’єднати населені пункти навколо Новодмитрівки, до якої веде одна дорога через місто Золотоноша, на мою думку, це неправильно. Але вирішувати лише вам, – наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, спростувавши заяви Голуба щодо адмінтиску на громади.

Як коментував напередодні заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань, на сьогодні розробляється перспективний план утворення громад на Черкащині. Однак принцип добровільності залишається визначальним. На сьогодні є рекомендація утворити громаду із центром в Золотоноші.

– 19 червня у Мінрегіоні відбулося засідання саме з приводу створення ОТТ у Золотоніському районі. Згідно наших пропозицій мало б бути 3 об’єднані громади: Зорівська, яка вже є, Золотоніська із центром у Золотоноші і Гельмязівська. Мінрегіон рекомендує створити одну громаду з центром в Золотоноші. Але районна рада, яка не є суб’єктом утворення громад, вважає, що краще об’єднатися в одну громаду навколо села Новодмитрівка. Ми з цим не погоджуємось, адже є законодавство, згідно якого в першу чергу мають об’єднуватися навколо міст обласного значення. Село Новодмитрівка фактично є продовженням міста Золотоноша, одна з вулиць імені Шевченка навіть продовжується в селі.

Вся інфраструктура знаходиться в Золотоноші. Тож немає логіки, – вважає заступник, – створювати ОТГ навколо Новодмитрівки, де немає ЦНАПу та решти адмін приміщень. Людям із Благодатного, Деньгів, щоб проїхати в Новодмитрівку, треба буде наскрізь проїжджати Золотоношу.

Нагадаємо, біля стін Будинку рад, перед початком засідання сесії облради, зібралися жителі Золотоніського району із сіл Деньги, Вознесенське, які виступають проти об’єднання громад. А саме приєднання до міста Золотоноша.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама