Реклама

molli

Чому зимою тепло, як весною. Пояснює черкаський еколог

2019 рік на Черкащині видався найбільш теплим та сухим за 70 років спостережень. Таку інформацію повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань на своїй сторінці у “Фейсбуці”. 

Також він зазначив, що через анамальне тепло у грудні,  було побито 10 температурних рекордів.

У чому ж причина цього явища, “Інфоміст” дізнавався у Олександра Спрягайла, завідувача кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ ім. Б.Хмельницького.

Еколог зазначив, що формування клімату – складний процес, який залежить від багатьох факторів – починаючи з активності Сонця, положення планети, конфігурації материків, які змінювалися неодноразово, і закінчуючи місцевими особливостями території – географічною широтою, особливостями рельєфу, віддаленістю від океану тощо. За час існування нашої планети клімат змінювався багато разів, переважно циклічно. Тобто, на зміну холодному періоду приходив дуже теплий і навпаки.

– Останнім часом багато говорять про глобальні зміни клімату на Землі, проте зараз вони аномальні. На основі аналізу багаторічних зразків льоду вчені-кліматологи вказують на те, що наша планета мала б зараз перебувати на стадії охолодження. Проте реальні показники свідчать про активне розігрівання Землі протягом останнього століття. Особливо активно потепління проявляється у ХХІ столітті: кожен рік за останнє десятиліття був гарячішим, ніж попередній, – повідомляє Спрягайло. 

Експерт додав, що в наслідок цього по всій планеті фіксуються аномально теплі зими, перерозподіл опадів (засухи в одних місцях та потужні зливи або снігопади в інших), зростає сила і частота ураганних вітрів, штормів тощо. Погіршуються врожаї, засихають ліси, зникають види рослин і тварин та цілі екосистеми.

– Основною причиною незвичайних змін називають збільшення в атмосфері вмісту парникових газів, зокрема, вуглекислого газу. Він утворюється як продукт спалювання органічного палива (вугілля, нафтопродуктів, природного газу та ін.) і здатен затримувати тепло біля поверхні Землі. Це призводить до поступового розігрівання планети і як наслідок – до аномальних кліматичних змін.

Спрягайло також додав, що для стабілізації ситуації необхідне поєднання зусиль усіх країн світу, перегляду способу господарювання, перебудови промисловості, контролю викидів парникових газів:

– Але на жаль, поки що до дощу на Новий рік ми маємо звикати.

1
Коментарі

avatar
1 Теми коментарів
0 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
1 Коментарі автора
Олег Нещодавні автори
Олег
Олег

Бачив сайт на якому була представлена мапа з показниками підвиження клімату за остані 100 років. Побачене жахає.

Реклама

Реклама