Реклама

molli

Підписання Меморандуму та подарунки для малечі, – Марина Порошенко відвідала Черкащину (фото)

Підписання Меморандуму про співпрацю, відвідини інклюзивної групи у дитячому садочку та реабілітаційного центру, – сьогодні, 6 лютого, перша леді Марина Порошенко із робочим візитом побувала на Черкащині. 

Порошенко взяла участь у відкритті інклюзивної групи дошкільного навчального закладу комбінованого типу №60, який відвідують 6 дітей із синдромом Дауна. На згадку про зустріч Перша леді подарувала музичний центр, м’які іграшки та солодощі.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Головна мета візиту – налагодження співпраці у рамках національного проекту Благодійного Фонду Порошенка “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”. Зауважимо, що Черкащина стала десятим регіоном України, в якому він реалізовується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Презентувала “Книгу Миру” та прочитала “Заповіт”, – як дружина президента гостювала у Каневі (фоторепортаж)

Окрім цього відбулася зустріч із головами ОТГ, районних рад та міськими головами, аби ініціювати створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів на місці місцевих громад. Підписання меморандумів відбулося на базі Черкаської спеціалізованої школи №3, в якій навчається 11 учнів із особливими освітніми потребами.

– На сьогодні Черкащина ювілейна область, яка розпочала співпрацю у цьому напрямку. Зауважу, що не треба чекати, поки ми підпишемо Меморандум, треба вже сьогодні починати діяти. Ми в контакті із усіма, хто звертається за порадами та консультаціями. Показником того, що напрямок інклюзивної освіти стає популярним, є  і високий показник підтримки міжднародних організацій Unicef, UNESCO, “Відродження”, які вже і самі виходять першими на зв’язок із ініціативою підтримки розвитку інклюзивної освіти та побудови інклюзивно-ресурсних центрів, – говорить Марина Порошенко.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Меморандум, який підписали із керівництвом області та громад, підкріплені конкретною датою: до 1 вересня на місцях мають відкритися інклюзивно-ресурсні центри. Тоді як Меморандум між фондом Порошенка і Черкаською ОДА стосується постійного партнерства у впровадженні інклюзивної освіти.

Марина Порошенка передала області проекти медіатеки і ресурсної кімнати, які необхідні для дітей із особливими освітніми потребами. Такі кімнати мають сучасний інтерактивний простір, де поєднується і зона із сучасною технікою, підручниками, і зоною відпочинку, набуття соціально-побутових навичок.

Щоб система ІЦР запрацювала вчасно, буде проведено конкурс фахівців Центру та облаштовано всі приміщення необхідним матеріально-технічним обладнанням.

Ці проекти дозволять впроваджувати нові європейські стандарти освіти в Україні на місцях.

Перша леді відзначила, що із Черкаською областю знайома давно, тому і без підписання Меморандуму тісно спіпрацювали в цьому напрямку:

– Приємно, що Юрій Олегович також освітянин, від нього відчуваю розуміння важливості реалізації цього проекту в Черкаській області. Знаю, що тут такі проекти вже не новина, тому своїм досвідом можуть поділитися і з нами. Тому я спокійно і впевнено підписую Меморандум про спіпрацю саме із Черкащиною. Впевнена, що результати не змусять на себе чекати. Наступні кроки – удосконалення навчального процесу, адаптація підручників для дітей із особливими освітніми потребами, шкільних приміщень.

За її словами, не варто забувати і про батьків, які часто наодинці залишають із своїми проблемами. Саме для цього Фонд планує співпрацювати тісніше із громадськими організаціями та батькіськими комітетами. Проводити консультації, лекції щодо адаптації особливих дітей у соціомі. На базі Запорізької області разом із Google розроблять карту всіх інклюзивних  шкіл.

Як відзначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, на сьогодні 5 тисяч дітей потребують інклюзивної освіти, охоплено лише 4%. Залишається відкритим питання кадрів, адже для підготовки педагогів у сфері інклюзивної освіти залишається мало часу. Обласна влада хоче звернутися із ініціативою до Міністерства освіти і науки скоротити тривалість підготовки від 3 до 1 року. Тоді як на Черкащині на базі Інституту післядипломної освіти можна організовувати треніги, аби приступити до роботи фахівці могли якнайшвидше. Також Ткаченко порекомендував на місцях закласти в бюджет мотивуючі премії для працівників особливих навчальних закладів.

– У нас відкрились двері можливостей щодо створення системності в цьому напрямку. Мета – щоб в кожному місті, в кожному районі і ОТГ інклюзивна освіта була доступною. Черкащина завжди у освітній галузі була однією із найкращих. Підтвердимо це і цьогоріч. Згідно постанови Кабміну в цьому році має бути створено близько 27 інклюзивно-ресурсних центрів. Маємо досвід, 4 роки тому на Черкащині був створений перший із 5 центрів в Україні. Близько 3 тисяч наших діток ще знаходяться в інтернатних закладах, тобто ми маємо залучити їх до адаптації із іншими дітьми. Це наш наступний крок. Має бути спільна команда і педагогів, і батьків, і керівників на місцях, – зауважив Юрій Ткаченко.

Також Марина Порошенко ознайомилась із роботою обласного навчально-реабілітаційного центру “Країна добра”. Це спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад, який охоплює навчанням 89 дітей з порушенням слуху, мовлення або затримкою психічного розвитку. Центр спрямований на на навчання дитини основним соціальним навичкам та надання корекційно-розвиткових послуг.

 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама