Реклама

molli

Онлайн-карта електромереж області почала функціонувати

Фото: прес-служба ПАТ “Черкасиобленерго”

ПАТ «Черкасиобленерго» увійшло в 13-ку регіональних енергокомпаній, які оприлюднили на сайті Товариства інформацію про розташування своїх мереж. Про це повідомляють у прес-службі Товариства.

Геодезична інформаційно-технічна система (ГІС) є надзвичайно корисною для споживача, адже дозволяє прорахувати орієнтовну вартість та оптимальний і зручний шлях підключення до електромереж, що обслуговує ПАТ «Черкасиобленерго», оскільки споживач одразу бачить, де саме розташовані лінії електропередачі та трансформаторні підстанції.
 Ця інформація була оприлюднена на сайті Товариства ще 1 грудня 2018 року. Систему розробив програміст служби інформаційних технологій ПАТ “Черкасиобленерго” Вадим Коцур. Впродовж року фахівці Товариства проводили роботу з координування та нанесення на геодезичну карту об’єктів електричних мереж 0,4-150 кВ ПАТ “Черкасиобленерго”.
–  Для споживача ця інформація дуже важлива. На карті він бачить відстань від електроустановки до об’єкта підключення та одразу розуміє, який саме вид приєднання будуть здійснювати працівники Товариства – стандартне чи нестандартне, – зазначив директор з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго» Олексій Шевченко.
Інфографіка: прес-служба ПАТ “Черкасиобленерго”
Технологія інтегрує в собі властивості систем управління базами даних, засоби комп’ютерної графіки і картографії. ГІС включає в себе географічну карту з нанесеними об’єктами електричних мереж, а також містить інформацію стосовно технічних характеристик ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій, тобто поопорні схеми, кількість трансформаторів та їх потужність.
Систему створили з використанням сучасних супутникових радіонавігаційних систем, комп’ютерних технологій та традиційних геодезичних методів.
При цьому, для трансформаторних підстанцій зазначили кількість трансформаторів, їх тип та номінальну потужність; для ліній електропередачі – рівень напруги, протяжність лінії, нумерацію опор, переріз провідників.
Кожний об’єкт електроенергетики з відповідною прив’язкою до місцевості внесли у геодезичну інформаційно-технічну систему. Крім того, внесли технічну інформацію (топологія мереж, межі охоронних зон, технічна характеристика об’єктів), необхідну для управління експлуатацією та розвитком електричних мереж та ідентифікації типу приєднання (стандартне/нестандартне).
Геодезична інформаційно-технічна система ПАТ «Черкасиобленерго» забезпечує метрологічну та топологічну коректність інформації про об’єкти електроенергетики. У разі будь-яких змін стосовно просторових чи технічних параметрів об’єкта електроенергетики відповідні дані вносяться до ГІС. Важливим моментом є те, що база даних об’єктів електроенергетики має захист від несанкціонованого доступу з метою зміни інформації.

1
Коментарі

avatar
1 Теми коментарів
0 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
1 Коментарі автора
olehz Нещодавні автори
olehz
olehz

Таке собі досягнення. Я майже самотужки усі області повносив: https://nadoloni.com – уся енергосистема України на мапі. і про це новин не пишуть ((

Реклама

Реклама