Реклама

molli

Про сніг, Черкаси і наш досвід

Події останніх днів у Черкасах нагадали початок лютого 2010 року. Якраз тоді теперішній міський голова Анатолій Бондаренко дарував мені лопату 

Щоправда, тоді випало 77 мм снігового покрову, а зараз вдвічі менше – 40 мм.

В 2010 був постійний морозець і сніг практично не танув. Сьогодні легше – сніг тане і може відходити з вулиць мережами зливової каналізації.

Єдине серйозне ускладнення цього року – сніг падав мокрий і призводив до масового ламання дерев.

Нашій команді довелося шукати нестандартні виходи із критичної ситуації.

Думаю, що ці напрацювання варто використати і сьогодні.

1. Ми терміново уклали угоди з усіма черкаськими підприємствами, які мали відповідну техніку (трактори і самоскиди). На вулиці вийшло додатково 20-30 одиниць. Місто оплачувало лише пальне (реально – надавали пальне із міського резервного фонду, платити гроші було непотрібно).

2. Сніг потрібно було вивозити за межі міста, але черкаських машин не вистачало. Ми замовили 10 великих самоскидів у Києві. Але поблизу Миронівки вони застрягли у заметах. Терміново знайшли 8 самоскидів у Полтаві і вони 4 дні цілодобово вивозили сніг із Черкас.

3. Прямо у вестибюлі мерії організували найм тимчасових працівників для розчистки міста. Розрахунок на службу зайнятості не спрацював – там зареєстровані одні ледарі. Жодна людина звідти не стала до роботи. Наймали усіх охочих, оплачували по 100 грн за день. Протягом 3 днів таким чином ми виводили на вулиці від 200 до 300 додаткових людей.

4. В першу чергу розчищали колодязі дощової каналізації – щоб сніг, який танув під колесами авто, міг вільно стікати. Вже у другу чергу – зупинки і тротуари.

За два дні ситуація повністю нормалізувалася, хоча дочищали місто ще близько тижня.

Сергій Одарич, екс-мер Черкас

Джерело: Фейсбук

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама