“Очистившись від гріхів, людина готова сприймати благодать”, – десятки черкащан пірнули в крижану воду (Фоторепортаж)

19.01.2017, 14:10

DSC03362

Сьогодні, 19 січня, православні і греко-католики всього світу відзначають свято Водохреща. Черкащани – не виключення: в місті облаштовано три зони для здійснення традиційного обряду.

Кореспондент “Інфоміст” відвідав одну з таких зон на пляжі “Рив’єра”.

DSC03301

Одними з перших сьогодні занурилися в крижану воду активісти-самооборонівці Олег Скалько та Олексій Ющенко.

– Та я кожного року занурююся, вже років так 20, – зізнається Олег Скалько. – Жодного разу не хворів. От пам’ятаю, як коли ще жив в Росії, пірнав при -40. Так тоді вода здається теплою.

DSC03332

Ще до початку молебені пірнула в воду і Антоніна. Свої враження вона коментує неохоче: очевидно, зуб на зуб не потрапляє:

– Заме-е-е-рзла, – лише зазначає дівчина.

Уже після православного обряду, проведеного священиками Київського Патріархату, люди масово занурюються в ополонку, вирізьблену у формі хреста.

DSC03343

– Це я вже третій рік поспіль, – говорить чоловік, який щойно виліз із води, уточнює, відповідаючи на питання журналіста: – Ніколи особливо не готуюсь, але жодного разу і не хворів.

DSC03361

Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан говорить, сьогодні головне – пірнути в ополонку із “чистою душею”, тоді “Господь оздоровить благодаттю і захистить від хвороб”.

– Треба зранку піти в церкву, сповідатися, прийняти святе причастя, і тоді душею ви вже готові до сприйняття благодаті, яка приходить в це свято. Через сповідь і причастя людина очищається від гріхів, тоді душа сприймає благодать, яка приходить через воду. Коли занурюємося в ополонку, маючи віру, очистившись від гріхів, ми відчуваємо велику благодать, – пояснює священнослужитель.

DSC03349

Зазначимо, що черкащани із “чистою душею” оздоровлювалися під пильним оком черкаських рятувальників. Всього для безпеки “пірнальників” сьогодні задіяно 100 рятувальників.

–  Рятувальники забезпечують безпеку громадян в числі 100 осіб, також задіяно 8 одиниць техніки, водолази і медики відділення аварійно-рятувального загону, особовий склад чергує, – розповідає журналістам начальник аварійного-загону спеціального призначення ДСНС Олександр Дубинець.

DSC03368

До речі, і самі рятувальники не цураються пройти прохолодну процедуру. Вопи пірнають в окремій ополонці.

DSC03371

Додамо, для тих, хто замерз (температура повітря -8 як-не-як), протягом всього свята діють міні-центри обігріву, також черкащан пригощають гарячим трав’яним чаєм та запашним глінтвейном.

Вашій увазі – фото

Підготував Сергій Макаренко

0 коментарів

Залишити відповідь