Реклама

molli

«Ніяких проблем, коли є натхнення, час та бажання», – Артур Жуковський, мультиінструменталіст

Стати віртуозним музикантом можна лише за допомогою праці над собою, а також багатогодинної практики – у цьому переконаний Артур Жуковський. Про це ми писали ТУТ

А у другій частині нашого інтерв’ю наш герой поділиться історією створення музичних інструментів, які почав робити ще 10 років тому. Також Ви дізнаєтеся про те, як йому вдається охоплювати скільки навичок та отримаєте філософські відповіді про музику.

 

Чому почали створювати музичні інструменти?

– Причина проста – я цікавився етнічною музикою, де мені подобалося багато інструментів, але всі вони мали високу вартість. Тому банальна причина нестачі коштів на купівлю спонукала мене виготовляти їх самостійно. Тим більше, що люди створювали їх тисячі років назад, і тоді в них не було ні технологій, ні нинішніх матеріалів, але їм це не заважало. Якщо вони робили це тоді, то хіба я зараз не можу? І почав пробувати.

За яким принципом Ви їх робите?

– Я знаю основні принципи для всіх інструментів, наприклад, для духових (а є різні типи: лабіальні, амбушурні, язичкові). І я знаю всі ці варіанти –  як саме видобувається звук. І коли бачу якийсь інструмент, відразу можу його класифікувати. Навіть візуально побачивши його, почувши звучання, уже можна щось схоже зробити.

Кожний етнічний інструмент особливий. Як ви дізнаєтеся про техніку гри?

– Насамперед мені цікаво, як люди взагалі видобували звук із такого предмету. Звичайно, багато інформації можна знайти в інтернеті. Але є деякі інструменти, на яких майже ніхто не грає, і важко знайти якісь знання про них. Тоді освоєння відбувається за методом проб та помилок.

Який найбільш екзотичний інструмент Ви створювали?

– Мабуть, це інструменти з овочів. А також я хочу створити ротовий лук. Він схожий на варган, де треба натягувати струну і за допомогою рота робити різні звуки і бити по ній палкою. Думаю, це доволі оригінальний та цікавий інструмент.

Створення інструментів з овочів

А виготовлення якого інструменту далося Вам найважче?

– Я зробив такий інструмент – трубофон. Це хоч не етнічний, але незвичайний інструмент, який доволі довго створював. Він має великий розмір, бо виготовлений із сантехнічних труб. На ньому грають гумовими тапками, якими треба бити по всім трубам. І тоді виходить цікавий звук.

Ви людина всесторонньо розвинена: як встигаєте охоплювати і освоєння нових навичок, і вдосконалення старих?

– Все дуже просто: якщо не подобається те, що ти робиш, то знайти час дуже складно. Ніяких проблем, коли є натхнення, час та бажання. Коли це тебе запалює, коли лягаєш спати, але все одно постійно про це думаєш. Наведу приклад із життя: колись планував створити фуяру (традиційний словацький духовий інструмент). Весь час обдумував, як її краще зробити, ця ідея володіла мною і я не міг заспокоїтися. А потім одного разу прокинувся вночі й щось у мене «перемкнуло»: дві доби не спав, без перерви робив фуяру. Створив, заспокоївся і був щасливий.

Музика – це?

– Вважаю, що музика має схожість із мовою, але мова передає інформацію, зміст, а музика – емоцію. А тому це мова емоцій, відчуттів. Я впевнений, що люди, яку музику слухають або грають, то такий світогляд і мають. Наприклад, джаз означає якийсь протест: люди відчувають це та йдуть життям зі свободою та емоціями. Так само і шанувальники іншої музики, яку вони слухають, так себе і відчувають.

Що для Вас означає бути музикантом?

– Деяким людям музика вкрай потрібна, щоб легше пережити окремі емоції. Музика – це об’єктивний закон Всесвіту, який існує окрім нас. На мою думку, музикант вчиться бути провідником цього закону та відтворює ту музику, яка існує в природі без неї. Він тренує тіло, відточує свою музичність – вміння транслювати музику, яка існує в природі, через себе.

 

Довідково:

Артур Жуковський закінчив Черкаське музичне училище ім. С. С. Гулака Артемовського. За освітою – трубач, диригент, викладач гри на духових та ударних інструментах. На високому рівні володіє грою на варгані, на латиноамериканських та індійських перкусійних інструментах, технікою горлового співу індійської ритмічної школи Конокол. Окрім музики, практикував бойові мистецтва, а нині – йогу.

Фото з особистого архіву Артура Жуковського

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама