Реклама

molli

“Незламні духом”: яким буде меморіальний комплекс пам’яті учасникам АТО у Черкасах (фото)

Сьогодні в Черкасах визначили переможця у конкурсі на кращий проект меморіального комплексу, що присвячений загиблим в АТО.

Переможницею конкурсу визначили Дашу Ложешнікову. 16-річна дівчина – донька загиблого добровольця батальйону “Донбас” Володимира Ложешнікова.

Проект Даші має назву “Незламні духом”. Насамперед він вразив членів журі своєю прогресивністю.

Загалом він складатиметься із трьох частин.

Згідно з концепцією, меморіал розташований на підйомі в центрі клумби. До його основи з чотирьох сторін променями підходять алеї, вимощені білими плитами. Між алеями розбиті зелені газони. При вигляді зверху видно, що меморіал -у центрі козацького хреста.

На передньому плані композиції розташована скульптура “Воїна – захисника”. Це збірний образ сучасного воїна, в повній військовій екіпіровці. Скульптура на повний зріст. Обличчя частково закрите балаклавою – це може бути і юнак, і дорослий чоловік. Мати побачить в ньому сина, дружина – чоловіка, діти – батька.

За спиною воїна встановлено скульптуру “Древо Життя” – символ безсмертя, нескінченного життя. За концепцією це – дуб.

“Древо Життя” встановлено на окремому постаменті чорного каменю.

Дві стели червоного каменю – кольоровий наголос композиції.  На трьох їхніх зовнішніх сторонах вибиті імена воїнів, які віддали своє життя, захищаючи сьогодення і майбутнє своєї країни.

З іншого боку дерева буде ще одна скульптура. Воїн, спираючись на меч, прихилив коліно. Він – це народ, який підтримує своїх захисників, забезпечує життєдіяльність своєї країни. Одягнений у військову форму, спирається на меч – це символ народу, втягнутого у війну за незалежність країни, народу, який  готовий захищатися. Народ в скорботі зустрічає полеглих на війні Героїв, прихиливши коліно.

Меморіал планують розмістити на площі Слави. На його виготовлення вже скоро депутати мають спрямувати 3 млн грн.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама