Реклама

molli

Не тільки торгувати, а й виробляти: черкаські добрива експортують до Грузії та Молдови (фото)

Не заважати, а дослухатися до інвестора і допогти вирішити проблеми, – таким принципом керується обласна влада. Про це розповів під час робочого візиту на “Фабрику агрохімікатів” голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. 

За його словами, група компаній “UKRAVIT”, до якої входить і черкаське виробнитво, можна назвати зразковим прикладом вдалого інвестування та співпраці влади і бізнесу.

“UKRAVIT” виробляє засоби захисту рослин і мікродобрива, а також лінійку препаратів, які рятують від побутових шкідників і комах: мурах, тарганів, комарів, мух, гризунів. У Черкасах виготовляють і продукцію, і упаковку для неї.

Зазначимо, що минулого року підсприємство сплатило 200 млн грн податків.

За кілька років розміщення виробництва на Черкащині вдалося збільшити обсяги виготовленої продукції удвічі. Разом із тим надаючи все нові робочі місця. Нині підприємство будує додатковий виробничий цех. Незабаром розпочне роботу і лабораторія.

– Місто Черкаси історично вважають містом хіміків. На сьогодні у світі дуже швидко відбувається переосначення виробничого процесу, змінюються технології, підходи, оснащення. Продукція цього підприємства націлена на імпорт і заміщення. “UKRAVIT” демонструє, як можна у сьогоднішніх реаліях із черкаськими фахівцями, науковцями, працівниками випускати продукцію, яка дійсно конкурує у світі. За останні три роки підприємство збільшило обсяги продукції. Більше ніж удвічі збільшилася кількість робочих місць, – говорить Юрій Ткаченко. За його словами, в умовах децентралізації, коли повноваження передаються на місця, влада має співпрацювати із бізнесом, розуміти проблеми та вирішувати їх.

– На обласному рівні вже відбувається пришвидшення процесу оформлення земельних відносин. Нині є чіткий регламент – за 10 діб має бути розглянута заявка. Працюємо над тим, щоб зменшити цей термін. Наступне – ставлення органів місцевого самоврядування, ефективно працюють центри надання адміністративних послуг. Докладаємо зусиль, аби покращувати обслуговування в інших сферах. Зокрема це стосується роботи фіскальної служби, пришвидшення процесів видачі дозвільних документів тощо, – додав Ткаченко.


Сам керівник виробнитцва Віталій Ільченко відзначає сприятливі умови на Черкащині для ведення бізнесу, каже, знаходить спільну мову із владою і має намір розвивати підприємство надалі.

Будівництво нового цеху

– Незабаром відбудеться відкриття хімічної лабораторії, куди візьмемо на роботу як мінімум 50 хіміків, робитимемо унікальні речі. Додатково запускаємо виробничий цех, що дать змогу збільшити виробництво в 2 рази. У Черкасах загалом на сьогодні 252 працівника, збільшимо до 300 лише в цьому році. Загалом на добрива в Україні великий попит, на жаль, наша країна останнім часом залежала від імпорту, зараз ми зайняли майже 7% вітчизняного ринку. Продаємо продукцію в Грузію, Молдову, але треба в першу чергу забезпечувати українських аграріїв якісною продукцією, – відзначає Віталій Ільченко.

Приміщення майбутньої лабораторії

“UKRAVIT” одне із підприємств, яке долучилося до створення Агенції регіонального розвитку.

– На Черкащині повинні бути активні бізнесмени, які допомагають тим, хто поки що не дуже розбирається в цьому. Ми так само шукаємо стартапи, все починається з маленького, треба просто намагатися згуртувати ідейних людей. Нас теж колись була команда із 3 чоловік, але тепер можемо ділитися досвідом. Варто не тільки торгувати, а і виробляти щось, – переконаний керівник.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама