Реклама

molli

Не погоджена концепція та розвал творчої групи. Чому в Черкасах ніяк не встановлять меморіальний комплекс АТОвцям?

Учора під час засідання виконавчого комітету обговорювали процес виготовлення меморіального комплексу, що присвячений загиблим в АТО “Незламні духом”.

Нагадаємо, ще на початку цього року в Черкасах визначили переможця у конкурсі на кращий проект меморіального комплексу, що присвячений загиблим в АТО. Нею стала Даша Ложешнікова, 16-річна донька загиблого добровольця батальйону “Донбас” Володимира Ложешнікова. Проект дівчини має назву “Незламні духом”. Насамперед він вразив членів журі своєю прогресивністю.

Нині ж питання виготовлення комплексу “зависло”. Усе – через непогодження авторкою проекту ескізу, який напрацювала творча група.

– Після того, як проект виграв конкурс, департаментом було організовано творчу групу за участю автора проекту і проведено відповідне ескізне проектування. Заперечень ніяких не виникло, коли я запитував і підписував протокол. А через 10 днів виявилося, що та ідея не зовсім відповідає тому, що зроблено. Авторський колектив розсварився, всі його члени написали заяви та розірвали із нами договір, – повідомив на засіданні виконавчого комітету учора головний архітектор Черкас Віталій Чернуха.

Після цього департамент ухвалив рішення надіслати замовлення на розробку документації на нове будівництво іншим проектним організаціям. Так було відправлено аж 17 пакетів документів. Поки відповідь отримали лише від однієї, повідомив директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

 

– Той ескізний проект, який за результатами роботи творчої групи у складі черкаських архітекторів, скульпторів був запропонований до затвердження, не було сприйнято авторами концепції та не погоджено громадськими організаціями. Договір було припинено з творчою групою, – наголосив Савін.

Член виконавчого комітету Сергій Амброс наполіг на тому, щоб запросили проектну організацію, почути причини, через які вони відмовилися від співпраці із департаментом архітектури.

– Ці питання треба з’ясувати, щоб у нас через місяць чи два не розвалилася наступна творча група, – наголосив Амброс. – Проблема ще й в тому, що департамент не будував до цього пам’ятники і вони до кінця не вивчили усі юридичні питання.

На засідання виконавчого комітету прийшла і мама авторки проекту Олена Ложешнікова.

– Насправді уся вина моєї доньки лише в тому, що вона зі своєю композиицією виграла конкурс. Вона це робила від чистого серця і безкоштовно. А сьогодні говорять про те, що через неї розпалася робоча група. Вона винна в тому, що їй не сподобався той проект, який презентували? – обурилася жінка. – Чому проект дуже відрізнявся від її концепції, чому дали скульптору кардинально змінити його,  – це вже друге запитання.

Жінка наголосила, що рідним загиблих важливо, щоб цей комплекс був. Тому вони готові сприяти та допомагати місту втілити проект в життя.

– Ситуація складається так, що на сьогодні ми не можемо виконати рішення сесії про виділення коштів для створення меморіального комплексу учасникам АТО і виконати програму соціально-економічного розвитку. Я вважаю, що департамент недопрацював у плані залучення архітекторів і в плані залучення відповідних організацій, – обурився міський голова Анатолій Бондаренко. – Мені здається, що знівелювавши умови конкурсу, почали шукати архітекторів, які концепцію цього комплексу бачать по-своєму, і на жаль ще й брали участь у цьому конкурсі, але не перемогли.

Міський голова та члени виконкому попрохали департамент підготувати звіт по виконаних роботах, озвучити причини, через які зупинили втілення проекту. У вівторок на засіданні це питання обіцяють розглянути першим за участі громадських організацій, архітекторів та інших причетних до реалізації проекту.

Також рідні загиблих звернулися до Савіна із проханням надати план дій, які допоможуть прискорити роботу з виготовлення меморіального комплексу.

 

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама